Nincs itt mese!

Győz a PVSE!

Nem engedünk a negyvennyolcból

Bácsalmás - Tiszaalpár 2-1 (0-0)

Bár a PVSE csapata jobban is kezdhette volna az új bajnoki évet, ám ez, csak viszonyítás kérdése. Az elmúlt bajnoki évben, a hét pont kiharcolásához 23 mérkőzésre volt szükség. (A hetedik pont húsvétkor született meg, négy döntetlen után, a Helvécia ellen, Száhl Imre illetve Káli Lajos 83. és 89. percben szerzett fejes góljai révén elért győzelemmel.) Az idén viszont mindössze 5 fordulót igényelt a hét pont. A többi pedig már „csak" matematika. A „számított" megszerezhető pontok mennyisége, hogy ötvenet ne mondjunk: 47,8! Hát ennyit nem lehet elérni, hiszen néhány tized segédpontot nem lehet szerezni, ezért kerekítve 48, és ebből nem engedünk! A mérkőzés részletei itt >>> Csak a második győzelem dicsérhető  olvashatók.

Megtört a kunbajai varázs...

Hajós - Kunbaja 4-0 (2-0)

Klikk ide a részletekért >>>>> Megtört a kunbajai varázs vagy ide  A dokumentum teteje

0

A *-gal jelölt csapatok egy mérkőzésének eredménye hiányzik.

Továbbszárnyal a PVSE ifjúsági együttese

Bácsalmás - Tiszaalpár 7-0 (5-0)

Öt forduló, öt győzelem! Ez a PVSE ifjúsági labdarúgóinak a mérlege. Az ellenfelek minősítésétől tartózkodva, ez már azért is dicséretes, hiszen e korosztály egyik legjobb játékosa Páhor Zsolt ezt megelőzően, már a felnőttek között szerepelt hétről hétre, míg Gergely Gábor Mélykútra igazolt. Az utóbbi két mérkőzésen pedig a gólerős Körmöczi Roland is a felnőtteknél szerepelt. Kezdőjátékossá nőtte ki magát, sőt Csengődön góllal mutatkozott be. Sajnos, Kovács Roland, az ifjúsági együttes motorja Csengődön kettős lábszárcsonttörést szenvedett, ezért most nem léphetett pályára. Ám, úgy tűnik, hogy az évtizedes folyamatos nevelőmunkának köszönhetően, a csapatból kikerülők helyére újabb és újabb tehetségek kerülnek, akik pótolni tudják az ifjúsági korosztályból időlegesen, vagy végleg kikerülőket. A dokumentum teteje

Magyar Kupa

Kunbaja újonc együtteséről elmondható: kiváló rajtot vett a megyei I. osztályban. Ennél, már csak a másik idén felkerült csapat, a Harta kezdett jobban. Ők viszont még a Magyar Köztársaság Kupában is vitézkednek. Az 5. csoportból a ZTE társaságában bejutottak a legjobb 32 együttes közé. A csoportjában: Tompa harmadik, Ladánybene negyedik, Borota harmadik, Tiszakécske harmadik helyen végzett és kiesett a további küzdelmekből.

Csak az MTK

Kupacsapataink közül az MTK (KEK) és az ÚTE várhatja a következő forduló sorsolását. Az ÚTE az UEFA-kupában vigasztalódhat miután hazai pályán is vereséget szenvedett a Graz együttesétől.

Nézőpont

Megoszlanak a vélemények arról, hogy a Tompa - Kunbaja (2-2) mérkőzés szünetében 1-1-es állásnál milyen hatás érte a játékvezetőt. Egyesek úgy látták: kapott egy taslást. Mások szerint, csak leköpték. Többen arra esküsznek: nem történt semmi. Minden igaz lehet, sőt mindennek az ellenkezője is, ám az tény: Sánta játékvezető kiváló ténykedés után merőben más felfogásban fújta a sípot a második félidőben, de a Kunbaján ez sem zavarta, csak fociztak és nem is rosszul. Ennek a fegyelmezett játéknak a jutalma az egy pont!

Szintén az augusztus 20-án lejátszott fordulóból való a példa: a Filus Berger, ifj. Berger trió dirigálta a PVSE - Dusnok mérkőzést (1-3). Az ifjú partjelző titán 0-0-s állásnál, beintett egy dusnoki lesállást, ám a főítész nagyvonalúan továbbot intett! Nos a fiatal asszisztens, ezt követően többé már nem égette magát. A nézőktől annyiban különbözött, hogy fekete ruhában, és a pályához néhány méterrel közelebb volt. Már egy nyilvánvalóan dusnoki játékosról az oldalvonalon túl jutó labda bedobása dolgában sem foglalt állást, pedig az orra előtt történt. Nem nagydolog, ám arra jó, hogy indulatokat keltsen. Majd már akkor sem avatkozott „játékba", nem emelte meg zászlaját, amikor Zalai lesen vette át a labdát, és vezetéshez juttatta a csapatát! Talán arra gondolt nagy bőszen, hogy majd a „Főnök" aki mindent lát, dönt az említettekről. Ő aztán döntött: Dusnok végezhette el a bedobást és megítélte a lesből született gólt! Arról a bíróról van szó, akit a tavasszal nem bántottak a hazai nézők Tompán a PVSE elleni mérkőzésen!

A legfontosabb csapatrész a védelem. A gól, a foci sava-borsa

Góllövőlista élmezőnye a megyei első osztályban: 5 gólos: Zalai (Dusnok), Putton (Hetényegyháza), Kirschner, László (Solt), 4 gólos: Kovács T. (Csengőd), Berki (Hetényegyháza), Aranyos (Nemesnádudvar), Tímár (Tompa). 3 gólos: Szentgyörgyi (Csengőd), Salánki (Hetényegyház), Margineánu (Kiskunhalas), Gombkötő (Hajós), Lázár (Harta), Mezei G. (Izsák), Fütyü (Tompa), Szilvási (Lakitelek), Hepp (Hajós). 2 gólos: Balla (Bácsalmás), Kiss R., Révész (Kunbaja), Kása (Tiszaalpár), Málik, Mata (Hetényegyháza), Sánta Z. (Dusnok), Zsámboki (Tompa), Doszpod (Kiskunhalas, Fink (Solt), Forgó (Lakitelek), Bebők (Kunszentmiklós), Tamaskó (Bátya), Juhász, Mezei Zs. Barkóczi (Izsák), Kovács L. (Csengőd), Hutvágner (Solt). 1 gólos: Kővári Péter, Körmöczi, Snyehola, Száhl (Bácsalmás), Varga M., Simon, Kiss L., Wettstein (Kunbaja) és további 40 játékos az ellenfelek csapataiból.

Bácsalmás az „élen"

Kiállítások a megyei I. osztály első 5 fordulójában:

1. Forduló:(2 játékos) Kővári P., Snyehola (Bácsalmás). 2. forduló:(3) Szűcs K. (Nemesnádudvar), Farkas (Bátya), Bakó (Lakitelek). 3. Forduló: (3) Andróczki (Tompa), Wettstein (Kunbaja), Török (Bácsalmás). 4. Forduló: (1) Vakulya (Tiszaalpár). 5. Forduló: (5) Rádi (Kiskunhlas), Balaton, Tamaskó (Bátya), Freppán (Solt), Majoros (Bácsalmás). I. Bácsalmás 4 fő. II. Bátya 3 fő. III. Nemesnádudvar, Lakitelek, Tompa, Kunbja, Tiszaalpár, Kiskunhalas, Solt 1-1 játékossal. IV kategória: további 9 csapatból nem volt kiállítás.

Csak a második győzelem dicsérhető

Megyei I. osztály 5. forduló, 1998. Augusztus 30. 400 néző. Vezette: Tóth, Sánta, ifj. Nyerges.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Majoros, Váits, Kővári P. (Schneider 89.'), Köves, Körmöczi (Snyehola 46.'), Kovács, Balla (Szigeti 76.'). Edző: Kiss Baranyi Sándor.

Tiszaalpár: Cseh - Toldi, Kovács (Bakos), Szabados, Bíró, Tar, Kása (Docsinetz), Sinkó, Talárcsik, Tóth R., Tóth J. Edző: Somogyi József.

Gólszerző: Snyehola 46.', Száhl 77.' illetve Kása 67.'. Kitűntek: Török, Száhl, Kővári P., Kovács illetve Tar. Kiállítva: Majoros 88.'.

Kiss Baranyi: csak győzzünk!

A hazai csapatból Kővári Ákos és Páhor Zsolt hiányzott az elmúlt hetek csapatából. Ákos sérüléssel bajlódik, míg Zsolt ezúttal az ifjúsági együttesben kapott helyet. A vendégeknél a tavalyi edző, mellesleg a házi gólkirály Rozmán mellett többen sárgalapos eltiltásukat töltik. A bajnokság első négy mérkőzésén a vendégek kezdtek jobban. Hét pontjukkal a 7. helyen álltak. A PVSE viszont csak az előző, Csengőd elleni mérkőzésen szerepelt az elvárásoknak megfelelően, legalábbis Csengődön győzött.

Ahogy az edzők mondták a mérkőzés előtt:

- Nem gólkülönbség javításban gondolkodunk, már az egygólos győzelemmel is elégedett lennék. - válaszolt Kiss Baranyi Sándor.

- Úgy érzem, egy pontra még tartalékosan is jók vagyunk - mondta Somogyi József, a vendég Tiszaalpár trénere.

A mérkőzés első harmadában a fentieknek megfelelően zajlottak az események. A PVSE támadott, a vendég Tiszaalpár védekezett, ám jelentős esemény csak a 24 percben történt, amikor Kovács Imre ívelte be a labdát szögletből, és a jó ütemben érkező Száhl a kapu jobb oldala mellé fejelte. A 31. Percben a vendég Kovács akciózott les gyanús helyzetből indulva. Egyedül vezethette a labdát Szőkére, ám a kapu mellé lőtte. A 38. percben Száhl, Ballát indította a jobb oldalon, aki remekül tálalt Körmöczi elé, ám az elmúlt fordulóban gólt szerző fiatal játékos, most az oldalhálóba vágta a labdát. A helyzetek alapján már vezethetett volna a PVSE, ám erre a 46. percig várni kellett.

Tudni kell cserélni

A folytatásban Körmöczit Snyehola Balázs váltotta fel, aki az első labdaérintésből megszerezte a vezetést. Kovács remekül indította a jobb oldalon Kövest, aki az alapvonal közeléből beadta a labdát, majd az ötösön helyezkedő Snyehola a gólvonalon túlra juttatta: 1-0. A 66. percben érthetetlenül, amolyan „cicázásba" kezdett a PVSE, aminek következtében az ellenfél térfeléről sikerült Szőke kapuja elé visszakerülni, majd a vendéggólt, csak Szőke remek kifutással tudta megakadályozni. Ám ilyen a kapussors? Egy perc múlva ismét a PVSE kapuja elé került a labda, ám Száhl becsúszó szerelése nyomán a felé guruló labdát Szöszi nem fogta meg, hanem egy jókora felszabadító rúgásra készült, ami valóban jól sikerült, ám a labda az előtte tornyosuló Kásáról bombaként vágódott a saját kapujába: 1-1.

Snyehola és Száhl a légtér urai

Tízperces kiegyenlített játék után, a 77. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: egy kapu elé ívelt labdát Snyehola a kapu előtt balról fejjel tett keresztbe és az ismét jó ütemben érkező Száhl ezúttal nem hibázott és a léc alá fejelte: 2-1. Már csak néhány perc kellett volna ahhoz, hogy a győzelem „mámorában" ússzon Bácsalmás népe, ám egy elkerülhető második sárgalap utáni kiállítás borzolta a kedélyeket. Ezúttal Majoros különszáma érdemelte ki a pirosat. Ebben a műfajban az élen áll a PVSE csapata. (Lásd 2. Oldal.) a kiállítást most megúszta kapott gól nélkül a csapat. Nem úgy, mint Bátyán! Akkor két kiállítás két bátyai gólt eredményezett. Ezzel együtt, maga a győzelem dicséretes. Talán egy új széria beindulásának lehettünk tanúi ezen a mérkőzésen és talán majd a játék színvonala, legfőképpen a fegyelem is javulni fog. Mert most csak győztünk. Bár voltak időszakok, amikor remekül játszott a csapat, de rendre kikapott...

Megtört a kunbajai varázs

Megyei I. Osztály, 5. Forduló, 1998. augusztus 30. Hajós, 450 néző. Vezette: Rácz, Wittmann, Süveggyártó.

Hajós: Székely - Káli, Pencz, Rácz, Huber, (Pintér), Hepp, Nagy, Fuszanecker, Pechtinger (Majdanics), Tamási, Gombkötő (Gyurászovics). Edző: Barákovics István.

Kunbaja: Sólya - Pálosi, Popop, Barna, Kiss, Varga M. (Csipak), Révész, Agócs (Zámbó), Kálmán. Edző: Papp Mihály.

Gólszerző: Hepp 3, Gyurászovics. Kitűnt: Hepp, Káli, Rácz, Nagy, Pechtinger illetve Popov, Révész, Kálmán.

Kunbaja balszerencséjére a tavalyi házi gólkirályt (21 gól) most emlékeztették arra, hogy mit is várnak tőle Hajóson. Hepp ennek megfelelelően most, három remekbe szabott góllal vétette magát észre. Még egy kicsit várhatott volna, hiszen az első fordulóban nem játszott, míg a további 3 mérkőzésen szerepelt már ugyan, ám nem sikerült a kapuba találnia. Ugyanakkor Kunbaján, majd Bácsalmáson is szerepelt Káli Lajos pedig abban nyújtott kiválót, hogy a Kunbaja ne tudja bevenni Székely kapuját. Azért nincs miért szomorkodni Kunbaján, hiszen a Hajós gárdája az idén, a bajnoki címért küzdhet. Míg a Kunbajának elsősorban hazai pályán kell megalapozni a biztos bennmaradást. Így legközelebb a Lakitelek ellen, amely csapatnak sebezhető a védelme.

Dicséretes a Kunbaja ifjúsági együttesének a szereplése is. A három győzelmükkel az előkelő 6. helyen várják a hárompontos Lakitelek együttesét, az újabb győzelem reményében.

Már minden csapat a fedélzeten

Érmekért küzdenek a PVSE fiataljai

A PVSE ifjúsági együttese, a Tiszaalpár elleni győzelemmel (7-0, góllövők: Páhor, Csőke 2-2, Frindrik, Smidt, Bögre 1-1 gól