-

18

Kunszentmiklós**

-

**-visszalépett, eredményei törölve. *-Kunszentmiklós ellen kisorsolt mérkőzésen szabad-naposak voltak. A félbeszakadt csengődi mérkőzés 3 pontja elszámolva Csengődnek.

Kiskunhalas -Bácsalmás 1-4 (1-2)

Eldőlt a bajnoki cím!

A bajnoki címhez vezető teóriák 4. pontja szerint, a PVSE biztosan őrzi hárompontos előnyét a második helyezett Dusnokkal szemben, miután a jó képességű Kiskunhalast idegenben is legyőzte. Ez a csapat ad még a formákra: az addig 38 gólos házi és valószínűleg megyei gólkirály Csőke Attila nyitotta a gólok sorát: 1-0. A hazai listán 24 góllal második, a megyei összesítésben 5. Bögre Károly lőtte a másodikat: 2-0. A PVSE csapatában 15 gólos Berényi Krisztián bikázta be a harmadikat: 3-1, majd a tavasszal, sérüléssel bajlódó, most csereként pályára lépő Farkas Zoltán lőtte a Halas elleni negyedik, a PVSE eddig góljainak 125. mintadarabját: 4-1

Így a Kunbaja elleni mérkőzésen nagy valószínűséggel, bekövetkező győzelemmel az utolsó fordulóban esedékes, Dusnok elleni rangadón, akár ki is kaphatna már a PVSE, de remélhetőleg nem vereséggel búcsúzik a 29 év után ismét megyei bajnoki címet hozó 1998/99-es bajnoki évtől. No, meg ott van a 4. Pont, ami azt mondja ki, hogy a PVSE idegenben is legyőzi ellenfeleit!

Kiskunhalas - Bácsalmás 1-0 (1-0)

A mérkőzés előtt a PVSE esélyeit növelte az a tény, hogy a Kiskunhalas csapatából kiállítás miatt nem védhet Kiss kapus, valamint az egyik erősségük Margineán sem szerepelhet. A PVSE pontra, pontokra szükség is lett volna, hiszen a rivális együttesek mérkőzésein, az előzetes várakozás szerint, a kiesésben érdekelt csapatok sikerét ígérte.

Nos, Lakitelek egy góllal verte a Soltvadkert együttesét, míg a Csengőd és a Kunbaja vereséget szenvedtek. Ez utóbbi eredmények ellenére sem ülhetnek nyugodtan a „babéraikon" az almási játékosok. Bár, a Kunbajával kapcsolatos hír, miszerint számukra jobban megfelelne a megyei második osztály, mégis több mint remény van a megyei első osztályú tagság meghosszabbítására. Persze a Kunbaja elleni mérkőzést még meg kell nyerni, hogy a Dusnok ellen már „tét" nélkül léphessenek pályára. A Tompa elleni mérkőzésen egy estleges kunbaja győzelemtől függetlenül is.

Kunbaja - Izsák 2-7 (2-3)

Gólok, (nem I-) zsák szám(á)ra

A Kunbaja az összesen begyűjtött pontjai alapján azon csapatok közé tartozhatna, amelyek sem a bajnoki címért folyó „hatalmas" küzdelemben, de a mezőny végén, a kiesés elkerüléséért harcoló csapatok heroikus versenyfutásában sem lenne érdekelt. Azonban történt, ami történt, az összteljesítményből levont 14 pont alapján csak az idő közben visszalépett Kunszentmiklós és a pont nélkül álló Gara együttesét előzik meg a tabellán. Most kapva a soha vissza nem térő alkalmon, a „csapattanács" úgy döntött, a megyei második osztály, az igazi. Már, mint számukra. Így nem csoda az Izsáktól elszenvedett súlyos vereség sem. Hazai pályán, ilyen különbséggel, az első. Részletek a 4. oldalon.

31x

**Kunszentmiklós csapata visszalépett, az eredményeit törölték, ellenfelei szabadnaposak*.  A dőlt betűs csapatok ellen már játszott a PVSE.>>>>>

Legfontosabb csapatrész a védelem! A gól a játék sava-borsa!!

Góllövőlista élmezőnye. Megyei I. osztály

28 gólos: Berki (Hetényegyháza). 26 gólos: Fütyü (Tompa). 22 gólos: László (Solt). 21 gólos: Hepp (Hajós). 19 gólos: Révész (Kunbaja), Kovács T. (Csengőd). 17 gólos: Gombkötő (Hajós), Makra (Lakitelek). 16 gólos: Juhász (Izsák), Sánta I. (Dusnok), Talárcsik (Tiszaalpár) 14 gólos: Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner (Solt), 13 gólos: Sánta Z. (Dusnok).

Bácsalmás: 5 gólos: Váits Zoltán, Kovács Imre, Snyehola Balázs. 3 gólos: Kővári Péter, Hangya László, Balla Csaba, Barna Jenő. 2 gólos: Tóth Csaba. 1 gólos: Szőke István, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Páhor Zsolt. Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza), Pusztai (Nemesnádudvar).

Kunbaja: 19 gólos: Révész Gábor. 10 gólos: Kiss Róbert. 9 gólos: Wettstein Róbert. 4 gólos: Zámbó András, 3 gólos: Simon Tibor, Kiss László. 2 gólos: Varga Mihály, Csipak János, Sáfár Csaba, Agócs László, Torma Krisztián. 1 gólos: Berghoffer, Pálosi László, Szekeres öngól (Solt)

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 32. forduló után: I. Bácsalmás 9 kiállítás, II. Kiskunhalas, Gara, Nemesnádudvar 6 kiállítás. III. Kunbaja, Izsák, Tompa, Soltvadkert, 5-5 kiállítás. IV. Hajós, Bátya, Solt, Lakitelek, Harta, Kunszentmiklós 4-4 kiállítás. V. Tiszaalpár 3-3 kiállítás. VI. Hetényegyháza, Csengőd 2-2 kiállítás. VII. Dusnok: 1 kiállítás. Bács-Kun SpJrt

Tavaszi forma

Góllövők a tavaszi fordulókban: Bácsalmás, felnőtt csapat (17) : Barna 3, Váits 3, Hangya 3, Kővári P. 2, Páhor 1, Szőke 1, Snyehola 1, Tóth Cs. 1, Kovács 1, Pusztai öngól (Nemes-nádudvar).

Bácsalmás, ifjúsági csapat (68) : Csőke 22, Bögre 16, Berényi 11, Farkas 5, Körmöczi 4, Gergely 2, Szemán 2, Rudics 2, Stefanovics 1, Párczen 1, Tóth Cs. 1, Tóth Zs. 1, Jaszenovics 1, Máté 1, Erdősi 1, Snyehola Á. 1.

Bácsalmás, serdülő csapat (67): Rudics 30, Snyehola 14, Berényi 5, Erdősi 4, Farkas 2, Tóth Zs. 4, Cs. Kovács 2, Túrcsányi 1, Párczen 1.

Kunbaja, felnőtt csapat (30) : Révész 8, Wettstein 7, Kiss R. 5, Zámbó 2, Simon 2, Csipak 1, Torma 1, Agócs 1, Varga 1, Berghoffer 1, Szekeres öngól (Solt). Bács-Kun SpJrt

Most nem volt hó-, és gólzápor: „csak" vereség! Ismét!

Helyszíni tudósítónk jelenti Kiskunhalasról. Egy győzelem mindig jókor jön, de ez a mostani siker soha jobbkor nem jöhetett volna. Ám, a három pont most, sőt mondhatnánk most sem jött a Halas elleni mérkőzésen. Mint emlékezetes az ősszel egy PVSE győzelemre álló (2-1) mérkőzésen, Sz. Kovács pályára lépését követően, csúfos hazai vereség született (2-5) a Kiskunhalastól. Azokkal a pontokkal most nem fájna a feje a bácsalmási vezetőknek így a bajnoki hajrában és volt még néhány pontszerző mérkőzés, ahol legalább egy pontra jó volt a PVSE, de mégsem sikerült a pontot birtokba venni. A mostani vereségből adódó fejgörcsön, csak az enyhíthet valamit, hogy a kiesésben nagy rivális csapatok közül Csengőd és Kunbaja is kikapott, míg a megtáltosodott Lakitelek legyőzte a Soltvadkert együttesét. A most mutatott játékkal sikerült leértékelni a komoly csapatok ellen kivívott dicséretes győzelmeket. Az, hogy mégsem kell a megyei II. Osztályra gondolni a szomszédvár döntésének köszönhető. (Lásd: 4. Oldal)

Tartalékos Halas, PVSE remények

Megyei I. Osztály 32. Forduló, 1999. Június 19. Kiskunhalas, 10+40 néző. (Kiskunhalason 5 a szorzó) Vezette: Madácsi, Knerczer, Tóth.

Kiskunhalas: Kuklis - Herman, Szemerédi, Ambrus, Szűcs, Ábrahám, Szénási, Mészáros, Rádi, Sz. Kovács (Maczkó), Csermák. Edző: Gulyás József. Bácsalmás: Szőke - Török, Tóth Cs., Páhor, Barna, Snyehola (Balla), Váits, Kővári P. Kővári Á., Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Gólszerző: Ambrus. Kitűnt: Ambrus, Szűcs, Szénási illetve Tóth Csaba, Kővári Péter.

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, no nem a hazai szurkolók részéről. A Bácsalmásról és Tompáról érkezett 40 néző „nyomasztó" fölénybe volt a hazai 10 drukkerrel szemben.

A csapatok is nagy várakozással tekintettek a derbi elé: a Halas arra volt kíváncsi, hogy erősen tartalékosan (Kiss kapus és Margineán is hiányzott) ugyan letudják-e gyűrni a kiesés ellen vélhetően elszántan küzdő vendégcsapatot? A PVSE pedig az próbálta bizonyítani, hogy a helyén van a szívük, különösen a vészhelyzetekben.

Első félidő: egy gól ás más semmi! Nos, a Kiskunhalas csak árnyéka volt a tavaszi önmagának, de a PVSE sem tudta megismételni azt a jó és szervezett játékot, amelyből a tavasszal már többször ízelítőt adott. Így aztán az első 10 percben mindössze két hazai lövés jelentett eseményt, majd a 10. percben, a harmadik lövésből a Halas váratlanul megszerezte a vezetést. Egy jobb oldali beadás szállt keresztbe magasan a Szőke kapuja előtt, ami majdnem az alapvonal tájékán landolt. No, ez már a miénk, gondolhatták a PVSE védői, jöhet a kirúgás. Nem így vélekedett viszont Ambrus, aki a veszni látszó labdát befutotta, majd egy csellel visszafordította a labdát a jobb lábára majd éles szögből a bal felső vinklibe vágta: 1-0.

A gól után lábra kapott a PVSE is: előbb Kővári Ákos 20 méterről, majd Hangya szabadrúgásból 18 méterről veszélyeztette a szükségkapus Kuklis kapuját, de eredménytelenül. Az alacsony színvonalú mérkőzés további részében, a nagy meleg ellenére is nagyon harmatos játék zajlott. Ennek ellenére a félidő vége előtt néhány perccel egyenlíthetett volna a PVSE. Bal oldali beadás után többen is elvétették a labdát a kapu előtt, ám a PVSE bánatára Barna Jenci is, aki luftot rúgott az üres kapu hosszúsarka előtt.

Második félidő: csak a Soproni Ászok A szünetben hála Istennek, működött a büfé, így a pályán lévők helyett, a Soproni Ászok nyújtott némi vigaszt, egy ideig. A szünetben megvásárolt összes (1, azaz egy) hideg félliteres kivitelűben, a mennyiséget leszámítva, nem kellett csalódni. Nem így a csapatokban, akik az első félidő gyenge színvonalán terelgették a labdát. A Halas annyival volt jobb, hogy legalább egy gólt már lőtt. A PVSE csapatának néhány szabadrúgásból sem sikerült, de még az ötösről sem. Szögletből szállt a kapu elé a labda amit Kuklison kívül a védők is elvétettek. A PVSE támadók lecsaptak rá, ám a lövés lepattant a kapu előtt tömörülő védőkről, majd az ismétlés is. A labda végül ismét Barna elé került, ám lövése kapu mellé került. A mérkőzés vége előtt Szénási növelte majdnem az előnyüket, ám a labda a kapufán csattant.

Kilencven perc: Sámson, oda a hajad A PVSE csapata egy merőben új felállással kezdte a játékot. A védelem tengelyében Tóth Csaba kezdett. Futó csak csereként kapott szerepet. A másik újdonságnak ható megoldás a Hangya-Kovács csatárpáros volt. A védelem a gól előtti szituációt leszámítva különösebb hiba nélkül oldotta meg feladatát. A középpályások közül most, hiányzott egy karmester, aki összefogja a csapat játékát. Kővári Péter is csak azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy levágatta a coffját. Reméljük, nem jár úgy, mint Sámson... A támadójátékból, pedig azok a megoldások hiányoztak, amik a Solt, a Nádudvar vagy a Hajós ellen eredményesen működtek, nyolc gólt hoztak a PVSE-nek. Bács-Kun SpJrt

Gólok (nem I)zsák szám(á)ra

Megyei I. Osztály, 32. Forduló. 1999. Június 19. Kunbaja 200 néző. Vezette:

Kubaja: Sólya (Takács) - Kálmán, Popov, Sáfár, Pálosi, Simon, Kiss R., Wettstein, Csipak, Révész, Varga. Edző: Gálfi Imre.

A PVSE siker elmaradt, így nem kis szorongással érdeklődtek a Kistorgyánnál telefonon a mérkőzés kimeneteléről. A válasz a PVSE számára hízelgő, hiszen a vereség is benne volt a mérkőzésben, ám a Kunbaja hazai mérlegét nézve a gólkülönbség túlzottnak tűnt, különösen a 2-3-as félidei eredmény után.

A hírek szerint a rejtélyes gólzápor mögött az a kunbajai szándék bújik meg, hogy mindenütt jó, de legjobb a megyei második osztályban. Nem is akartak győzni, de a különbség nagyobbra sikeredett, mint tervezték. A mérkőzés után már olyan hangokat is lehet hallani, hogy Kunbaja Bácsalmáson már nem lép pályára. Nem lesz kivel. Persze ez nem tévesztheti meg a PVSE csapatát, készülni kell becsületesen. Kunbaja még ebben a zűr-zavaros lelkiállapotban is képes meglepetésekre. Bács-Kun SpJrt

Kiskunhalas - Bácsalmás 1-4 (0-2)

Megyei ifjúsági bajnokság, 32. Forduló. 1999. Június 19. Kiskunhalas. Vezette: Knerczer, Tóth.

Bácsalmás: Bodrogi Kornél - Máté Péter (Farkas Zoltán 55.'), Jaszenovics Balázs, Körmöczi Roland, Gergely Gábor, Kubina Krisztián, Párczen Zoltán (Rudics János 75.'), Berényi Krisztián, Bögre Károly, Szemán Attila (Snyehola Ákos 75.'), Csőke Attila (Stefanovics Zoltán 80.'). Edző: Kiss Baranyi Sándor.

Az idei bajnokság 122. PVSE gólját, a gólkirály Csőke szerezte, aki ezzel a remek találatával már 39 góllal vezeti a házi és a megyei listát. 17. perc: egy szöglet utáni fejest még mentett a halasi kapus, ám a róla kipattanó labdát Csőke kíméletlenül a bal alsó sarokba vágta: 0-1.

123. gól. 27. perc: Csőke baloldalról adta be a labdát középre és a jó ütemben érkező Bögre 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtte: 0-2. Ezzel Bögre 25 gólnál tart, amellyel a házi versenyben 2., a megyei listán 5. helyezett, a legjobb mesterlövészek között.

Öt perccel a második félidő megkezdése után Szakács jól eltalált lövése után a labda a kapu bal felső sarkából vágódott a gólvonalon túlra: 1-2.

124. gól. Tíz perccel később Berényi lőtt bődületesen nagy gólt: 1-3. Berényi ezzel az ifiben 16 gólnál tart, amivel Bácsalmáson a 3., a megyében a 12. helyen áll.

125. gól. Cserélni, tudni kell. A néhány perce pályára lépő, az előző számban elmarasztalt Farkas Zoli állította be a végeredményt. Körmöczi Roli játszotta át a teljes védelmet, majd a kimozduló kapus mellett önzetlenül középre adta a labdát és a jól helyezkedő Farkas a jobb alsó sarokba pofozta: 1-4 Farkas egy lövéssel mindjárt két gólt is szerzett.  Ez volt a PVSE bajnoki évben elért 125., és a tavaszi idény 75. jubileumi gólja. Mellesleg Farkas 4. a házi góllövők listáján.

Az ifjúsági együttesben tehát, ki-ki a maga posztján, az elvárásoknak megfelelően, tette a dolgát. Ennek a CSAPATNAK szinte nem volt gyenge pontja. A góllövésben legjártasabb játékosok gólt lőttek. A középpályások jól szervezték a játékot, jól szűrték meg a Halas támadásait, míg a védelem a hazai gólok elhárításában tűnt ki, Bodrogival az élen.

A PVSE tehát a nehezén túl van. Anélkül, hogy a Kunbaja ifistáit lebecsülnénk, az ellenük begyűjtendő három ponttal, és a jelenlegi 28-cal jobb gólkülönbségnek köszönhetően, 29 év után ismét megyei bajnok lehet a PVSE. Bács-Kun SpJrt

Hírek Hírek Hírek

* A Petőfi VSE labdarúgói (felnőtt és ifjúsági együtt) a sportszerűségi versenyben a 8. helyen álltak a 31. forduló után (11 kiállítás). Ez elég meglepő az őszi sorozatos kiállítások után. Ebben a műfajban a még versenyben lévő csapatok közül a Dusnok együttese áll az élen 2 kiállítással. A szövetség listáján egyébként a Kunszentmiklós(?) vezet. Az a csapat, amely az őszi idény végén visszalépett a bajnokságból! Nekem jobban tetszik a Gara 5. helyezése. Bár pontot még nem szereztek és már az őszi szezon után elszállt minden reményük a bennmaradás kiharcolására, ennek ellenére maradtak. Az utolsó (18.) helyen egyébként Tompa gárdája áll (15), Kunbaja együttese a 17. (13). A sportszerűségi versenyben a sárga és piros lapok is „fontos" szerepet játszanak a kiállítások mellett.

* A megyei ifjúsági bajnokság legjobb góllövőinek listáján három bácsalmási játékos is előkelő helyet vívott ki magának. A 32. Forduló után: Csőke Attila 39 góllal vezeti a mezőnyt, 5. Bögre Károly 25, 12. Berényi Krisztián 16 góllal. A lista második helyén 28 góllal a dusnoki Száhler Robin, harmadik helyén a vadkerti Varga Tamás áll 26 góllal. Már-már azt mondhatnánk, bárcsak a csapat bajnoki címe lenne ilyen biztos, mint Csőke gólkirályi címe. A PVSE három játékosa egyébként a csapat góljainak kétharmadát szerezte. Bács-Kun SpJrt

(táblázat törölve) Az nem lehet, hogy az 1999/2000-es bajnoki évben ne legyen Bácsalmás-Kunbaja rangadó a megyei I. Osztályban. Ez a rangadó nagyon „könnyen" összejöhet, de a megyei második osztályban, bár Bácsalmáson még bíznak abban, hogy elmarad az alsóbb osztályban vívandó derbi. A Csengődnek bent kell(ene) maradni az I. osztályban. Bácsalmás hat, pontot gyűjtött ellene az idei bajnokságban. A többi Kővári Péteréken, no és a többi csapa