BKS702.htm

BKS703.htm

BKS704.htm

BKS801.htm

2002. október 27., Baja, 200 néző. Vezette: Hodován, Vén, Bolvári. Bajaszentistván: Cserháti - Császár, Nagy, Lippai, Váits, Káli, Szólik, Kulimák, Bobor (Baross), Éber Erik (Farkas), Szabó. Edző: Vanó Sándor. Bácsalmás: Jaszenovics - Nagy, Bodrogi, Szemán (Kubina), Varga R., Páncsics, Nyitrai, Berényi, Molnár (Farkas), Hajdú, Mándity. Edző: Narancsik Máté. Gólszerző: Váits, Szólik. Kitűnt: Cserháti, Nagy, Szólik illetve Jaszenovics, Páncsics, Berényi. Sárga lap: Nagy, Szemán, Hajdú. Kiélezett küzdelemben, sok helyzetéből a hazai csapat kettőt kihasznált és megérdemelten nyert. Ifjúsági mérkőzés: Bajaszentistván-Bácsalmás 1-0

90

2002. november 4., Bácsalmás, 76 néző. Bácsalmás: Jaszenovics - Nagy, Bodrogi, Farkas, Varga R., Molnár, Tóth, Berényi (Máté 35.'), Páncsics, Nyitrai, Hajdú. Edző: Narancsik Máté. Bátmonostor: Nagy - Végh F., Végh A., Jenei, Gyurkity, Végh G., Faddi, Kertész, Szlavikovics, Kővári, Urbán (Lipos 65.'). Edző: Faddi Máté. Gólszerző: Végh Gábor. Kitűntek: Jaszenovics, Bodrogi illetve Végh A., Faddi, Végh G. Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Bátmonostor 0-1.

A mérkőzés első perceiben, jó helyzetben előbb Gyurkity majd Végh Gábor vehette célba a hazai kaput, ám lövéseik pontatlannak bizonyultak. A 32. percben a kapura törő Berényit vágták fel a védők a 16-os előtt. Az eset után a labda a kapu mellé, a „sértett" Berényi a bajai kórházba került. Az első diagnózis szerint valószínűleg bordatörést szenvedett. A kiegyenlített erők küzdelmében már mindenki az órát nézte, amikor a félidő utolsó percében Faddi Máté középről jól indította a jobb oldalon üresen maradt Végh Gábort, aki kapura tört és 14 méterről a bal felső sarokba lőtte a monostori csapat első, egyben győzelmét jelentő gólját: 0-1. A folytatásban egyenlő erők küzdöttek a pályán, ám az eredmény már nem változott.

90

Varga Trans Szekszárd - Bácsalmás 34-28 (19-16)

2002. november 4., Szekszárd. Tolna megyei női kézilabda-bajnokság. Vezette: Kovács, Lesták. Bácsalmás: Halász - Gertner 1, Fenyvesi 14, Lukács 4, Máté 3, Rudics 3, Kiss 3. Csere: Bokor, Kocsis, Prókai Anett, Prókai Anna. Edző: Osztrogonácz János. 7 méteres/gól: 11/7 illetve 6/6. Kiállítás: 6 perc a PVSE együttesénél.

A változatos, jó iramú mérkőzésen, a bajnoki címre esélyes csapat otthonában jól helytállt a PVSE. A Szekszárd kezdett jobban (3-0, 9-5), ám a 20. percben Fenyvesiék egyenlítettek, majd a 25. percben már kétgólosra növelték előnyüket (12-14). A szünet előtt ismét a hazai csapat remekelt, de a folytatásban nagy lendülettel kezdő PVSE, ismét egyenlített (19-19, 20-20). A nagy iram alaposan próbára tette a csapat erőállapotát, így nem csoda, hogy a 40. percben 24-20-ra alakult az eredmény. Az 53. percben még felzárkózott ugyan a PVSE (27-26), ám a hajrá perceiben már nem tudtak lépést tartani, a jobb erőállapottal rendelkező hazai csapattal. Kitűnt: Tischler (18) illetve Fenyvesi.

90

BSC-PVSE 1913-2003

Bácsalmáson, 1913-ban alakult meg a sportegyesület, a Bácsalmási Sport Club, benne a labdarúgó szakosztály. Akkor kezdetben csak amolyan barátságos mérkőzéseket játszott a csapat, majd beneveztek az akkori alapszintű bajnokságba, és attól kezdve, az 1950-és évek végéig egyre jobb teljesítményt nyújtva, végül még az NB II-be jutás is adott volt, ám a csapat nem volt a szerencse kegyeltje. Így ez elmaradt. Ettől kezdve a csapat egyre lentebb süllyedt, mígnem az alapításának 90. évfordulójára, visszaérkezik(?) a „gyökerekhez", a kiinduló pontra, azaz a legalacsonyabb szintre a megyei harmadik osztályba. Az esélye ennek a 2002. november 17-én, az őszi utolsó forduló után rögzített eredmények alapján 100 %.

Hacsak, nem következik be valami csoda 2003-ban, a tavaszi szezonban.

90

Labdarúgás, megyei II. osztály Déli csoport, 2002-2003. őszi idény: PVSE csapata és eredményei

90

2002. november 10., Nagybaracska, 100 néző. Vezette Horváth Ferenc, Harsányi, Márton. Bácsalmás: Jaszenovics - Nagy, Bodrogi, Szemán, Varga, Páncsics, Nyitrai (Tóth, Ótott), Nincsevics, Molnár (Berényi), Mándity, Szigeti. Edző: Narancsik Máté. Gólszerzők: Kincse, Zahora, Kkirály illetve Nincsevics. Kitűnt: Détári, Papp, Zathora illetve Szemán, Nyitrai. Sárga lap: Nincsevics. Alacsony színvonalú mérkőzésen korrekt játékvezetés mellett a hazai csapat a jobb helyzetkihasználásának köszönheti a három pontot. Ifjúsági mérkőzés: Nagybaracska - Bácsalmás 2-0.

90

2002. november 17.Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Rogács. Bácsalmás: Jaszenovics - Nagy (Farkas 46.'), Bodrogi, Szemán, Varga, Páncsics, Nyitrai (Németh 65.'), Berényi, Molnár (Szigeti 60.'), Hajdú (Nincsevics 65.'), Mándity. Edző: Narancsik Máté. Bácsbokod: Tóth Gábor - Pintér, Török, Csúcs, Hercz (Gyurkovics 90.'), Papp, Tóth (Zsumbera 76.'), Nagy, Rácz (Máder 83.'), Kürtös, Merkler. Edző: Kernya Tibor. Gólszerzők: Bodrogi illetve Török, Rácz, Hercz. Kitűntek: Bodrogi, Berényi illetve Tóth Gábor, Török, Kürtös. Sárga lap: Bodrogi illetve Papp. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás - Bácsbokod 4-1

A két „újonc" csapat, a győzelem reményében lépett pályára az idényzáró mérkőzésen. A második osztályba fentről érkező Bácsalmás a vereségsorozatának megszakításában, az alulról érkező vendégek az őszi szezon második felében elért jó sorozatuk folytatásában bizakodtak, amellyel kedvező esetben akár a dobogó harmadik helyére is felkapaszkodhatnak. Nos, a célokhoz mérten nagy lendülettel kezdtek a csapatok, ám az rövid idő alatt bebizonyosodott, hogy a bokodi csapat egy Hercz-cel magasabb hullámhosszon akarta a sikert. A 9. percben Hercz bal alsó sarokra tartó szabadrúgását Jaszenovics még bravúrosan szögletre mentette, ám a beívelt labdát Török már a kapuba fejelte: 0-1. A 19. percben Hercz bal oldali beadása a hosszú oldalon Ráczot találta jó helyzetben és Rácz a kapu bal oldalába fejelte a labdát: 0-2. A félidő második felében a hazai csapat több támadást is vezetett, ám a jól záró bokodi védelemnek köszönhetően nem sikerült bevenni Tóth Gábor kapuját.

A második félidőben a hazai csapat birtokolta többet a labdát, fölénye azonban meddőnek bizonyult, sőt a 82. percben növelte előnyét a Bácsbokod együttese. Nagy Albert szöktette a baloldalon Herczet, aki lefutva védőit, 15 méterről a léc alá lőtte a labdát: 0-3. A 85. percben a kapuval szemben, 25 méterről megítélt szabadrúgásból Bodrogi Tamás a sorfal mellett a jobb alsó sarokba bombázta a PVSE szépítő gólját: 1-3.

A Bácsbokod győzelme megérdemelt és ez azt jelenti, hogy nevető harmadikként dobogós helyen zárja az őszi szezont, lévén, hogy a Fajsz - Bajaszentistván mérkőzésen döntetlen eredmény született. Ezzel a helyezéssel a vendégcsapat messze túlszárnyalta a célkitűzéseit, míg Bácsalmás együttese lényegesen alul múlta azt. Prókai Károly

Mi lehet az a csoda, ami még segíthet a csapaton?

Először is megtáltosodik a csapat. A helyzeteket nemcsak kidolgozza, de jó arányban értékesíti is. A védelem nem követ el gyermeteg hibákat. Másodszor sikerül a néhány képzett játékos - Jaszenovics Zoltán, Bodrogi Tamás, Berényi Krisztián, Mándity Róbert - mellé visszaigazolni a most még vidéken játszók közül néhányat. Például Kunbajáról Majoros Zsolt, Mohácsi Attila, Mélykútról Párczen Zoltán, Snyehola Ákos, Száhl Imre, Tompáról Barna Jenő, Kővári Ákos, Zsemberi Imre vagy Kelebiáról Bögre Károly jöhetne szóba, de vannak még más jelöltek is. Velük, a tavaszi idény márciusi kezdetéig rendelkezésre álló több mint két hónap alatt, már egy ütőképes együttest is kilehet alakítani.