Erdős Csaba világbajnokságon harmadik

XI. Masters Négytusa, Öttusa Világbajnokság Győr, 2010. szeptember 16-18. Itt végzett a mi fiúnk harmadik helyen. Azon a világbajnokságon, amelyen, olvasható az öttusa család honlapján, „magyar és külföldi öreg fiúk, öreg lányok tucatjai indultak a különböző korosztályokban, akik nem csak szeretik az öttusát, hanem hajlandóak évente egyszer-kétszer áldozni rá, utazni, és versenyezni is!! Igazi amatőrök, igazi hősök!" Természetesen, amelyre szinte egész évben készülnek... Köztük a magyar színek képviseletében, a kecskeméti versenyző, bácsalmási Erdős Csaba.

Szép volt Csaba!

Erdős Csaba 1958. március 2-án született. 1981-től, 1990-ig aktív versenyzőként öttusázott. Most Győrben, Masters Világbajnokságon négytusában indult, az 50-59 évesek korosztályban, cseh, orosz, ukrán és észt versenyzők társaságában érte el ezt a kitűnő, világbajnoki harmadik helyezést.

Az 52 éves Erdős Csaba az első számban, a lövészetben 146 kört ért el, amely 688 pontot jelentett. A négy szám közül ez volt a legkevesebb pont, amit megszerzett és ezzel ebben a számban harmadik helyen végzett. A vívásban, amely számban ugyancsak eléggé behatárolt a megszerezhető pontok mennyisége, 10 vereség mellett elért 16 győzelemmel 928 pontot vívott össze, amellyel vívásban, ha csak holtversenyben is, de már második helyen végzett.

A harmadik versenyszám az úszás hozta meg számára a legtöbb pontot jelentő eredményt. Az 1;09,70 perces eredménnyel, 1068 pontot tempózott, amely eredménnyel az élen végzett. Az utolsó szám, a futás előtt, az összetettben élen álló cseh versenyző, az életkornak megfelelően megszerezhető bónusz pontokkal együtt 134, a második orosz versenyző pedig csak 66 ponttal előzte meg a magyar színekben induló Erdős Csabát. A futásban végül a legjobb eredményt az orosz és cseh versenyző érte el. Ebben a számban Erdős 8;09,52 perces eredménnyel, 928 pontot begyűjtve negyedikként ért célba, de ezzel is megőrizte a dicséretes világbajnoki összetett harmadik helyezését.