-

18

Kunszentmiklós**

-

** visszalépett, eredményei törölve. * Kunszentmiklós ellen kisorsolt mérkőzésen szabadnaposak voltak.

Soltvadkert - Bácsalmás 2-2 (1-0)

A listavezető PVSE túl van közvetlen mögötte helyezkedő négy rivális csapat elleni harmadik találkozón is. A hartai vereség és a hetényi döntetlen után a harmadik helyezett Soltvadkert otthonában két Bögre góllal sikerült a pontszerzés. Ennek köszönhetően a Vadkerttel szemben megmaradt a hatpontos előny, míg a Dusnok három pontra csökkentette hátrányát. Ezt a Dusnok elleni rangadót a bajnokság utolsó fordulójában Dusnokon játssza a PVSE.

Az ifjúsági bajnokság sorrendje, a tavaszi fordulók gólvágói a 2. oldalon, a vadkerti mérkőzés krónikája a 4. oldalon olvasható. >>>>>>>>>

Soltvadkert - Bácsalmás 1-0 (0-0)

Nem nagy reményekkel utaztak a bácsalmási felnőtt focisták Soltvadkertre, ám a mérkőzésen mutatott játék alapján akár pont, sőt pontokat érdemeltek volna. A játékvezető mindezt megakadályozta, sőt négy játékost is a taccsvonalon túlra tett, akik a Solt elleni bajnokin nem szerepelhetnek. Török, Kiss Baranyi Csaba és Barna megkapta harmadik sárgáját, míg Hangya egy mérkőzésen kapott két sárga lap miatt nem léphet pályára a bajnokesélyes Solt ellen. Lásd még a 3. Oldalon >>>>>>>

Kunbaja - Dusnok 3-1 (1-1)

Az edzőért is hajtottak

Még, a Hetényegyháza elleni kupamérkőzésen történt: a Kunbaja csapatának bemelegítését Halla Péter végezte. A csapat edzője Gálfi Imre se közel, se távol nem volt látható. Nocsak! A kiadós vereségek után Gálfi Imrét is utolérte az edzők sorsa? Nos, akkor az egyesületi elnök Nagy István úgy nyilatkozott, hogy szó nincs az edző menesztéséről. A tréner munkahelyi elfoglaltsága miatt hiányzott a mérkőzésről. Amint hírlik, a kettő hét után mindössze öt játékos jelent meg az edzésen, aminek nyomán az edzőben felvetődött a gondolat valóban, hogy ehhez nem adja a nevét. Ha továbbra is hasonlót tapasztal, feláll a kispadról. Nos, a Dusnok elleni mérkőzés előtt a játékosok tudomására hozta, hogy maradása csak egy esetben biztos. A csapatnak győzni kell a Dusnok ellen! Ezzel bizonyíthatják, hogy nem miatta maradnak távol az edzésekről, és nem miatta szenvedtek kiadós vereségeket a tavaszi idegenben lejátszott mérkőzéseken. A Kunbaja-Dusnok mérkőzés 84. percéig úgy tűnt, Gálfi Imre utolsó mérkőzését vezényelte Kunbaján. Bár a hazai játékosok uralták a pályán történteket, a támadások eredményes befejezését a vendégek kapusa Bakula rendre megakadályozta.

31x

**Kunszentmiklós csapata visszalépett, az eredményeit törölték, ellenfelei szabadnaposak*.  A dőlt betűs csapatok ellen már játszott a PVSE

Legfontosabb csapatrész a védelem! A gól pedig a játék sava-borsa!!

Góllövőlista élmezőnye a megyei I. osztályban

25 gólos: Berki (Hetényegyháza). 22 gólos: Fütyü (Tompa). 20 gólos: László (Solt). 16 gólos: Kovács T. (Csengőd), Hepp (Hajós). 15 gólos: Révész (Kunbaja). 14 gólos: Sánta I. (Dusnok), Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner (Solt), Gombkötő (Hajós) 13 gólos: Sánta Z. (Dusnok). Juhász (Izsák), Makra (Lakitelek).

Bácsalmás: 4 gólos: Váits Zoltán, 3 gólos: Balla Csaba, Snyehola Balázs, Kovács Imre, Barna Jenő. 1 gólos: Szőke István, Hangya László, Kővári Péter, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Tóth Csaba, Páhor Zsolt. Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza).

Kunbaja: 15 gólos: Révész Gábor. 7 gólos: Kiss Róbert. 4 gólos: Zámbó András, Wettstein Róbert. 3 gólos: Kiss László. 2 gólos: Csipak János, Sáfár Csaba, Torma Krisztián. 1 gólos: Varga Mihály, Simon Tibor, Agócs László, Pálosi László, Öngól (Solt)

Pirossarok

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 26. forduló után: I. Bácsalmás 9 kiállítás, II. Nemesnádudvar 6 kiállítás. III. Kiskunhalas, Izsák, Gara 5-5 kiállítás. IV. Solt, Tompa, Lakitelek, Harta, Soltvadkert, Kunszent-miklós 4-4 kiállítás. V. Kunbaja, Bátya, Tiszaalpár, Hajós 3-3 kiállítás. VI. Hetényegyháza, Csengőd 2-2 kiállítás. VII. Dusnok: Kothencz révén 1 kiállítás. A Kunbaja elleni mérkőzés 75. percéig megúszta kiállítás nélkül! Bács-Kun Sport

Góllövők a tavaszi fordulókban

Bácsalmás, felnőtt csapat (8): Barna 3, Váits 2, Páhor, Hangya, Szőke,

Bácsalmás, ifjúsági csapat (42): Csőke 13, Bögre 10, Farkas 4, Berényi 4, Körmöczi 4, Gergely 2, Stefanovics, Szemán, Párczen, Tóth Cs., Tóth Zs.

Bácsalmás, serdülő csapat (39): Rudics 18, Snyehola 8, Berényi 4, Erdősi 3, Farkas 2, Tóth Zs. 2, Túri, Párczen,

Kunbaja, felnőtt csapat (13): Révész 4, Kiss R. 2, Zámbó 2, Wettstein 2, Csipak, Torma, Szekeres öngól (Solt).

Megyei I. Osztály, 26. Forduló. Kunbaja, 1999. Május 9., 300 néző. Vezette: Wittman, Serdült, Nagy Zs. Kunbaja: Takács: Kálmán, Popov, Pálosi, Kiss L., Kiss R., Wettstein, Varga (Berghoffer), Csipak (Torma), Révész, Agócs (Zámbó). Edző: Gálfi Imre. Dusnok: Bakula - Kothencz, Andrin, Laczkó, Báló F., Kapitány, Sánta J., Varga, Báló J., Sánta I. (Zalai). Edző: Óbéri Antal. Gólszerző: Csipak, Zámbó, Wettstein illetve Kapitány, büntetőből. Kitűnt: Kálmán a mezőny legjobbja, Popov, Wettstein, Csipak, Révész illetve Bakula.

Előjáték A tavaszi sorsolás szeszélye folytán, a tavasszal lejátszott 7 mérkőzésből hatszor idegenben lépett pályára a Kunbaja együttese. Az idegenben lejátszott mérkőzések eredményeiből (6 mérkőzés, 0 pont, 6-30-as gólkülönbség) ítélve, úgy tűnt, a játékosok valóban csak a pályán voltak. Legutóbb Kiskunhalason szenvedtek katasztrofális vereséget 7-2-re. Ezt követően az edzésen mindössze öt játékos jelent meg. A tavaszi eredménytelenségből és az edzéslátogatottságból az edző Gálfi Imre azt a következtetést vonta le, hogy ez, miatta van talán és ennek szellemében kiállt a játékosok elé. Mondják meg, ha az ő személye miatt nem járnak edzésre, vagy miatta nem adják ki magukból a tudásuk legjavát, mert, ha így van, akkor távozik. Továbbá, megválik a kispadtól abban az esetben is, ha a csapat nem győz, a soros ellenfél, Dusnokkal szemben. Nos, a játékosok oroszlánként küzdöttek a mérkőzésen, ennek ellenére Gálfi Imre maradása csak a 84. percben vált biztossá.

Kálmán vezérletével A mérkőzés nagyon jól indult a Kunbaja szempontjából. Csipak János már a 4. percben megszerezte a vezetést. A kapuval szemben a tizenhatoson kívül, lefordult őrzőjéről és a kapu bal felső sarkába vágta a labdát: 1-0. A jó kezdést, bár a lehetőség adott volt, nem követték a további gólok. Sőt, a vendégek tizenegyesből kiegyenlítettek: 1-1.

A második félidőben továbbtartott a hazai fölény, ám a vendégek kapusa Bakula minden gólszerzési kísérletet hárított. A 65. Percben még Kiss László tizenegyesét is megfogta. A 74. Percben a vendégcsapatból Kothenczet Wittman bíró kiállította. Létszámfölénybe  került a Kunbaja A 84. percben Bakula is megadta magát: egy lepattanó labdát a már visszavonult, ám erre a mérkőzésre ismét csatasorba állt Zámbó András a kapuba zúdította: 2-1. A végeredményt Wettstein Róbert állította be. A tizenhatosról megeresztett lövése nyomán, a labda egy védőn megcsúszva vágódott a dusnoki kapuba: 3-1. Bács-Kun Sport

Veszteség: három pont, és a védelem

Megyei I. Osztály, 26. Forduló, 1999. Május 9. Soltvadkert, 300 néző. Vezette: Király, Kecskés, Sörös.

Soltvadkert: Hatvanyi - Gusztos (Bozorádi), Kovács G., Digner (Csesznegi), Eperjesi, Font, Doszpod, Szikszai, Kovács P., Schmidt, Eller. Edző: Csesznegi Lajos. Bácsalmás: Szőke - Török, Váits, Kiss B. Cs. (Schneider), Barna, Balla (Körmöczi), Snyehola, Páhor, Kővári P., Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Gólszerző: Eiler a 75. percben. Kitűnt Digner, Eperjesi, Eiler illetve Váits, Kovács. Kiállítva: Hangya a 80. percben

Előjel A PVSE nem túl jó előjelekkel készült egy nehéz mérkőzésekből álló sorozat második mérkőzésére. A védelem tengelyéből hiányzott Futó sárga lapok miatt, míg Kővári Ákos sérülése ismét kiújult ezért nem játszhatott. Jó jel viszont, hogy Kővári Péter ismét pályára léphetett, továbbá az, hogy Váitsal a védelem közepén, még nem kapott ki a csapat.

Király és a sárga lapok A mérkőzés még el sem kezdődött szinte, amikor Török, Kiss B. Csaba, Barna és Hangya megkapta a sárga lapját Király bírótól. A vészjelek ellenére biztatóan kezdett a PVSE. A 15. Percben Kővári Péter csípett el egy vadkerti átadást, majd a kapust is kicselezte, de erősen kisodródott helyzetből a felső kapufát találta telibe.

A második félidőben Páhor akciózott gólt ígérő helyzetekben, nem rajta múlt, hogy a támadások nem góllal fejeződtek be. Előbb két hazai védő ütközött össze és a labda Páhor elé került, ám a bíró meglepetésre a Vadkert javára ítélt szabadrúgást! Viszont a következő támadáskor a tizenhatoson belül Páhor ellen szabálytalankodtak a védők, a büntető azonban elmaradt! Nem maradt el a hazai gól a 75. Percben, egy gyors kontratámadás végén, majd Hangya második sárga lapja sem, a 80. Percben. A kiállítás után is bátran akciózott a PVSE, ám Hatvanyi kapuját nem tudták bevenni. A vereségen és Hangya kiállításán túl, további veszteségként könyvelhetjük el Török, Barna és Kiss B. Csaba sárga lapjait, hiszen nekik ez volt a harmadik. Bács-Kun Sport

Soltvadkert - Bácsalmás 2-2 (0-0)

A megyei ifjúsági bajnokság két legjobb csapatának összecsapásán, a várakozásnak megfelelően nagy, ám gól nélküli küzdelem alakult ki az első félidőben. A folytatásban pontosabbakká váltak a támadások és gólok is születtek. A Vadkert kétszer is megszerezte a vezetést, ám vezető góljainak nem sokáig örülhetett. A PVSE mindkétszer Bögre révén azonnal egyenlített. A döntetlen pedig azt jelenti, hogy a listavezető PVSE és a harmadik helyezett Vadkert csapata között megmaradt a hatpontos különbség, viszont miután a második Dusnok 1-0-ra győzött Kunbaján, három pontra megközelítette az almási gárdát. A Dusnok - Bácsalmás mérkőzés a bajnokság utolsó fordulójában lesz. Bács-Kun Sport

A legújabb hírek szerint a megyei I. Osztályban mégsem lesz kieső a bajnokság végén. Ez azt jelentené, hogy Garától kezdve, Kunbaján, Lakiteleken, Bácsalmáson át, "fel" Csengődik, a csapatok nyugodtan játszhatnak, nem kell mindenáron a győzelmet hajszolni. Úgyis tagjai lehetnek az ezredváltó bajnoki idénynek. Ez szép lenne, de a bajnoki kiírásban már eleve benne volt a létszám csökkentése tizennyolcról tizenhatra, plusz a két másodosztály bajnokának is helyet kell szorítani valahogy. Egyik az NB III-ba kerülő együttes (jelenleg Solt), míg a másik az egyik kieső (perpillanat Kunbaja? Lakitelek? Bácsalmás? Csengőd?) helyére kerülhet. Bács-Kun Sport

Kunbaján, 1999. Május 15-én délután nagygyűlést rendeznek a sportpályán. Ennek keretében, a déli szomszédunknál kialakult helyzetről kaphatnak tájékoztatás a határmenti települések lakói. Ezt követően pedig a bácskai öregfiúk válogatottja lép pályára, a parlamenti képviselők válogatottja ellen.

Ha már Kunbaján járunk, ide kapcsolódik az a hír is, miszerint a Kunbaja megyei I. Osztályú labdarúgó együttese 1999. Május 21-én, pénteken, 17 órakor, a Bácsalmási Agráripari Rt. együttese ellen játszik edzőmérkőzést, majd az utóbbi csapat Bácsalmáson a bajai Bácskai Sport, többnyire firkászokból álló együttese ellen lép pályára, május 24-én, hétfőn 10 órakor, a PVSE sporttelepén. Ez a mérkőzés átmenet a kis és nagypályás foci között. Ugyanis a pálya mérete 50x30 méter, a kapu mérete 5x2 méter, a játékosok száma pedig csapatonként 8, vagy akár 9 is lehet. Bács-Kun Sport

A PVSE női kézilabdásai hasonlóan a labdarúgókhoz Soltvadkerten léptek pályára és a focistákhoz hasonlóan vereséget szenvedtek. STE-PVSE 22-16 (14-8) Legjobb dobóink: Fenyvesi, Árpád 6-6 góllal.

A férfi kézisek Zsanán vendégszerepeltek és gond nélkül győztek a szerény képességű együttes ellen. Zsana - Bácsalmás 21-30 (12-15) Legjobb dobóink: Osztrogonácz 9, Szalai 6 góllal.

Megyei kézilabda bajnokság sorrendje. Női mezőny. 1. Soltvadkert 20, 2. Tompa 17, 3. Hercegszántó 15, 4. Bácsalmás 11, 5. Csávoly 5 ponttal. Férfi mezőny élcsoportja: 1. Kiskőrös II. 26, 2. Kecel 21, 3. Hercegszántó 18, 4. Kecskemét 16, 5. Bácsalmás 15, 6. Dávod 14 ponttal. Bács-Kun Sport

Labdarúgás megyei serdülő bajnokság Bajai csoport 1999. Május 15. Szombat: Bácsalmás - Mélykút. Nem lehetnek annyira formán kívül a PVSE játékosai, hogy ne bácsalmási siker szülessen. Tipp: 1. Nagybaracska-Kunbaja. Ha focizni nem is tudnak jobban a Kunbajánál, a fizikai képességek terén fejlettebbek a baracskai serdülők. Tipp: 1.

Megyei ifjúsági mérkőzés 1999. Május 16. Vasárnap 17 óra. PVSE-Solt. A győzelem még akkor sem maradhat el, ha a legjobb ifisták a felnőtteknél szerepelnek. Tipp: 1. Bátya-Kunbaja. A bátyai legények ellen a Kunbajának is van keresni valója. Tipp: X.

Megyei felnőtt mérkőzések 1999. Május 16. Vasárnap 17 óra. PVSE-Solt. A listavezető ellen a legjobb összeállításban is nehéz lenne a pontszerzés, most viszont a csapat fele nem léphet pályára. Viszont az utóbbi három Bácsalmáson lejátszott PVSE-Solt mérkőzésen a vendégek nem nyertek. Tipp: 1X. Bátya-Kunbaja. Egy pontra jók lehetnek a vendégek. Tipp: X

Kézilabda Férfimérkőzés, 1999. Május 15. szombat. Bácsalmás-Hercegszántó. Ha, a második Kecel ellen sikerült, most miért ne? Tipp: 1.

Női mérkőzés. 1999. Május 16. Vasárnap 11 óra. PVSE-Csávoly. Tavasszal csak 1 pont a PVSE pontok száma. Talán most háromra növelik a lányok. Tipp: 1. Bács-Kun Sport