PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Újabb rangadó, újabb siker

Legjobb mindjárt az elején, 2003. július 12-én, az Az Ezredvég Sportja címmel jelzett írással kezdeni, majd 2004. április 23-nál befejezni

Az ezredvég sportja

Ezzel a címmel jelenik meg Bácsalmáson hamarosan a 2003-ban alapításának kilencvenedik évfordulóját ünneplő Bácsalmási Sport Club (BSC), mai nevén Petőfi Városi Sportegyesület (PVSE) történetét, eredményeit bemutató kiadvány.

A tervek szerint a könyv 2003. júniusában azzal zárult volna, hogy a derék labdarúgóink a Bácsbokodon lejátszott mérkőzés végén, a megyei második osztályú tagság meghosszabbításának tudatában vonulhatnak le a pályáról. Nos, ez az elképzelés nem így történt meg a valóságban. Elmaradt a Happy End...

A boldogvéget csupán csak a kilencvenéves évfordulóra rendezett ünnepi program jelentette 2003. július 12-én. Ekkor, Magyarország legnépszerűbb labdarúgói helyett, a Ferencváros színeit képviselő tartalékcsapat vendégjátéka, továbbá a kézilabdások gálamérkőzései jelentették az ünnepi hangulatot, miközben nagy szomorúságunkra, a labdarúgóink a megyei harmadik osztály őszi idényére készültek.

Aztán történt, hogy a férfikézisek, az ünnepi program keretében az NB II-es Hercegszántó ellen vívott győztes mérkőzés óta nem tudnak veszíteni. Akkor 2003. júliusát írtuk, most 2004. április vége van. A bajnokságban még pontot sem veszítettek, első számú esélyesei a bajnoki címnek... persze a labdarúgók is. Ha legyőzik Garát...  Prókai Károly

90

Kilencvenév fekete-fehérben

2003. július 12. A BSC megalapításának 90. évfordulójára, annak méltó megünneplésére, a sporttelep rendbetételével, kulturált környezet kialakításával készültünk. A jeles napra sporteseményeket szerveztünk a női és férfi kézilabdásaink, valamint a labdarúgócsapatunk részvételével. A kézisek ellenfelei Hercegszántó női és férfi csapatai voltak. A labdarúgócsapatunk Magyarország legnépszerűbb együttesét, a Ferencvárost látta vendégül. Ez utóbbira 55 évvel ezelőtt volt már példa.

Akkor az egyesület alapításának 35. évfordulóján léptek pályára Bácsalmáson. Az ünnepi eseményre sokan elfogadták a meghívásunkat, többek között a térség országgyűlési képviselője dr. Fenyvesi Máté. Sokan vettek részt a jubileumi rendezvényünkön az egyesület régi tagjai közül is. A kézilabdások például pályára is léptek.

A mérkőzések sora délelőtt 8 órakor kezdődött, amikor az egykori női és férfi csapatok tagjai játszottak rangadót, és PVSE siker született, de a hölgyek révén. Ezt követően előbb a PVSE női, majd a férficsapata a Hercegszántó női és férfiegyüttese ellen lépett pályára. Itt a lányoknál az NB II-ben szereplő vendégek, a fiúknál PVSE siker született NB II-es ellenfelükkel szemben.

Az ünnepi események fénypontja délután kettőkor kezdődött. A pályára lépő csapatokat, az eseményen megjelent népes közönséget, Zalántai Endre polgármester köszöntötte, és emlékezett meg az elmúlt 90 év sikereiről, nehézségeiről. Ezt követően kezdődött a találkozó. Az első, 1948. június 29-én lejátszott mérkőzésen 4-3-as vendégsiker született. Bár a Ferencváros több irányú kötelezettsége miatt, most nem az első csapattal jött el Bácsalmásra, így is 6-1-re győzött, a közönségnek jó szórakozást nyújtó mérkőzésen.

Az ünnepi program az Agráripari Rt. Központjában egy vacsorával egybekötött jó hangulatú találkozóval ért véget.

Végül köszönetemet fejezem ki mindazoknak az intézményeknek, személyeknek, sportolóknak, akik segítséget nyújtottak az ünnepi esemény méltó lebonyolításához.  Krisztin Mátyás

90

2003. július 12.

Az elnök szava, szent igaz. Remek hangulatú ünnepi programot sikerült tető alá hozni a BSC alapításának kilencvenedik évfordulóján, 2003. július 12-én. Délelőtt, az egykori kézilabdások, hölgyek és urak és Priki Jani vívtak meg egymással, a fiúkra nézve nem éppen hízelgő végeredménnyel. A folytatásban a megyei első osztályban szereplő PVSE női csapata az NB II-es Hercegszántó ellen lépett pályára. Nem sok hiányzott a bravúrhoz. A férfiak ugyancsak Hercegszántó ellen vették fel a küzdelmet és itt már hazai siker született az NB II-ben szereplő szántói legények ellen. A mérkőzéseken tiszteletét tette Zalántai Endre Bácsalmás város polgármestere, valamint Patkó József a Gimnázium nyugdíjas testnevelője is. A kézilabdásokat követték a labdarúgók. Bár a PVSE játékosok derekasan küzdöttek, a Fradi győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

Kézilabda

<<< Old Girls álló sor, balról: Zsemberi Zsuzsanna, Lukács Zsuzsanna, Zalántai Endre polgármester, Patkó József nyugalmazott testnevelő tanár, Szilágyi Jutka. Alul, balról: Banász Katalin, Huttererné Engi Erzsébet, Patocskai Ilona, Patocskai Ibolya.

Bácsalmás Old Girls - Bácsalmás Old Boys 13-10 (6-6) Old Girls: Szabó Csaba - Zsemberi Zsuzsanna, Patocskai Ilona 4, Patocskai Ibolya 1, Potyondiné Szilágyi Jutka 2, Huttererné Engi Erzsébet 1, Osztrogonáczné Lukács Zsuzsanna 5. Old Boys: Banász Katalin - Baranyi Flórián 2, Varga György 2, Lipták László 1, Prókai Károly 4, Snyehola Géza, Prikidánovics János. Csere: Szőke István 1.

<<< Old Boys álló sor, balról: Varga György, Szabó Csaba, Lipták László, Prikidánovics János, Prókai Károly. Alul, balról: Szőke István, Baranyi Flórián, Snyehola Géza.

Bácsalmás - Hercegszántó 23-26 (15-13) Női mérkőzés Bácsalmás: Halász Csilla - Gertner Andrea 1, Máté Tünde 1, Fenyvesi Éva 9, Rudics Zsuzsanna 2, Prókai Anett 4, Kiss Bettina 4. Csere: Prókai Anna 1, Kocsis Anett 1, Szőke Anikó, Osztrogonácztné Lukács Zsuzsanna.

Fent, ^^^ a PVSE női együttese. Álló sor, balról: Kiss Betti, Gertner Andi, Osztrogonácz János edző, Halász Csilla, Fenyvesi Éva, Lukács Zsuzsanna. Alul, balról: Rudics Zsuzsi, Prókai Anett, Szőke Anikó, Kocsis Anett, Prókai Anna.

Hercegszántó NB II-es együttese Gál Géza edzővel, jobbról >>>

Bácsalmás - Hercegszántó 27-26 (13-16) Férfimérkőzés Bácsalmás: Kovács Péter - Németh Balázs, Bilinovics Ferenc, Dörmő Attila 4, Róka János 3, Csovcsics Zsolt 2, Osztrogonácz János 11. Csere: Szente Balázs 2, Gertner Csaba 1, Vajda Zoltán, Szakola Zoltán 3, Áman Krisztián, Szabó Csaba 1.

Fent, ^^^ a PVSE férfiegyüttese. Álló sor, balról: Vajda Zoltán, Szabó Csaba, Bilinovics Ferenc, Honti Zoltán, Dörmő Attila, Csovcsics Zsolt, Német Balázs. Alul, balról: Szakola Zoltán, Kovács Péter, Szente Balázs, Gertner Csaba, Ámann Krisztián, Osztrogonácz János.

Hercegszántó, NB II-es együttese, jobbról>>>

Labdarúgás

Bácsalmás - Ferencváros 1-6 (0-4) Bácsalmás: Zsemberi Imre - Bodrogi Tamás, Száhl Imre, Varga Róbert, Barna Jenő, Párczen Zoltán, Szem Róbert, Berényi Krisztián, Szemán Attila, Hajdú Gyula, Molnár Márió. Csereként lépett pályára: Tóth Zsolt, Nincsevics Máté, Nyitrai Norbert, Tóth Csaba, Kővári Péter, Jaszenovics Zoltán. Edző: Narancsik Máté. Ferencváros: Szabó - Kővári, Ferenczi, Csurka, Szalay, Ferenci, Domokos, Nyilasi, Patakfalvi, Nógrádi, Tarcsa. Csere: Baranyi (k), Lajer, Janetka. Edző: Vépi Péter. Gólszerzők: Berényi illetve Nógrádi 2, Tarcsa 2, Szalay és Nyilasi.

90

Felkészülés

A férfikézisek elindultak a siker útján. A felkészülés ideje alatt a már említett Hercegszántón túl, legyőzték Csávoly csapatát is. Volt, aztán aki Budapesten tette próbára, no nem a játéktudását, csupán az állóképességét. Prókai Károly például egykori középiskolás atlétatársaival lefutotta a Kaisers-Plus maraton 42 kilométeres távját 2003. szeptember 28-án. A képen, jobbról, balra: Néposz Péter, Prókai Károly, Kovács Zoltán Budapesten a rajt előtt, a Hősök terén.

90

Győzelmi sorozat

A Csávoly elleni felkészülési mérkőzésen az alábbi eredmény született. Bácsalmás - Csávoly 40-22 (14-9). Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Prókai Károly. Bácsalmás: Kovács - Németh 7, Bilinovics 6, Róka 5, Csovcsics 6, Osztrogonácz 13, Gertner 3. Csere: Vajda. Csávoly: Kiss - Bohner 4, Juhász 5, Szombati 4, Hornyák 2, Rajcsics 4, Keller P. 1. Csere: Ábel, Hegyi A., Keller T., Hegyi R. 1, Fülöp 1, Berki.

Csávolyon, közel két évtized után ismét megalakult a férfi kézilabda csapat és ismét neveznek a megyei bajnokságra. Már megkezdték a 2003-2004. évi bajnokság őszi idényére a felkészülést. Ennek egyik állomása volt a Bácsalmáson lejátszott edzőmérkőzés is.

Sikeres rajt az idénynyitón

Bácsalmás - Kecskemét 23-17

2 Bácsalmás. Bár kecskeméti Mistrál együttese derekasan küzdött, a PVSE győzelmét nem veszélyeztette.

Bácsalmás - Dunaújváros 39-16

4 Bácsalmás. A Dunaújváros fiatal játékosokból álló csapata nem tudott ellenállni a Róka vezérelte rutinos hazai együttesnek.

Bácsalmás - Csávoly 46-14

6 Bácsalmás. Egy dolog a felkészülési mérkőzés, más dolog a bajnoki pontokért zajló mérkőzés. Bár a különbség csupán két gól. Már az összesen lőtt gólok számát nézve.

Rácalmás - Bácsalmás 18-41

8 Rácalmás. Testvértelepülés ugyancsak fiatal és tehetséges játékosai egy félidőn át még szorossá tudták tenni a mérkőzést, ám a második félidőben taktikát váltottak...

Bácsalmás - Dunaföldvár 32-26

10 Bácsalmás. A három megyéből összeverbuvált Bács-Kiskun megyei bajnokság bajnoki címére toronymagasan a legesélyesebb csapat ellen, biztosan győzött a PVSE gárdája

90

Tét, az őszi első helyezés

Bácsalmás - Dávod 25-23 (11-11)

12 Bácsalmás, 100 néző. Férfimérkőzés, vezette: Sápi Zsombor, Dudás Tibor, kiválóan. Bácsalmás: Kovács - Bilinovics, Prókai 1, Róka 13, Csovcsics 2, Szente 7, Osztrogonácz 2. Csere: Vajda, Szakola, Gertner, Kugyela. Dávod: Nagy - Hirtenberg B. 2, Hirtenberg T. 2, Szántosi 9, Hirtenberg Z. 3, Mándity 3, Bugyáki 3. Csere: Simon (k), Einviller, Hiezl 1, Hetyei. 7 méteres/gól: 2/2 illetve 2/2. Kiállítás: 4 illetve 2 perc. Eredmény alakulása: 7.' 3-2, 13.' 4-6, 22.' 7-11, 35.' 14-14, 47.' 20-17, 56.' 22-20.

A megyei férfi kézilabda bajnokság újabb fordulójában lejátszott felső-bácskai rangadó a csapatok rivalizálásán túl a bajnokság szempontjából is fajsúlyos mérkőzésnek ígérkezett. A hazai csapat eddig 100 százalékos teljesítményt ért el, míg a vendégek legutóbb Dunaföldváron elszenvedték első (3 gólos) vereségüket. Fentieknek megfelelően, a hazai csapat a veretlenségének megőrzésében, a vendég együttes ennek megszakításában bízva lépett pályára.

A kiváló játékvezetés mellett lezajlott mérkőzés első félidejében váltott vezetés után Róka és Szántosi gólerős játékával alakult ki a félidei eredmény. A második félidőben folytatódott a fej-fej melletti küzdelem, amelyben döntőnek bizonyult, hogy a hazai csapat vegyes védekezésre váltott, amelynek ellenszerét, különösen a hajrá perceiben nem találták a vendégek, és megérdemelt PVSE siker született a déli rangadón.

A PVSE, győzelmével továbbra is vereség nélkül várja a bajnokság utolsó két fordulóját, míg a bajnoki címre törő Dávod, újabb vereségével 4 pontos hátrányba került, a listavezető, az őszi első helyezésre esélyes Bácsalmás együttesével szemben.

90

Újabb rangadó, újabb bácsalmási siker

Bácsalmás - Soltvadkert 29-24 (15-11)

14 Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Hartman János, Horváth László, kiválóan. Bácsalmás: Kovács - Németh 3, Prókai, Róka 9, Csovcsics 8, Szente 4, Osztrogonácz 3. Csere: Bilinovics, Vajda, Dörmő 1, Gertner. Soltvadkert: Antal - Hegyi, dr. Font 1, Mihók 3, Gál 11, Sárosdi 3, Duchai 6. Csere: Hachbold, Arany, Weisz. 7 méteres/gól: 2/2 illetve 6/5. Kiállítás 0 perc. Eredmény alakulása: 16.' 8-4, 44.' 21-16, 52.' 23-22.

A megyei bajnokság utolsó előtti fordulójában ismét rangadót játszott a PVSE együttese. A remek csapatjátékot bemutató vendégek ellen, sportszerű, eső áztatta mérkőzésen, kiváló játékvezetés mellett megérdemelt hazai siker született. Egy fordulóval az őszi idény vége előtt a PVSE pontveszteség nélkül áll a mezőny élén, megelőzve Dunaföldvár (1 vereség), Soltvadkert és Dávod (2-2 vereség) együtteseit. Kitűnt: Kovács, Róka, Csovcsics illetve Antal, Mihók, Gál.

Nehéz szülés volt...

Kiskunfélegyháza - Bácsalmás 19-21 (12-8)

16 Kiskunfélegyháza. Vezette: Felföldi, Terbe. Kiskunfélegyháza: Tápai - Pálfi 4, Terjék 8, Polyák 1, Diel 4, Árvai 1, Katona 1. Csere: Hatvani, Andrási, Zsinkó. Bácsalmás: Kovács - Németh 1, Dörmő 1, Róka 7, Csovcsics 8, Szente 1, Osztrogonácz 4. Csere: Bilinovics, Vajda, Gertner, Prókai. Eredményalakulása: 24. perc: 7-8, 53. perc: 16-19.

A sportszerű mérkőzés első félidejében a jól kombináló hazai együttes meglepte az őszi első Bácsalmás együttesét és a félidő befejezése előtt 4 gólos előnyre tettek szert. A folytatásban aztán a 43. percre ledolgozta hátrányát a PVSE, majd újabb tíz perc alatt 3 gólos előnyt harcoltak ki, amelyből kettőt a mérkőzés végére is megtartottak. A vendégcsapat győzelme azt jelenti, hogy pontveszteség nélkül, 100 %-os teljesítménnyel, őszi bajnokként várja a tavaszi folytatást.

Kitűntek: Tápai, Terjék, Diel, Pálfi illetve Kovács, Róka, Csovcsics, Osztrogonácz.

Az őszi első helyezés volt a tét

Kiskunhalas - Bácsalmás 33-24 (15-11)

Két év szünet után ismét rangadót játszottak a megyei női kézilabda bajnokságban. Az őszi idény utolsó fordulójában az eddig pontveszteség nélküli két együttes, az idén alakult Kiskunhalas és az elmúlt két bajnoki évben a Tolna megyei pontvadászaton szereplő Bácsalmás mérte össze erejét az őszi elsőség kérdését eldönteni hívatott mérkőzésen. A Kiskunhalason, 150 néző előtt, Hartman, Horváth játékvezetői páros közreműködésével lebonyolított mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. A vendégcsapat, Fenyvesi Évával és a bravúros védéseket bemutató Halász Csillával az élen derekasan küzdött, ám a rutinos halasiakkal szemben ez kevésnek bizonyult. A bajnoki címre esélyes Halas legjobb góllövői: Vasas 8, Mészáros 5, Fehér 5, Takács 5 illetve a PVSE együtteséből: Fenyvesi 10, Máté 5, Bozóki 3, Prókai Anett 3.

立夏の候、貴社いよいよご隆盛のこととお喜び申し上げます。日頃は大変お世話になっております。

90

Száz százalék

Őszi első a PVSE férficsapata A 2003-2004. évi Bács-Kiskun megyei férfikézilabda bajnokság őszi idényében a Bácsalmási Petőfi VSE férfi kézilabdázói végeztek az élen. A játék olykor lehetett volna gördülékenyebb is, ám a végelszámolásnál akkor sem lehetett volna jobb teljesítményt a csapat neve mellé írni: száz százalék. Azaz minden mérkőzésüket megnyerték. Ez még akkor is bravúros teljesítmény, ha azt nézzük, hogy a nyolc mérkőzésből hatszor hazai pályán fogadták ellenfeleiket.

A nyári felkészülés után, a dobogós helyezések egyikének az elérése volt a cél. A cél elérését vetítette előre, már az a tény is, hogy az NB II-es Hercegszántó és az idén újra csatasorba állt Csávoly csapatai ellen lejátszott két-két felkészülési mérkőzésen PVSE siker született.

A bajnoki rajt ugyancsak jól sikerült, ahol a stílusos Kecskeméti Mistrál együttesét sikerült legyőzni (23-17), majd további három „gyengébb" ellenfél következett, sorrendben: Dunaújváros (39-16), Csávoly (46-14) és Rácalmás (41-18). A nyolcpontos rajtot követték a „rangadó" mérkőzések, amelyeken a kiváló játéknak és a hatalmas küzdőszellemnek köszönhetően ismét almási győzelmek kerültek a jegyzőkönyvbe. Előbb a „verhetetlennek" kikiáltott Dunaföldvár (32-26), majd a bácskai rangadón Dávod (25-23), végül a kiváló képességű Soltvadkert (29-24) ellen. Az utolsó fordulóban Kiskunfélegyházán (21-19) szenvedett a PVSE, ám így is sikerült begyűjteni a pontokat, ami azt jelenti, hogy a második Dunaföldvárt 2, a harmadik Soltvadkertet 4, és a negyedik Dávod csapát 6 ponttal megelőzve az élről várják a tavaszi folytatást.

A PVSE alapításának 90. évfordulóján az alábbi játékosok alkották a csapatot: Kovács Péter, Róka János, Csovcsics Zsolt, Szente Balázs, Németh Balázs, Dörmő Attila, Osztrogonácz János, Bilinovics Ferenc, Gertner Csaba, Vajda Zoltán, Kogyila Zoltán. A védekezésben Kovács Péter kapussal az élen kiválót nyújtott a PVSE, míg a támadásban Róka (68 gól), Csovcsics (45), Szente (40) járt az élen, ám az egy-egy kiváló egyéni teljesítményen túl, a PVSE mint csapat kerekedett ellenfelei fölé.

Ahogy Osztrogonácz János szakosztályvezető mondja, az őszi teljesítmény után, már merészebb célt tűztek maguk elé: a bajnokság megnyerését.

90

Második helyen

Ismét hazai pályán Két év után ismét „hazai" pályán szerepelhettek megyénk női kézilabda csapatai. Már azok, amelyek az utóbbi években más megyei bajnokságokban szerepeltek, lévén, hogy Bács-Kiskunban két évig szünetelt a rendezés. Az idén hat csapat vetélkedik a bajnoki címért. Bácsalmás együttesének pechére Kiskunhalason, neves játékosokkal, szerveztek meg egy csapatot, amely messze kiemelkedik a mezőnyből, így a PVSE illetve a többiek „csak" az ezüst medálért léphettek pályára a 2003-2004. évi bajnokság őszi idényében.

A PVSE jól kihasználta a lehetőségeit, hisz a Halas kivételével minden mérkőzését megnyerte és második helyen zárta az őszi idényt.

A nyári felkészülést a Halász Csilla, Bozóki Tímea, Bokor Dia, Fenyvesi Éva, Gertner Andrea, Horváth Adrienn, Kocsis Anett, Lukács Zsuzsanna, Máté Tünde, Patocskai Ibolya, Prókai Anett, Prókai Anna, Rudics Zsuzsanna, Szőke Anikó, Mészárosné Zsoldi Mária játékosállománnyal kezdték Bácsalmáson. A célkitűzés az 1-3. hely valamelyikének megszerzése volt, a fiatalok beépítésével.

Az első fordulóban a tavaly még a Szolnok megyei bajnokságban szereplő Tiszakécskét sikerült legyőzni (29-20), majd a Tolna megyéből visszakerült Csávoly együttesét is (23-18). Harkakötöny ellen már a tehetséges utánpótláskorú játékosok is lehetőséget kaptak, de a győzelem így sem maradt el (30-19). A Jánoshalma ellen sorsdöntőnek bizonyult, hogy a szoros eredményt hozó első félidő hajrájában, pályára lépett Prókai Anett, aki a mérkőzés további részében elért tíz góljával, elévülhetetlen érdemeket szerzett a győzelem kivívásában (23-20). A kiváló játékerőt képviselő „újonc" Kiskunhalas otthonában tisztes vereséget szenvedett a nagyon fiatal átlagéletkorú PVSE együttese (24-33).

- Az őszi teljesítményével így is kitűnt a PVSE, amelyben Halász Csilla kapus, Fenyvesi Éva gólerős játéka, valamint Prókai Anett teljesítménye átlagon felüli volt. Az ősszel mutatott játékot tovább javítva, a csapat elé tűzött cél, legalább a második helyezés megtartása - mondja Osztrogonácz János szakosztályvezető, egyben a női csapat edzője.

Labdarúgás

Harmadosztály, harmadik helyezés

A PVSE labdarúgói harmadik helyen zárták az őszi idényt a megyei III. osztály Déli csoportjában. Az őszi első Gara, második Katymár együttese. A bácsalmási csapat hátránya 3 pont a listavezető Garával szemben. Mi sem jellemzőbb erre az osztályra: az ősszel egy mérkőzést sikerült volna megnéznem, a búcsú napján, ám balszerencsémre, a Tataháza távolmaradásával tette emlékezetessé ezt a napot.

90

Az idénynyitón, Szabó Csaba ismét a kapuban

Kecskemét Mistrál - Bácsalmási Petőfi VSE 20-26 (7-12)

18 Kézilabda megyei férfibajnokság Kecskemét, 50 néző. Vezette: Horváth, Simó. Kecskemét: Bogasov - Budai, Mátrai 4, Dudás 3, Szijj 4, Katona 2, Borics. Csere: Viski A. 1, Viski M. 2, Szabó 2, Liptai 2, Virágh, Gögh. Bácsalmás: Szabó - Németh 2, Prókai, Csovcsics 7, Róka 7, Szente 4, Osztrogonácz 4. Csere: Bilinovics, Dörmő 2, Vajda, Kugyela. Eredmény alakulása: 8.': 3-2, 18.': 4-9, 42.': 10-18, 58.': 11-19. Kiállítás: 6 illetve 8 perc.

Az idénynyitón a Mistrál kezdett jobban, majd az őszi első vendégek ragadták magukhoz a vezetést, első sorban remek védőmunkájuknak köszönhetően. Kitűntek: Mátrai, Szijj, Dudás illetve Róka, Csovcsics, Szente.

Nem ízlett a vizes labda?

Bácsalmás - Dunaújváros 30-12 (13-8)

20 Bácsalmás, 50 néző. Vezette: Kuklis, Zsubori. Bácsalmás: Kovács - Németh 3, Dörmő 5, Csovcsics 9, Róka, Szente 5, Osztrogonácz 3. Csere: Szabó (k), Gertner 1, Bilinovics 2, Kogyila, Nemes, Prókai 2. Edző: Honti Zoltán.

Az első tavaszi fordulóban, Dunaföldvár ellen döntetlent kiharcoló vendégek, a 15. percben tudták bevenni először a kiváló teljesítményt nyújtó Kovács Péter kapuját. (5-1). A folytatásban, bár a mérkőzés alatt zuhogó eső a védőjátékot „nem zavarja", az újvárosi fiatalok nem tudtak gátat emelni, a körülményekhez jobban alkalmazkodó támadásépítés után született PVSE góláradatnak. Kitűntek: Kovács, Csovcsics illetve Szalafai (5) Email: valasekt@axels.hu (Petőfi Népe)

90

Dunaújváros-Góliát 30-28!

Csávoly-Bácsalmás 23-31 (9-14)

22 Csávoly, 100 néző. Vezette: Felföldi, Terbe. Csávoly: Kiss - Boner 1, Berényi 1, Szombati 1, Kupcsik 10, Hornyák, Juhász 8. Csere: Ábel 1, Fülöp, Keller T., Keller P., Rajcsics, Polczics 1, András. Bácsalmás: Kovács - Németh 4, Dörmő 5, Róka 8, Csovcsics 2, Szente 6, Osztrogonácz 1. Csere: Szabó (k) Bilinovics 3, Gertner, Kogyila, Nemes, Prókai 2.

A sportszerű mérkőzés első találatát az ügyesen kombináló hazai együttes szerezte, a 11. percben Németh és Szente gyorsindítás után elért góljaival 1-6-ra módosult az eredmény. A félidő végén Juhász vezérletével szépített a Csávoly, (9-12) majd Róka 5 gólos előnyhöz juttatta a vendégeket.A mérkőzés 50. Percére 10 gólos előnyre tett szert a PVSE (17-27), majd Kupcsik révén csökkentette hátrányát a Csávoly. A népes közönség, jó iramú, látványos, szórakoztató játéknak lehetett tanúja, amelyben megérdemelten győzött a listavezető Bácsalmás.

A forduló meglepetéseként, a Dávod Dunaújvárosban szenvedett vereséget, így velük szemben már 8 pont a PVSE előnye. Már csak a Dunaföldvár (3 pont hátrány) és a Soltvadkert (legalább 6 pont mínusz) jelenthet „veszélyt" a PVSE számára. Csak nehogy a Rácalmás legyen a fekete ló... De ne is gondoljunk ilyenre. A PVSE számára legrosszabb esetben is már „csak" 4 pont szükséges az NB II-be kerüléshez. Mondjuk Rácalmás és Kiskunfélegyháza ellen, aztán nincs lefutva még a Dávod és a Soltvadkert elleni mérkőzés sem, bár azok idegenben lesznek. Kitűnt: Kupcsik, Juhász, Szombati illetve Kovács, Németh, Szente, Róka.

90

Egy kis labdarúgás

Van még esély a feljutásra

A megyei III. osztályban szereplő PVSE az ősszel, hárompontos hátránnyal tért pihenőre, majd a néhány átigazolással, - például Rudics János, Ámann Krisztián - megerősített együttes nagy lendülettel kezdett a hátrány ledolgozásába. A Magyar Köztársaság Kupa nyitó fordulójában kimondottan siker volt, a télen ugyancsak látványos igazolásokkal erősítő Bácsbokod elleni 1-1-es döntetlen, ami a PVSE továbbjutását jelentette. Jó jelként értékelve a látottakat, bizakodva nézhettünk a bajnoki rajt elé és nem csalódtunk. Az első fordulóban győztünk. Majd a második fordulóban sem szenvedtünk vereséget. Igaz, pontot sem szereztünk. Szabadnaposak voltunk.

Aztán jött a kupamérkőzés Bácsalmáson Kunbaja ellen. Derekasan küzdöttünk, ám Szőke kapuját nem sikerült bevenni. Nem így Kunbaja, amely három gólt lőtt, közte Wettstein Robi nem könnyen felejthető góljával, és a harmadik fordulóba jutottak. A sorok a harmadik forduló után kerültek papírra, így már az is közismert, hogy a Kunbaja baja, Baja lett. A Kunbaján lejátszott mérkőzésen 10, azaz tízgólos vereséggel búcsúztak a kupaküzdelmektől.

Aztán jött Tataháza. Azaz, hogy most sem jött, a PVSE ment oda és csak szenvedett. Meg még vereséggel felérő döntetlent is.

Aztán következett legutóbb a Katymár elleni derbi idegenben, PVSE sikerrel (2-1). Így már csak a Gara vitézkedik előttünk, ám a Gara még nem volt szabadnapos. Remélhetőleg, az ötpontos előnyük a PVSE elleni mérkőzést követően kettőre apad, majd egypontos hátránnyá silányul Borotán.