BKS III.29. 98.12.13.

BKS III.30. 98.12.15.

Bács - Kun Sport

Kunszentmiklós Suzuki - Bácsalmás Petőfi VSE 1-1 (0-1)

Már ötödik hete tart Bácsalmás labdarúgóinak veretlenségi sorozata. Ez az őszi, zsinórban elszenvedett tizennégy vereség tükrében már-már szenzáció számba megy. Szenzációs, amit a PVSE tesz, sikerük teljesen megérdemelt. A küzdőszellem elnyerte jutalmát, Kunszentmiklóson is.

Nyolc gól Rablóból lesz a legjobb pandúr, tartja a mondás. Az ősszel és már hosszú évek óta a védelem tengelyében kapott szerepet a most pontot érő találatot szerző Száhl Imre. A csapatszerkezet átalakítása óta ('97. November) Szálka a középpályás sorban kapott játéklehetőséget és többször is góllal, pontot érő góllal járult hozzá az új keletű sikerekhez.

Csupa védő A tavaszi gólgyártás indítása is az ő nevéhez fűződik. A Helvécia elleni mérkőzés 83. percében fejjel vette be a vendégek kapuját. Ezzel egyenlítettünk, majd győztünk, ugyanis Káli is fejelt egy gólt. Tiszaalpáron Futó vette be a hazai csapat kapuját, ami akkor egy pontot ért. Gara elleni mérkőzésen Snyehola (büntetőből) és Majoros lőtte a góljainkat és nyertünk.

Csatár csak Szigeti A Nemesnádudvar elleni szintén hazai mérkőzésen büntetőből ismét Káli, majd Szigeti talált a vendégek kapujába. Most legutóbb, ismét Száhl volt soron. Tehát csupa-csupa középpályás és védő, az egyszem csatár Szigeti kivételével. Mi lesz itt, ha csatáraink, Mándity, Balla és Kővári is elkezdi a gólgyártást?

Megyei I. Osztály, 27. Forduló. Kunszentmiklós, 300 néző. Vezette: Kara - Fazekas, Sörös. Kunszentmiklós: Búzási - Boda, Bebők (Erdősi I.), Kiss-Juhász, Hegedűs, Bajnóczi, Lovász, Kovács, Erdősi A. (Forró), Bankes, Boczek. Edző: Hegedűs Sándor. Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Majoros, Káli, Váits, Snyehola, Martinovics (Smidth), Szigeti, Körmöczi (Schneider). Edző: Narancsik Máté.

A döntetlennek köszönhetően, defektet kapott a Kunszentmiklós Suzuki FC, ám aki látta a mérkőzést, az tudja, hogy könnyen lehetett volna bácsalmási győzelem, azaz durrdefekt is.

Solt

Több szempontból is érdekesnek ígérkezett a mérkőzés: először is az volt a kérdés, hogy folytatódik-e a PVSE már négy hete tartó veretlenségi sorozata. Másodszor rendelkezik-e a csapat a lehetséges legnagyobb mérettel rendelkező pálya bejátszásához elegendő kondícióval. Harmadszor, az is kérdés volt, hogy az őszi almási mérkőzésen, - ahol 3-1-re győzött Kunszentmiklós - két gólt szerző Bodát sikerül-e semlegesíteni? *****

A PVSE csattanós választ adott a csapatban kételkedőknek, hiszen a végeredményt befolyásoló tényezők mindegyikének megfeleltek és egy kicsit nagyobb szerencsével akár a három pont birtokában vonulhattak volna le a pályáról. Megtört az utolsó tíz perc varázsa is, hiszen a pontot érő találat már a 10. Percben megszületett: Száhl felhő fejessel vette be a hazai kaput: 0-1. Az első félidő további részében is a PVSE játszott fölényben, és csak Búzási bravúros védéseinek köszönhető, hogy előbb Száhl újabb fejeséből, majd Majoros közeli lövéséből nem született újabb gól. Ami a szöveget illeti végig fegyelmezetten játszott a csapat.

törölve

* Az élen álló Kunbaja és a harmadik Csávoly 23-23 mérkőzést játszott, míg a második Sükösd és a negyedik Nagybaracska csapata már 24-24 fordulón van túl! *****

Suzuki pontot mentett

Már a gól után is, de a szünet után még fokozottabban érthetetlen módon, a labdatartásra rendezkedett be a PVSE, amely megbosszulta magát. Egy eladott labdával ellentámadásba lendült a miklósi gárda, amelynek végén, a tizenhatoson belül csak szabálytalanság árán tudtak szerelni a vendégvédők. A büntetőt Boda magabiztosan értékesítette: 1-1.

A mérkőzés további részében kiegyenlített erők vívtak nagy csatát, ám az eredmény már nem változott. Azt viszont az elfogult hazai nézők is elismerték, hogy ezen a mérkőzésen a PVSE vesztett két pontot. Igazsághoz tartozik, hogy az adódó gólhelyzetek értékesítésében még sokat kell javulni. Az viszont tényleg örömteli, hogy a játékosok szöveg nélkül játszották végig a mérkőzést, pedig az egyik partjelző ténykedése után lett volna miért kérdést feltenni az ítélet, illetve annak elmaradása miatt (leshelyzetek elnézése).

Ifjúsági mérkőzés: Kunszentmiklós - Bácsalmás 5-1. *****

Kunbaja labdarúgói a Tompa elleni sikertelen (1-5) kupamérkőzéssel a lábukban léptek pályára a 23. fordulóban, a mezőny végén szerénykedő Császártöltés otthonában. A nem minden-napos sorozat május 2-án kezdődött. Ekkor, bár a Bács-Kiskun megyei Szabadidős Sportszövetség által rendezett teremtorna megyei döntőjében nem sikerült megvédeni tavaly kivívott bajnoki címüket, azért másnap a Szakmár elleni hazai bajnoki mérkőzésen 3-1-re győztek. Május 5-én, bár vereséget szenvedtek a megye első osztályban szereplő Tompától, és annak ellenére, hogy Kálmán Attila után Csipak is a kiállítás sorsára jutott, biztosan gyűjtötték be, a bajnoki cím szempontjából alapvetően fontos újabb három pontot. *****

Csak a Kunbaja ellen játszottak?

Kunbaja bajnoki címre törő együttesének nagy ellenfelei közül: Csávoly és Nagybaracska is hat pontot zsebelt be, tehát oda-vissza verték az aranyéremmel kacérkodó Révész Gabiékat. Azonban a sikeres rangadók után, a Csávoly előbb hazai pályán, a Jánoshalmától (0-1), most Dunafalván szenvedtek megalázó 4-1-es vereséget. Ráadásul a jánoshalmi mérkőzés után történt sportszerűtlen események miatt büntetésül, az utolsó három hazai mérkőzésüket Csávolytól 15 kilométerre fekvő helyszínen kell lejátszani. Nagybaracska pedig legutóbb, a második helyezett Sükösd otthonában szenvedett tekintélyromboló, 6-0-s vereséget.

A mindent eldöntő rangadónak ezek után a Kunbaja - Sükösd mérkőzés ígérkezik, hacsak ezek a csapatok nem botlanak meg addig.

Nincs itt mese! Győz a PVSE! *****

Bácsalmás - Izsák 1998. május 17., 17 óra

Mondhatnánk: Izsákon kicsit hamarabb feltámadt a szél, szemben Bácsalmással, ahol az igazi áttörés csak a szeszélyes áprilissal köszöntött be. Talán mindenki emlékszik még az 1996-97. Évi bajnokságra, amikor a most mérkőző két csapat volt a két kieső helyen, ám a 16 csapatos megyei első osztály létszámemelése folytán mindkét csapat elkerülte a második osztályt.

A tavaly tavasszal Bácsalmáson szerepelt csapatok is kicserélődtek. A PVSE talán alaposabban, míg az izsáki talán, szellemében újult meg. Bácsalmás-Izsák 1997 tavaszán: Szőke - Borcsik (Onódi), Káli, Puskás, Száhl, Popov, Serbanat, Szalai, Hebők (Szőcs G.), Gombás, Kővári. Edző: Szőcs Lázár. Izsák: Molnár - Mezei G., Tóth, Horváth, Kúti, Beck, Mezei K., Babos, Máté, Lőrinczy (Rőffi). Edző: Ungor Pál, összetételű csapatok 1-1-es döntetlennel vonultak le a pályáról.

A 82. percben Gombás ellen követtek el szabálytalanságot a védők, és a büntetőt Káli helyezte a jobb alsó sarokba: 1-0. Az izsáki középkezdés után szinte azonnal, Káli szerezte meg a labdát és hátra, Száhlhoz passzolta. Nincs ezen mit szépíteni Imi óriási luftot rúgott és a labdára lecsapó Beck a kifutó Szőke felett 25 méterről a kapuba emelte: 1-1. A PVSE tanult az esetből. Aztán arról is kezd leszokni, hogy a mérkőzés végére hagyja a döntést. *****

2-1

*-al jelölt csapatok csak 9 mérkőzést játszottak. Az 1. oszlopban a tavaszi eredmények alapján elért helyezés, a 3. oszlopban a pont és az őszi helyezés, valamint az ehhez képest történő elmozdulás iránya, vagy változatlanságát jelző szimbólum, a 4. oszlopban a PVSE tavaszi eredményei láthatók. A kövéren szedett csapatok ellen hazai pályán szerepel (t) a PVSE

Ennek ellenére keménynek ígérkezik a mérkőzés, hiszen a vendégek, csak a tavaszi eredmények alapján a 24 pontos Kiskunhalas mögött, a Dusnokkal holtversenyben, 21-21 ponttal, a második helyen áll, 70 %-os teljesítménnyel. A PVSE viszont a tizedik 13 ponttal, 43 %-os teljesítménnyel.  A PVSE győzelmére tehát nincs garancia, ám jó eséllyel rendelkezik a sikeres szereplésre és ugye a hazai pálya előnyével. Mellettük szól még az is, hogy az utóbbi három hazai mérkőzésen csak győzelmekről szól a krónika. Most jön: negyedik győzelem!

*****

Géderlakot várják Kunbaján

A megyei második osztály Déli csoportjában listavezető Kunbaja a 9. helyen tanyázó géderlaki együttest látja vendégül május 17-én, majd csupa olyan csapat szerepel az utolsó Sükösd elleni rangadóig, amelyen a papírforma szerint még egy döntetlen is meglepetés lenne. Ellenfelek a mérkőzések sorrendjében: Dunafalva, Katymár, Dunapataj, végül Sükösd.

Bácsalmás egyes részein már dolgoznak, az egyszer egy másik cég által már elindított, ám csőd miatt meghiúsult kábel-TV vételi lehetőségének kiépítésén. Így előfordulhat, a dolgok mai állása szerint, hogy Bácsalmás sporteseményeiről hamarabb láthatunk közvetítést a TV-ben, mint NB I-es mérkőzést valamely „nagy" TV-társaság műsorában.

Az elmúlt héten a női csapat Kiskunhalason vendégszerepelt és sajnos ismét vereséget szenvedett. A férfiak Kiskunfélegyházáról győzelemmel tértek haza. Május 17-én szabadnaposak a PVSE csapatai.