Szeged - Abony 32-34 (18-19)

Bajnokot avattak Szegeden

Női kézilabda NB II. Dél-Kelet 2010-2011. Már bocsánat a lósportból vett hasonlatért, de a jó ló, a derbi napján mutatja a legjobb formáját, mint az Abony csapata, abban is legfőképpen Kövér Judit, aki a Szeged elleni derbin az abonyi 34 gól, majd 60 %-át (20) szerezte. Valószínűleg nem kapott külön őrzőt és talán ezért is sikerült ezt a nem mindennapos gólmennyiséget Szalma Dóra kapujába lőni. Lám 'Bokodon, mindent elkövettek annak érdekében, még a szoros emberfogást is bevetették ellene, hogy a Kövér féle gólzsák nehogy kinyíljon. Azt nem állítom, hogy ott sikerrel jártak a bácskai lányok, hisz ott és akkor, Judit „csak" 15 gólig jutott... A bajnoki döntőn Kövér Judit abonyi kiválóság valószínűleg új csúcsot állított fel a dobott gólok tekintetében, az viszont biztos, hogy csapata a további mérkőzések eredményétől függetlenül már bajnok, miként az ezüst medál birtokosa a Szeged együttese. A Felsőházban már csak a további helyezések sorsa nyitott...

A mérkőzés előtt

Szeged: „A rájátszásban először játszottunk hazai pályán, és mindjárt a már gyakorlatilag bajnok Abonyt fogadtuk. A két csapat előző két találkozóján nem tudtunk teljes  csapattal játszani, most teljes volt csapatunk, bár többen sérüléssel bajlódnak. A második győzelmünkre készültünk az abonyiak ellen (az első emlékezetes és nagy meglepetés volt 2008 őszén).

Abony: „2011. április 17., vasárnap 12:55! Ekkor indultunk el Szegedre az év legfontosabb mérkőzésére, hiszen ha megnyerjük, bajnokok vagyunk. Kilencpontos behozhatatlan előnyre teszünk szert az éppen hazai pályán játszó Szeged ellen. Nem a legjobb előjelekkel mentünk, hiszen egy-két játékosunk kisebb-nagyobb sérüléssel is vállalta a játékot, itt sorolhatnám őket, de fölösleges a pályán már mit sem számít, hogy előtte fáj itt vagy ott, ott 100%-kal pörögsz és figyelsz a mérkőzésre, és nem érzed, hogy nem vagy a legjobb állapotban. (Az adrenalin remek fájdalomcsillapító...)

A mérkőzés

Szeged: Az első félidőben - ugyan úgy, mint Bácsbokodon - nem működött hatékonyan a védekezésünk, mindenki csak a góllövéssel volt elfoglalva.

Abony: A mérkőzés kezdetén érezhető volt, hogy az irammal nem lesz probléma, hiszen mindkét csapat igen jól felkészített erőnlétileg. A 10. percben 5-5 volt az állás, a 20-ban 10-10. Itt látszott se mi, se a hazaiak nem tudnak meglépni a másiktól. A sok gól ellenére nagyon jól fogtak a kapusok, ziccereket és hétmétereseket hárítottak mind két oldalon. Majd a félidő vége felé egy buta egyéni hiba miatt megkapta 3. kétpercesét is az egyik szegedi játékos, aminek következtében kicsit nagyobb előnnyel is zárhattuk volna az első félidőt, de védekezési hibáinknak következtében 2 gólt kaptunk! (21-30. perc: 8-9!) Így a félidőben 18-19-es állást mutatott az eredményjelző.

Szeged: A második félidőben védekezést váltottunk, amivel sikerült megzavarni az ellenfelet, azonban 25-21-es vezetésünk inkább bennünket tett görcsössé nem a rutinosabb vendégcsapatot. (...ezt követően: 7-13!)

Abony: A második félidő elején 6 percen át gólképtelenek voltunk. A Szeged nyitott védekezésre váltott, ami keménységgel is párosult, ez meg is látszott a kiállítások számában. Viszont sikerült megzavarniuk minket és eladott labdáinkból könnyű gólokat lőttek. Majd Brandt Tamás időkérése helyre rakott minket és a mi perceink következtek. Sorozatban lőtt 5 gólunkra nem jött válasz így az eredmény ismét egál volt. Az 51. percben ismét a hazaiak vezettek kettővel. Innen volt erőnk felállni és fordítani. A vége 32-34 lett a nagyon jól küzdő vendéglátók ellen. Juci ismét ellenállhatatlan volt, Niki ismét olyan pillanatokban védett, ami meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

A mérkőzés után

Szeged, Gera Norbert: „Nem sikerült győzni ideges, kapkodó játékunk miatt. A lányok nagyon akarták a győzelmet, de bebizonyosodott, hogy pályán kívül és belül is erősebb csapatot alkot az Abony, így bajnoki címük megérdemelt. Ezen a mérkőzésen előjött minden erényünk és hibánk is. Nyerni akartunk, de sajnos megmutatkozott a mérkőzésen, hogy az Abony miért vezeti pontveszteség nélkül a bajnokságot, és mi miért vagyunk "csak" másodikak. Azért kell dolgozni a jövőben, hogy a "csak-okat" kijavítsuk. Gratulálok az Abony bajnoki címéhez.

Abony, Brandt Tamás: Azt tudtam, hogy nagyot fogunk küzdeni. A fordulatok száma viszont meglepett, erre mondják a szakemberek, hogy „tipikus női mérkőzés volt". A lényeg viszont az, hogy a végjátékban mi követtünk el a kevesebb hibát és így négy fordulóval a vége előtt megnyertük a bajnokságot. Mindenképpen ki kell emelnem a csapat egységet és a fel fogást - mint edző erre vagyok a legbüszkébb - amely ehhez a sikerhez segített bennünket. A sok fantasztikus teljesítményből kiemelendő Juci munkája és örülők, hogy bátran és eredményesen felvállalta a képességeiből adódó szerepét a csapatban. Niki megbízhatósága és Gaba irányítása nagyon kellett. Nagyon örülök, hogy Móni stabilitásban előrelépett és ez gólokban is megmutatkozik.

Női Kézilabda NB II. Dél-Keleti csoport Felsőház, Rájátszás 5. forduló, Szeged 150 néző Vezette: Hirth, Kovács. KSZSE: Szalma Dóra. - HORVÁTH Dorka 6, Draxler Orsolya 3, HOMOKI Regina 4, Miklós Melinda 1, FORGÓ Nikoletta 8, PUHALÁK Szidónia 7.  Csere: ALMÁSI Dóra, Draxler Dorottya, Szalma Nóra 3, Sebestyén Fanni, Kovács Karola, Török Bianka, SZABÓ Andrea. Edző: Gera Norbert. Abony: BAKOSNÉ ZANA NIKOLETTA - MERTLIK MÓNIKA 2, NAGY KRISZTINA 4, JUHÁSZ EDIT, HEGEDŰS GABRIELLA 5, KÖVÉR JUDIT 20, CSÁKI EDINA 3. Csere: LŐRINCZY ZSÓFIA, BÍRÓ HAJNALKA, MERTLIK ILDIKÓ, VÁLÓCZI TÜNDE, MOLNÁR KRISZTINA, HOLLÓ HAJNALKA. Edző: Brandt Tamás.

Hétméteres/gól: 4/2 illetve 6/5. Kiállítás: 16 illetve 6 perc.