Bács-Kun Sport III./28. 1998.12.10.

Bács-Kun Sport III./29. 1998.12.13.

Bács-Kun Sport III./30. 1998.12.15.

A női kézilabdások az élen, a férfiak a harmadik helyen várják a folytatást

A PVSE női kézilabdásai, az elmúlt 1996/97. évi NB II-es bajnokságban, bár biztosították a bennmaradást a nemzeti bajnokságban, különböző okok miatt az 1997/98-as idényben a megyei bajnokságban szerepelnek, ahol 10 forduló lejátszása alapján, az NB II-be vezető úton (**), az  első helyen állnak a tavaszi folytatás előtt.  A PVSE férfi csapata, az élen álló Kunszentmiklós, és a második Kecskeméti Misztrál KC mögött a harmadik helyen áll. Az élcsoportok sorrendje az alábbi táblázatokban található.

10

*Kiskunhalas ifjúsági csapattal vesz részt a bajnokságban, ők csak az éremért küzdenek. Ezt tükrözi az I. számú táblázat. A II. számú táblázat az NB II-be pályázó csapatok sorrendjét mutatja az őszi fordulók eredményei alapján.

A férfi csapatoknál a bajnokság végén rájátszás lesz az első három otthonában, valószínűleg a most dobogós helyen álló csapatok részvételével. További kézisekről szóló hírekért kattintson ide: Reményteljes folytatás és ide: Szerényebb célok, a férfiaknál, ahol bővebben is olvashatnak a csapatokról. *****

Tisztes helytállás a bajnokaspiráns otthonában

Kecel - Bácsalmás 3-0 (1-0)

Megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzés, 18. forduló. Kecel,

300 néző. Vezette: Tóth - Sánta, Pacsai.

Kecel: Varga - Balogh, Schindler, Sendula, Beke (Csög), Kovács

(Mizsér), Doszpod, Bleszák Zs., Verba (Bleszák G.), Szénási

Fenyvesi. Edző: Csanádi Mihály. PVSE: Szőke - Török, Futó, Kiss Baranyi Csaba, Majoros, Száhl (Snyehola), Váits, Káli, Schneider (Szigeti), Balla, Mohácsi, Köves. Edző: Narancsik Máté.

A látottak alapján az eredmény lehetett volna szebb is, ám a háromgólos vereség is tisztes eredmény a bajnokjelölt otthonában. További mérkőzésekről, a 3. és 5. oldalon olvashat, vagy *****

Ahogy az ősz végződött, a tavasz úgy folytatódott...

Nagybaracska - Kunbaja 3-0

Az őszi utolsó fordulóban nagy meglepetésre, a vendég Nagybaracska, Kunbaján győzte le a bajnokságra törő hazai csapatot. Akkor általános véleményként fogalmazódott meg: kisiklás volt az 1-0-s vereség. Aztán a tavaszi első mérkőzésen az utolsó forduló előrehozásával Nagybaracskán kiderült, hogy nem volt véletlen a Baracska ellen hazai pályán elszenvedett vereség sem. Ráadásul a Szeremle visszalépése, és a nagy vetélytárs Csávoly vaskúti 5-1-es sikere folytán már csak „társbérletben" állnak az élen. *****

A 4-2-es hazai győzelemmel végződött Kunbaja - Kelebia, és a Vaskút - Kunbaja 0-3-as rangadó mérkőzésről szóló tudósításokhoz lapozzon a 4. oldalakra, de legjobb lesz, ha a 2. oldalon folytatja

Reményteljes folytatás...

Bács-Kiskun megyei kézilabda bajnokság A Petőfi VSE női kézilabdásai, az NB II. után, az új idényben, a megyei bajnokságban rajtoltak. Az őszi eredmények alapján a feljutó tabellán, az első helyen várják a folytatást. Nem kis dolog ez, hiszen az NB II-es csapatból (Tóth Zsuzsanna - Neupert Szilvia, Giszinger Andrea, Tóth Szilvia, Marián Katalin, Patocskai Ilona, Lukács Zsuzsanna kezdő hetesből) két meghatározó játékos, Tóth Zsuzsanna Kecskemétre a Delfin KC, Marián Kata Bácsbokodra igazolt. Bár volt róla szó, hogy egy tehetséges játékos Bácsalmásra kerül, ám ez még a mai napig sem realizálódott. Így nem maradt más, mint tehetséges fiatalokkal pótolni a hiányzó játékosokat. Lukács Zsuzsanna elmondása szerint ez sikerült, ám a góllövésben a régiek viszik a prímet: Giszinger Andrea 96, Patocskai Ilona 52, Lukács Zsuzsanna 50 góllal állnak a góllövőlista élén.

- A régi csapatból öt felnőtt játékos maradt - értékeli az őszi idényt Lukács Zsuzsanna játékos-edző - névszerint: Giszinger, Lukács, Patocskai Ibolya és Ilona, Neupert, valamint a már rutinos játékosnak számító Kerényi Réka. A keret feltöltéséhez tehetséges fiatalokat, - Földes Berta, Máté Tünde, Halász Éva, Halász Csilla, Csőke Andrea, Rudics Zsuzsanna, Kardos Beáta - igazoltunk le. Erősítettünk két felnőtt játékossal is, ám csak Halász Mónikára számíthattunk az ősszel. A fiatalokkal kiegészített csapat sikeresen szerepelt az ősszel. Az első nyolc mérkőzésünket megnyertük és csak kétszer szenvedtünk vereséget. Célunkat teljesítettük, ami az első három helyezés egyikének elérése volt, a fiatalok beépítése mellett. A tavaszi folytatásra nem kisebb a feladat, mint dobogós helyezésünk megőrzése, titkon a bajnokság megnyerésében is bízunk. Ehhez viszont a tavasszal távozó Patocskai Ilonát is pótolni kellene, ami nem könnyű feladat. (Ő, Németországba igazol, no nem a Bundesligába, ott vállalt munkát. pk)

- A bajnokság tavaszi mérkőzéssorozata, márciusban indul a háromfordulós bajnokság téli teremfordulójának utolsó mérkőzéseivel, majd ezt követően már szabadtéren zajlik a bajnokság. A jó felkészülés érdekében Hercegszántón és Bácsbokodon veszünk részt terembajnokságokon, ahol kellő mértékben felvérteződünk az előttünk álló nehéz, tavaszi mérkőzésekre.

- Az őszi teljesítménye alapján mindenki dicséretet érdemel, de Halász Csilla, a maga 15 évével külön kiemelésre méltó, mert a Halas elleni mérkőzéseket leszámítva, a legkevesebb gólt kapta a bajnokságban, folytatva a bácsalmási kapusok megszokott, jó teljesítményét. A céljaink megvalósításában számítunk az egyesület új vezetésére, és megköszönjük a Vörösmarty Általános Iskola vezetésének az utánpótlás nevelésében tanúsított hozzáállását.  *****

Nincs itt mese! Győz, a PVSE!

Szerényebb célok, a férfiaknál

Amint a női csapatnál, akár a bajnoki cím elnyerésére is van esély, úgy a férfiaknál, ha minden összejön, talán sikerül elérni a dobogó harmadik fokát - derült ki Osztrogonácz János, a férfi csapat edzőjének szavaiból.

Szalai 105 gól

- Az őszi mérkőzések után, harmadik helyen áll a csapat, ám maradéktalanul dicsérni csak Szalai Zoltán teljesítményét lehet, aki az őszi nyolc mérkőzésen 105 gólt lőtt. A többiek játékán van még mit javítani. Viszont, ha a játékosok a csapat érdekeit is szem előtt tartják a tavasszal, akkor nem lesz akadálya annak, hogy a bajnokság végén is dobogón végezzünk. Annak ellenére, hogy a sorsolásunk kedvezőtlenebb az őszinél, azaz többször játszunk most idegenben.

Változatlanul

- A játékos-állományban nincs változás, az ősszel is rendelkezésre álló, Osztrogonácz János - Német Balázs, Bilinovics Ferenc, Honti zoltán, Prikidánovics János, Róka János, Szalai Zoltán, Csovcsics Zsolt, Markó Csaba, Verbászi Tamás, Lakatos Tamás, Takács, Száhl Richárd, Szente Balázs összetételű kerettel szeretnénk megtartani a harmadik helyezést.

Felkészülés

- A felkészülési időszakban az NB II-re pályázó eddig pontveszteség nélkül az élen álló Kunszentmiklós otthonában és Bácsbokodon a Csatár Sándor-emléktornán veszünk részt, az április elején induló tavaszi fordulók előtt. Mivel, a bajnokság végén az első három rájátszáson vesz részt, szeretnénk, ha az egyik forduló Bácsalmáson kerülne lebonyolításra, ez azt jelentené, hogy a PVSE együttese elérte célját. *****  Reményteljes folytatás

Nézőpont: Az ősszel gyűjtött pontjaikhoz viszonyítva a Kecel még csak 6 %-nyit, a PVSE viszont már az 50 %-át is begyűjtötte a tavaszi két fordulóban... (1998. március 15.)

Bácsalmás - Kiskunhalas 0-0

Megyei I. osztályú mérkőzés, 19. forduló. Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Horváth Gyula, Hegedűs, Patyi.

Bácsalmás: Szőke István - Borcsik Gábor, Futó Sándor, Török László, Száhl Imre (Schneider István), Majoros Zsolt, Káli Lajos, Váits Zoltán, Snyehola Balázs, Köves Tamás, Kővári Ákos (Balla Csaba). Edző: Narancsik Máté. Kiskunhalas: Dávid - Kollár, Szemerédi, Kuklis, Hermann, Kiss, Sz. Kovács (Ábrahám), Fejes (Rádi), Margineánu, Fenyvesi, Ambrus. Edző: Gulyás József.

Már a Kecel elleni első tavaszi mérkőzésen is látszott a PVSE csapatán, hogy az őszi forma, ma már csak rossz állom csupán. Bár a 0-3 azt sejteti, hogy fölényes keceli siker született, ám egy kis szerencsével tisztesebb eredményt is elérhetett volna az almási csapat. Ezen felbuzdulva, amint a „beépített" tudósító arról beszámolt, a játékosok a soros ellenfél Kiskunhalas ellen már pontszerzésben reménykedtek. Amint a mérkőzésen kiderült, nemcsak reménykedtek, de olyan játékkal rukkoltak elő, amely alaposan meglepte a dobogó harmadik helyén álló vendégeket.

Bár a meglepetéshez kockázatos taktikát választottak, ám ez úttal bejött, köszönhetően a jó védelemnek és nem utolsó sorban a partjelzőknek, helyesebben a Horváth Gyula játékvezető munkáját segítő asszisztenseknek, akik kétszer is érvénytelenítették a halasiak leshelyzetből elért találatait. Végül annak is köszönhető a pontszerzés, hogy amikor már sem a védelem, sem a lestaktika nem segített, Szőke kapus tette ártalmatlanná a gólt ígérő halasi próbálkozásokat. Mindjárt a 2. percben, amikor Sz. Kovács, baloldalról elvégzett szabadrúgása után, a kapu bal felső sarkába tartó labdát kapufára tolta bravúrosan. A félidő első felében hiába támadtak többet a vendégek gólt nem tudtak elérni, majd a PVSE csapata is felnőtt a vendégekhez. Így kiegyenlített játék alakult ki a pályán és gól nélküli döntetlennel ért véget az első félidő.

A második félidőben frissített a PVSE. Kővári helyett, Balla lépett pályára. 48. perc: a Halas elvesztette a labdát a PVSE térfelén, amit a baloldalon kiugró Köves elé varázsoltak a társak. Köves kapura húzott és a kimozduló Dávid mellett is ellőtte a labdát, ám az a kapufa külső oldaláról az alapvonalon túlra vágódott.

A gólt ígérő támadás után a halasiak próbálkoztak kicsikarni a győzelmet, ám a PVSE védelme, élén Szőke Istvánnal derekasan állta a rohamokat. A 80. percben megpecsételődni látszott a PVSE sorsa, hiszen Majoros megkapta a második sárgáját, és létszám hátrányba került. Majoros kvalitásainak kisebbítése nélkül megállapítható, nem látszott meg a hiánya, sőt az utolsó öt percben a győzelmet is könnyen megszerezhették volna, a csereként beállt, egyszemélyes csatársort alkotó Balla révén. 85. perc: két védő között Balla verekedte át magát és 16 méterről, középről leadott lövése nyomán, a labda Dávidon akadt el. 88. perc: Balla nyerő ember lehetett volna. Ezúttal a jobb oldalról törhetett kapura egyedül, ám a tizenhatos vonaláról, bár még vezethette volna, senki sem zavarta, lövésre szánta el magát, de a labdát Dávid könnyedén fogta. Balla: „ha rendesen edzenék, ma ez a két helyzet két gól eredményezett volna" (Balla sporttárs szolgálati ügyből kifolyólag a kívánatosnál kevesebbet tud a focival foglalkozni. PK.)

Összességében a PVSE nem várt, de teljesen megérdemelt, és igazságos eredményt harcolt ki. És, ha ez a szó szerinti harcos küzdő modor végig kíséri a csapatot sok szép eredmény, születhet meg a tavaszi mérkőzések során. Olyan eredmények, ami után joggal mondhatjuk majd: kár azért az őszi mélyrepülésért.

A csapat, Szőkével az élen, dicséretet érdemel, és ez a siker talán további erőt adhat arra az időre, amikor majd a „mi mérkőzéseink jönnek, ahol a három pont megszerzése már kötelező lesz.

Az ifjúsági mérkőzésen, az élen álló vendég Halas diadalmaskodott 3-1-re a középmezőnyhöz tarozó PVSE csapatával szemben *****

Szőke István, a Kiskunhalas elleni pontszerzésben főszerepet játszott kapus amolyan „kisegítő" szerepkört vállalt a felkészülés időszakában, Takács távollétében. Majd miután a helyzet megoldására leginkább alkalmas Varga János visszavonta ígéretét, így Szöszivel indult a szezon is. Reméljük vele, folytatódik, hasonló jó formában. *****

szedett csapatokat fogadj(t)ák

Megjegyzés: a táblázatok első oszlopában az őszi helyezés, a harmadik oszlopban az eddig lejátszott összes mérkőzésen elért pontszám és helyezés olvasható. A megyei II. osztály Déli csoportjában Szeremle visszalépésével tizenötre csökkent a csapatok száma ezért a csapatok lejátszott mérkőzés számai nem azonosak. *****

Magyar Köztársaság Kupa 1998. Március 11.

Búcsú a kupától

Tataháza - Bácsalmás 1-1 (1-1). Góllövő: Kővári. A felkészülési időszakban lejátszott mérkőzések (3-0 és 2-0) után nem kis meglepetést kelt ez az eredmény, ami egyben a PVSE kiesését is jelenti a további kupaszereplésből. A győzelem elmaradása már csak azért is kellemetlen, mert a tataházi edző válogatott, Bácsalmást illető mocskolódása így kellő büntetés nélkül maradt.

Bezzeg Kunbaja...

... sikerrel vette az akadályt. Bácsbokod - Kunbaja 0-3 (0-0). Keserves első félidő után, meggyőző második félidei teljesítményével megérdemelten jutott tovább a vendég Kunbaja gárdája. Azóta már az is kiderült, hogy a következő fordulóban, április 8-án, Madarason vendégszerepelnek. *****

Kelebia megtréfálta Kunbaját

Kunbaja - Kelebia 4-2 (2-2)

Március 15-én Nemzeti Ünnepünk napján Kelebia együttesét fogadták Kunbaja labdarúgói. A vendégek nem voltak tekintettel az ünnepi hangulatra. Az első félidőben alaposan feladták a leckét Révész Gabiéknak. A vendégek kétszer jutottak el Hebők kapujához, és ha már ott voltak két gólt rúgtak a szó átvitt, és igazi értelmében ledermedt, szép számú közönség nagy bánatára. (0-2). A hazai játékosok ekkor gondolták úgy, hogy ennek már fele sem tréfa, no meg  a néhány hangos „ébresztő" bekiáltás is megtette hatását. Az első félidő végére kiegyenlítettek, (2-2) majd a folytatásban további két góllal terhelték meg a „csintalankodó" Kelebia hálóját és kezdődhetett az ünnep.

A 0-2-s vendégvezetés után, különösen Révész Gábor volt elemében, aki három góllal vette ki a részét a 4-2-s hazai győzelemből. A negyedik gólt Zámbó András szerezte, de kiemelkedő teljesítményt nyújtott még: Simon Tibor és Kiss Róbert is. ***** Hajrá Kunbaja!

Egy félidőn át, élt a remény

Soltvadkert - Bácsalmás 3-0 (0-0)

Megyei I. osztály, 20. forduló. Soltvadkert, 400 néző. Vezette: Pákolicz - Sólya, Csere.

Soltvadkert: Hatvanyi - Eperjes (Csesznegi), Kránicz, Digner, Zámbó, Marton, Béleczki (Schmidth), Szikszai, Sörös (Gillich), Kiss-Máté, Török. Edző: Tápai Tibor. Bácsalmás: Szőke - Csincsák (Szigeti), Futó, Török, Száhl, Káli, Váits, Majoros, Köves, Snyehola, Balla (Schneider). Edző: Narancsik Máté.

Krónika: Az első három fordulóban a papírformának megfelelően, az ellenfelek játékerejének, helyezésének ismeretében a tisztes helytállás szerepelt az almási csapat terveiben. A PVSE csapata, az idegenben lejátszott Kecel és most a Soltvadkert ellen, a bekapott 3-3 gól ellenére tisztességesen helytállt. Sőt, a tavaszi második fordulóban a Kiskunhalas ellen megszerzett pontot nézve várakozás fölött szerepeltek.

A vadkerti mérkőzés első félidejében, is derekasan küzdöttek az almási legények, ám a második félidőben egy szép hazai támadás végén megtört a varázs. Az STE fejesből megszerezte a vezetést 1-0. Ezt követően pedig már a szerencse sem szegődött a PVSE mellé. Egy elkerülhető, szabadrúgásból elért góllal növelte előnyét a hazai csapat 2-0. Majd, mint azt a közmondás tartja, a szegény embert még az ág is húzza alapon, az erős szél tréfálta meg Szőkééket. A szél segítségével alakult ki a 3-0-s végeredmény, no és Török 2 valamint Szikszai góljaival.

Az eddig mutatott játék, ha nagyobb meglepetésre nem is volt elegendő, ám biztató lehet a Bátya elleni hazai mérkőzés előtt. Bár vigyázni kell, hiszen az újonc Bátya, eddig nem úgy szerepelt, mint egy, ebben az osztályban első bajnoki évét játszó, remegő lábakkal pályára lépő játékosokból álló csapat. Különösen a városiakra kell ügyelni: úgy mint Pesti és úgy mint Miskolczi akik ketten az előző fordulóban is három gólt lőttek. Kitűntek: Digner, Török illetve Futó, Köves Ifjúsági mérkőzés: Soltvadkert - Bácsalmás 5-1. *****

Nincs itt mese! Győz, a PVSE!!

Győzelem Vaskúton, de mi lesz Csávoly ellen?

Vaskút - Kunbaja 0-2 (0-1)

Félve ment Kunbaja együttese a vaskúti vendégszereplésre, talán ennek is köszönhető, hogy a Hebők Antal - Kálmán Attila, Popov Momir, Sáfár Csaba, Pálosi László, Simon Tibor, Wettstein Róbert, Varga Mihály, Kiss Róbert, Révész Gábor, Csipak János összeállításban, bár a helyzetek sokaságát dolgozták ki, de csak kettőt használtak ki, Simon és Kiss Róbert révén. Csereként szóhoz jutott még: Sólya Ferenc, Agócs Zoltán és Zámbó András. A küzdőképességből jelesre vizsgáztak a fiúk, ám külön kiemelésre méltó Kálmán, Popov, Wettstein, Kiss R., és Révész teljesítménye. *****

Gálfi Imre nincs könnyű helyzetben, hiszen a megyei II. Osztály Déli csoportjában listavezető együttes szakvezetője a Csávoly elleni rangadón nem számíthat az egyik stabil és meghatározó képességű játékosára, Kiss Lászlóra. Ő még a baracskai mérkőzésen szerzett súlyos sérülést, melynek következtében néhány hétig még nélkülözni kell játékát. További gondja a Mesternek, hogy Révész Gabit pedig lekönyökölték Vaskúton, minek következtében szereplése a Csávollyal vívott sorsdöntő mérkőzésen kétséges, miként Csipak játéka is.

- A csapat a nehézségek ellenére, kellő elszántsággal készül a rangadóra, bár valóban fontos ez a Csávoly elleni mérkőzés, de a sport már csak olyan, hogy a vereség is benne van a pakliban. Bár erre nem gondolunk, de nem történik tragédia, ha döntetlen, vagy ne adj Isten vereséget, szenvednénk, sok mérkőzés van még a bajnokság végéig. Az is igaz, hogy van gondunk bőven. A sérültjeink közül Kiss László biztosan nem áll rendelkezésre, míg a többiek játékában is csak reménykedni tudok. Egy azonban biztos, hogy a pályára lépő csapat mindent megtesz a siker érdekében, ám előfordulhat, hogy a Csávoly még is pontot szerez Kunbaján. Ez pedig könnyen előfordulhat, hiszen a Csávoly együttese is kiváló eredményekkel tette le névjegyét a csoportunkban. A játéktudáson túl, sokat számíthat népes és lelkes szurkoló táborunk biztatása.

- Kunbaja együttese visszavág az őszi vereségért, - mondja Józsa Zoltán, optimistán az egykor Kunbaján (is) népszerű, ma már visszavonult labdarúgó, a vasárnapi mérkőzés várható eredményét latolgatva -- Már csak azért is, mert aki bajnokságot akar nyerni, otthonában győzni kell a riválisok ellen. Persze sok függ attól, hogy a komplett csapat pályára tud-e lépni. Én Kunbaja győzelmét várom!

Mit mondhatnánk ehhez: úgy legyen! *****

Mohácsi vész Bokodon

Március 15-én Bácsbokodon rendeztek női kézilabda teremtornát négy csapat részvételével. A Mohács, NB II-es csapathoz méltóan legyőzte ellenfeleit és megérdemelten végzett az élen. Meglepetés talán csak az lehet, hogy a PVSE csapata, kikapott a megyei bajnokságban rivális Bokodtól (lásd 1. Oldal) és csak a Csávoly együttesét sikerült legyőzni.

Csak emlékeztetőül: Egy évvel ez előtt, Bokodon Bácsalmás veretlenül végzett az élen, és a Hercegszántón rendezett tornán, ahol szintén veretlenül végeztek az élen, a Mohács csapatát is legyőzték.

Az idei sorrend Bácsbokodon: 1. Mohács 6 pont, 2. Bácsbokod 4, 3. Bácsalmás 2 pont, 4. Csávoly 0 pont.

Bezzeg az ifik....

... március 20-án, szintén Bácsbokodon, Jánoshalma, Csávoly és a hazai csapatot megelőzve, a Bácsalmás ifjúsági együttese végzett az élen

Eredmények: Bácsalmás-Jánoshalma 11-5. Legjobb dobók: Máté 5, Rudics 2. Bácsalmás-Bácsbokod 9-10. Ld: Kerényi, Fehér, Földes 2-2. A bokodi győzelmet jelentő utolsó gól, időn túli szabaddobásból született. Bácsalmás-Csávoly 16-8. Ld: Kerényi 7, Szűcs 4.

A torna mérkőzéseinek lejátszása után az első három helyen holtverseny alakult ki a csapatok között és az egymás elleni eredmény döntött.

Sorrend a fentiek alapján: 1. Bácsalmás 4 pont, 2. Bácsbokod 4 pont, 3. Jánoshalma 4 pont, 4. Csávoly pont nélkül.

A tornagyőztes csapat játékosai: Halász Csilla, Halász Éva, Kerényi Réka, Szűcs Anita, Kardos Beáta, Papp Melinda, Dvorácskó Gabi, Máté Tünde, Rudics Zsuzsi, Fehér Anett, Földes Berta, Szudóczki Szilvia, Gertner Andi, Csőke Andi. Felkészítő: Lukács Zsuzsanna. *****

Miklós-kupa

Március 22-én Kunszentmiklóson rendeztek kézilabdatornát, amelyen a PVSE féri együttese is indult. Azt nem mondhatnánk, hogy sikeresen szerepeltek, de a mérkőzések jól szolgálták a tavaszi bajnoki fordulókra való felkészülést, a jó csapatok ellen lejátszott mérkőzések. Eredmények: Bácsalmás-Kalocsa (NB II) 17-27 (7-14) Ld: Róka 6, Szalai 5, Csovcsics 3. Bácsalmás - Kunszentmiklós 27-33 (17-13) Ld: Róka 8, Szalai 7, Csovcsics 6. Bácsalmás- Orgovány 15-26 (9-12). Ld: Róka 6, Osztrogonácz 4.

A torna végeredménye: 1. Kunszentmiklós 6 pont, 2. Kalocsa 4 pont, 3. Orgovány. 4. Bácsalmás pont nélkül.

Diákolimpia

Bácsalmási sikerek születtek

Március 24-én, Bácsalmáson rendezték mega III. korcsoportos kiskörzeti diákolimpia selejtező mérkőzéseit kézilabda sportágban fiú és leány csapatok részvételével. A fiúknál, a mindent eldöntő mérkőzésen két bácsalmási együttes vívott kiélezett küzdelmet, és csak a hosszabbításban született döntés.

Vörösmarty ÁI. - Rákóczi úti ÁI. 20-16 (14-14, 10-7)

A rendes játékidő döntetlennel zárult, majd a hosszabbítás első részében a Vörösmarty csapata ötgólos előnyre tett szert, és biztosan nyerte a mérkőzést, ami azt jelenti, hogy április elsején - és ez nem tréfa- ők képviselik térségünket Bácsbokodon a körzeti bajnokságon.

A mérkőzés legeredményesebb góllövői: Ivity 7, Erdős 5, Laczi 3, Fehér 3 illetve Rudics János 11 Szűcs 4.

Felkészítők: Osztrogonácz János illetve Csovcsics Zsolt.

A lányok mezőnyében is Vörösmarty siker született, meggyőző fölénnyel:

Vörösmarty ÁI. - Rákóczi úti ÁI. 24-5 (12-0)

Az első félidőben a kitűnően védő Dvorácskó Gabriellának köszönhetően nem sok esélye volt a Rákóczi úti csapatnak a gólszerzésre. A második félidőben, amikor a cseresor is szóhoz jutott a Vörösmarty csapatában, a Rákóczi útiak csak ekkor tudtak szépíteni. Legeredményesebb góllövők: Csőke 7, Máté 6 Papp 6, Fehér 4 illetve Halász 3. A két csapat felkészítői Lukács Zsuzsanna illetve Fenyvesi Éva volt.

A győztes csapat továbbjutott az április 3-án, Bácsbokodon lebonyolításra kerülő körzeti bajnokságra.