-

18

Kunszentmiklós**

-

** visszalépett, eredményei törölve. * Kunszentmiklós ellen kisorsolt mérkőzésen szabadnaposak

Bácsalmás - Nagybaracska 5-0 (4-0)

Gólkülönbség: 104!

A Bajaszentistván visszalépése folytán, amelynek így törölték az őszi eredményeit, új helyzet alakult ki a tabellán, a megyei serdülő bajnokság Bajai csoportjában. No, nem a PVSE csapatának helyezésében. Továbbra is pontveszteség nélkül állnak az élen, csupán a lőtt gólok száma csökkent 20 remekbe szabott góllal. Ennek következtében a nagybaracskai mérkőzésen az a megtisztelő feladat várt a PVSE gárdájára, hogy a gólkülönbségüket kikerekítsék százra. Nos, a mérkőzés első, egyben a gólkülönbség 100. találatát Rudics a 4. percben a vendégek kapujába helyezte. Azonban nem elégedtek meg ennyivel további három góllal bizonyították kiváló képességüket a második helyre pályázó Nagybaracskával szemben. A második félidőben már lazábbra vették a tempót, de így is biztosan győztek a vizes, csúszós pályán.

A mérkőzés krónikája a 2. Oldalon olvasható.>>>>>

Bácsalmás - Tompa 7-1 (3-1)

A megyei ifjúsági bajnokságban élesebb a bajnoki címért folyó versenyfutás, ám a PVSE gárdája biztosan őrzi vezető pozícióját. Bár, a gólkülönbsége ma még nem mérhető a serdülő együtteséhez, ám ha az eddigi tempóban lövik a gólokat, a bajnokság végére az ifik is elérhetik a százat. A Kunszentmiklós visszalépése folytán, amelynek szintén törölték az eredményeit, jelenleg 93-27-es gólkülönbségnél tart a PVSE, azaz hatvanhatnál! Már csak 34 gól kellene a százhoz, ha egyet sem kapnának a további 9 mérkőzésen.

A Tompa elleni mérkőzés krónikája a 2. Oldalon található.>

Bácsalmás - Tompa 0-2 (0-0)

A PVSE felnőtt csapata sajnos nem a remekbeszabott góljairól híres. Így aztán, ha az eddigi ütemezésben lövik a gólokat, csak abban reménykedhetünk, hogy a harminc adott gólt talán elérik. Jelenleg 24 gólnál tartanak. Pedig a helyzetek sokasságát dolgozzák ki, ám eredmény, azaz gól nélkül haszontalanul. Nem így az ellenfelek, akik a mérkőzés utolsó harmadában menetrendszerűen leteperik a PVSE együttesét. Úgy, mint legutóbb a Tompa is. A 75 percben még 0-0 volt az eredmény, ám az utolsó negyedórában állva hagyták a PVSE csapatát és Fütyü, majd Szalai góljaival megérdemelten győztek.

A mérkőzés krónikája a 3. Oldalon olvasható.>>>>>

Férfikézisek sikere május elsején (4. oldal)

7x

**Kunszentmiklós csapata visszalépett, az eredményeit törölték, ellenfelei szabadnaposak*.

Legfontosabb csapatrész a védelem! A gól a játék sava-borsa!!

Góllövőlista élmezőnye a megyei I. osztályban

24 gólos: Berki (Hetényegyháza). 22 gólos: Fütyü (Tompa). 20 gólos: László (Solt). 16 gólos: Hepp (Hajós 15 gólos: Kovács T. (Csengőd), Révész (Kunbaja). 14 gólos: Sánta I. (Dusnok), Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner (Solt), Gombkötő (Hajós) 13 gólos: Sánta Z. (Dusnok). 12 gólos: Juhász (Izsák), Makra (Lakitelek).

Bácsalmás: 4 gólos: Váits Zoltán, 3 gólos: Balla Csaba, Snyehola Balázs, Kovács Imre, Barna Jenő. 1 gólos: Szőke István, Hangya László, Kővári Péter, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Tóth Csaba, Páhor Zsolt. Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza).

Kunbaja: 15 gólos: Révész Gábor. 7 gólos: Kiss Róbert. 3 gólos: Kiss László, Wettstein Róbert, Zámbó András. 2 gólos: Sáfár Csaba, Torma Krisztián. 1 gólos: Varga Mihály, Simon Tibor, Agócs László, Csipak János, Pálosi László, Öngól (Solt)

Pirossarok

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 25. forduló után:

I. Bácsalmás 8 kiállítás, II. Nemesnádudvar 6 kiállítás. III. Kiskunhalas, Izsák, Gara 5-5 kiállítás. IV. Solt, Tompa, Lakitelek, Harta, Soltvadkert, Kunszentmiklós 4-4 kiállítás. V. Kunbaja, Bátya, Tiszaalpár, Hajós 3-3 kiállítás. VI. Hetényegyháza, Csengőd 2-2 kiállítás. VII. Dusnok együtteséből még nem volt kiállítás!

Megyei serdülő bajnokság, Bajai csoport. Bácsalmás, 1999. Május 5. Vezette: Torma János, Koch Endre.

PVSE: Molnár L. - Józsa, Tóth Zs., Molnár M., Varga, Párczen, Berényi, Szemán, Erdősi, Snyehola, Rudics. Edző: Kővári Péter.

A pillanatnyilag második helyezett Nagybaracska elleni mérkőzés előtt nagyobb volt a riadalom a PVSE körében, mint az indokolt lett volna. Legalábbis a mérkőzésen látottakhoz mérten. A vendégek azt bizonyították, hogy nem is nagy Baracska. A kapuban Jaszenovics helyett Molnár Laci állt, bár nagyon egyéni stílusban, de jól megoldotta a kapus gondot. Nem lépett pályára Farkas sem, sérülés miatt, ám becsületére legyen mondva, végszükség esetén csak vállalta volna a játékot. A kezdő tizenegy aztán úgy döntött, fagyi ígérete nélkül is, hogy gyorsan eldöntik a három pont sorsát.

Rudics a 4. percben balról lőtte a labdát a kapu bal oldalába: 1-0. A folytatásban előbb Szemán vágott egy lepattanó labdát 14 méterről a kapu jobb oldalába: 2-0, majd Berényi szlalomozott végig a pályán, ám ballal 15 méterről megeresztett lövése a jobboldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe, Rudics elé, aki a kapu közepébe bombázta: 3-0. Az első félidő vége előtt Rudics remekül ívelte a labdát a kapu elé és Tóth Zsolt bólintotta a jobb alsó sarokba: 4-0.

A második félidőben már csak Berényi ért el újabb gólt szabadrúgásból. Érdekes volt: Berényi még mielőtt a sorfal összeállt volna, 17 méterről a jobb alsó sarokba vágta a labdát, ám Torma sporttárs nem adta meg a gólt, ám akkurátusan kimérte a 9 métert és sorfalat állított Berényi elé. Nos, Krisztiánt ez nem zavarta meg túlságosan és most meg a kapu jobb oldalába helyezte a labdát: 5-0. Torma Janinak, ha lett volna egy kis humorérzéke, akkor megint visszafújja, ugyan harmadszor is betalál-e a most jól és nagy akarással játszó Berényi.

Mérleg: 100 %! 16 mérkőzés, 16 győzelem, 115-11-es gólkülönbség, 48 pont. Bács-Kun Sport

Megyei I. Osztály, 25. Forduló. Bácsalmás, 1999. Május 2., 400 néző. Vezette: Madácsi, Bálint, Pálinkó.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó (Schneider), Kiss B. Cs., Barna, Váits, Snyehola, Páhor (Balla), Kővári Á., Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté.

Tompa: Urlauber - Andróczki, Horváth, Bálind, Sulomán, Enyedi, Szalai, Fütyü (Kancsár), Mándity, Kósa (Kovács), Béleczki (P. Szabó). Edző: Kószó László.

Gólszerző: Fütyü és Szalai. Kitűnt: Szőke illetve Urlauber, Andróczki, Bálind.

Magyar Kupa Bácsalmás

Magyar Kupa megyei selejtező, 2. forduló. Bácsalmás 1999. Március 24. Bácsalmás - Tompa 3-4 (1-1)

1-0. A 15. percben Kővári Péter hagyta faképnél a védelme a jobb oldalon, majd Urlaubert is kicselezve lőtt a kapuba.

1-1. Ártalmatlan helyzetben a kaputól jobbra az alapvonal mentén Bodrogi Kornél a tompai játékos mögül akart a labdára vetődni, ám ez nem sikerült és büntető lett a dologból. Ezt viszont Horváth értékesítette.

1-2. Az 50. Percben a lesgyanús helyzetben lévő Fütyü kapott indítást a jobb oldalon, majd a kimozduló kapus mellett a kapu előtt helyezkedő Mándity elé tálalta a labdát. Mánditynak már nem volt nehéz dolga a kapuba lőni.

1-3. Az 53. percben egy balról átívelt labdát Enyedi a jobbösszekötő helyéről, 16 méterről vágott a kapu jobb felső sarkába.

2-3. A 66. Percben egy balról megítélt szabadrúgásból a kapu elé ívelt labdát Kovács Imre fejjel a jobb felső sarokba csúsztatta.

3-3. A 80. Percben Kovács indította középen Váitsot, aki egyedül vezethette a labdát Urlauberre. Váits azonban lövés helyett önzetlenül a támadást követő Hangyához passzolt, aki a kapuba helyezte az egyenlítő gólt.

3-4. A 85. Percben az eddig kiválóan játszó Kővári Péter vétett gyermeteg hibát. Elvesztette a labdát, amivel Fütyü Illés indult meg a kapura, majd 16 méterről ballal a kapu jobb oldalába lőtte.

A mérkőzésen látott játék, valamint a két elkerülhető gól alapján, a PVSE győzelme sem lett volna meglepő. Ennek bizonyítása, azonban már csak a szintén Bácsalmáson lejátszásra került bajnoki mérkőzésen valósulhatott volna meg, ám ez elmaradt a kialakított helyzetek elpuskázása révén, majd az utolsó negyedórában a pontszerzés is elúszott.

Párhuzam

Bácsalmás és Kunbaja megyei első osztályú labdarúgó csapatainak tavaszi eredményei.

Elmaradt bizonyítás a bajnokin

3. Perc: Kovács középről a kapufát találta telibe. A kipattanó labdát Snyehola próbálta ollózva kapura rúgni, ám sikertelenül.

5. Perc: Kővári Ákos bal alsó sarokra tartó lövését Urlauber bravúrosan szögletre mentette.

19. Perc: Futó rossz becsúszó szerelésének köszönhetően büntetőhöz jutottak a vendégek. Ezt Fütyü rúgta, ám a bal alsó sarokra tartó labdát Szőke megfogta!

33. Perc: Mándity 16 méterről lőtt kapura. A labda a kapu előtt lesen álló tompai játékosok között a jobb alsó sarokba került. A szegedi bíró és asszisztense azonban lest ítélt.

A második félidőben kevésbé kerültek veszélybe a kapuk, már-már úgy tűnt pontosztozkodás lesz a mérkőzésen. Ám az utolsó negyedórában csődöt mondott a hazai csapat.

74. Perc: Fütyüt hagyták őrizetlenül a hazai védők a kapuval szemben, aki a hozzákerült labdát a kiszolgáltatott helyzetbe került Szőke mellett a bal alsó sarokba helyezte: 0-1.

89. Perc: Szalai cselezgetett az alapvonal közelében jobb oldalon, majd ballal a kapu bal alsó sarkába lőtte a tompai második gólt: 0-2!

Tehát, elmaradt annak bizonyítása, hogy a bajnoki sorrendben elfoglalt helyezésénél többre hívatott a PVSE. Azonban a megyei bajnokságban szereplő többi csapat játékosai általában csak az ellenfelekre koncentrálnak... A továbbiakban, pedig úgy tűnik az is nagy kunszt lesz, ha a PVSE egyáltalán eléri a 30 adott gólt! Kétszer 25 pont? Talán már a 25 is veszélybe került. Bács-Kun Sport

Bezzeg az utánpótlásra nem lehet panasz. Az ifjúsági együttes ismét remek játékot produkált. Sőt, a kiváló összjátékot Csőke (3), Bögre, Körmöczi, valamint a Tóth testvérek Csaba és Zsolt révén hétszer góllal koronázták meg. Fiúk, csak így tovább! Bács-Kun Sport

Tavaszi forma

Bácsalmás,

A tavaszi fordulók góllövői: felnőtt csapat (8): Barna 3, Váits 2, Páhor, Hangya, Szőke.

Bácsalmás,

ifjúsági csapat (40): Csőke 13, Bögre 8, Farkas 4, Berényi 4, Körmöczi 4, Gergely 2, Stefánovics, Szemán, Párczen, Tóth Cs., Tóth Zs.

Bácsalmás,

serdülő csapat (39): Rudics 18, Snyehola 8, Berényi 4, Erdősi 3, Farkas 2, Tóth Zs. 2, Túri, Párczen.

Kunbaja,

felnőtt csapat (9): Révész 4, Kiss R. 2, Torma, Wettstein, Zámbó, Szekeres öngól (Solt).

PVSE-siker

Bácsalmáson május elsején rendezték meg első alkalommal a Bácska Modul Kupa férfi kézilabdatornát három csapat részvételével. A PVSE együttese Kecel és Dávod csapataival lépett pályára a serleg elhódításáért. A torna első mérkőzésén a bajnokságban második helyezett Kecel volt a hazai gárda ellenfele, ám most ezt nem igazolták a vendégek. A PVSE 20-18-as félidő után, 32-28-ra győzött. A mérkőzés eredménye a bajnokságba is beszámít, így értékes két pont került a PVSE birtokába. A szabadnapos Dávod ellen sem hagyott alább a hazai lendület, így két győzelmével a bácsalmási csapat hódította el a Bácska Modul Kupát. A legjobb kapusnak Kovács Péter (PVSE), a legjobb góllövőnek Szalai Zoltán (PVSE) bizonyult.

A megyei bajnokság élcsoportja: 1. Kiskőrös II., 2. Kecel 21, 3. Hercegszántó 16, 4. Kecskemét 16, 5. Dávod 14, 6. Bácsalmás 13 ponttal. Bács-Kun Sport

Az előző bajnokságban, még 1997 őszén a PVSE női együttese végzett az élen, ám a tavaszi fordulókban elért eredmények alapján még a dobogóról is leszorultak és Bácsbokod került az NB II-be. Most, az 1998/99-es bajnoki év őszi fordulói után, szintén az élen végeztek, de az eddig lejátszott tavaszi mérkőzéseken csupán egy pontot értek el, a csávolyi döntetlennel. Az első helyről pedig a negyedikre csúsztak vissza. Örömteli hír csupán csak egy akad: Szilágyi Jutka hamarosan egy leánygyermeknek ad életet.

A megyei női bajnokság állása: 1. Soltvadkert 18, 2. Tompa 15, 3. Hercegszántó 15, 4. PVSE 11, 5. Csávoly 5 ponttal.

Deuts Tamás néhány hét vajúdás és ráhatás után, az MLSZ ellen hozott felfüggesztő határozatának utolsó pontjában is hátraarcot végzett. Nevezetesen Kovács Attila felfüggesztett elnököt is visszahelyezte tisztségébe május 10-i hatállyal. A miniszter mindezt a meggyőződése ellenére, a magyar labdarúgásért tette. Amint a szenvedő fél Kovács mondta, az ő elképzeléseitől, nem áll távol a kormány által a magyar labdarúgás jövője érdekében kialakított koncepció.

A labdarúgó diákolimpia I., és II. korcsoportjában Baján rendezett körzeti döntőn ezúttal nem kísérte szerencse a bácsalmási fiatalok szereplését. Ez, azt jelenti, hogy nem jutottak tovább. Az I. korcsoportban az 5., a II. korcsoportban a 3. Helyen végeztek. Élen a bajai iskolákat képviselő csapatok végeztek.