PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

BÁCS-KUN SPKirályRT

XI. évfolyam, 7. szám

Bácsalmás, Kunbaja Sportlapja

2006. november 12.

A régi új edzővel ismét hazai győzelem

150

Kunbaja - Szeremle 1-0 (0-0) Kunbaja, 100 néző. Vezette: Hegyi Tamás, Kollár István, Baráth Gábor. Kunbaja: Géczi - Halász, Havasi, Hajdú, Kubina, Krix, (Osztrogonácz), Simon (Torma Sz,) Wettstein, (Torma K), Berghoffer, Szalai T., (Páhor), Molnár. Edző: Gálfi Imre. Szeremle:   Steszkó - Ercsényi, (Hetyei), Kővári, Konkoly, (Majoros) Tokodi, Mezei,   Koch,  Pencz,  Hegyi, (Kómár), Végh, Csongor, (Kovácska). Edző: Farkas László Gólszerző: Molnár Márió. Kitűntek: Géczi J, Molnár M, Simon T, Szalai T, Wettstein R,  ill. senki. Sárga lap: Wettstein R, Szalai T, ill. Kómár A, Hegyi Z, Ifjúsági mérkőzés: 3-4.

Az átalakult kunbajai csapat jobban akarta a győzelmet, mely Molnár Márió jól eltalált szabadrúgásával, megérdemelten tartotta otthon a nagyon szükséges három pontot. Mindkét csapat nagy akarással játszott, de folyamatos játék nem alakult ki. Több helyzetet dolgoztak ki, ám vagy a kapusok hárítottak, vagy a csatárok ügyetlenkedték el a kecsegtető helyzeteket.

Gálfi Imre: Bízom abban, hogy újjáalakult csapatunk hagyományaihoz híven szerepel az elkövetkezendő öt mérkőzésen és a szezon végére sikerül annyi pontot szereznünk, hogy elmozduljunk a kieső zónából. Köszönöm játékosaim hozzáállását, szurkolóink kitartását.

Meggyőződésem, hogy játékunk is látványosabb lesz. Jelen helyzetünkben a minél több pont megszerzése a cél.

Helyzet van Kunbaján...

A Kunbaja SE vezetősége, edzője az elmúlt héten lemondott. Új vezetőség választásáig ügyvivő testület irányítja az egyesületet. 2006. október 23-án, hétfőn, 14:30-kor elhalasztott mérkőzést játszanak Katymár csapatával. Ezen kívül megállapodtak Császártöltés és Bácsborsod egyesületével, hogy a szombatra kiírt mérkőzéseiket vasárnap játsszák le, azaz 2006. november 5-én illetve 2006. november 19-én.

A tegnapi nap folyamán, a folytonosság megtartása érdekében, ügyvivő vezetőség jött létre.  Szeretnék a bajnokságot tisztességgel végigvinni, és rövid időn belül új elnököt, vezetőséget választani. Mindent megtesznek annak érdekében, hogy eredményeik, megítélésük pozitív irányban változzon az elkövetkezendő időszakban.

Gálfi Imre: - Bízom abban újjáalakult csapatunk hagyományaihoz híven, szerepel az elkövetkezendő öt mérkőzésen és a szezon végére sikerül annyi pontot szereznünk, hogy elmozduljunk a kieső zónából. Köszönöm játékosaim hozzáállását, szurkolóink kitartását. Meggyőződésem, hogy játékunk is látványosabb lesz. Jelen helyzetünkben a minél több pont megszerzése a cél

Egy egységgel jobbak voltak a vendégek

Bácsalmás - Tiszakécske 3-4 (2-2) Bácsalmás, 113 néző. Vezette: Rácz, Salamon, Tóth. Bácsalmás: Zsemberi - Szűcs, dr. Párczen (Varga), Rudics, Snyehola, Páncsics, Suknovics, Bögre (Marcsó), Berényi, Sztojanovics, Tóth. Edző: Florin Nenad. Tiszakécske:  Madla - Márics, Forgó, Maczkó, Szabó (Makra), Tóth G., Bagi, Czifrák, Tóth I., Török, Anka. Edző: Török László.

Krónika: 10. perc - Szűcs szabadrúgása után, Rudics 14 méterről, a kapust megelőzve az üres kapuba, 1-0. 30. perc - Tóth I., a rövidre sikerült felszabadító rúgás után 18 méterről a védők között a bal alsó sarokba, 1-1.

32. perc - Rudics 20 méterről, szabadrúgásból, a bal felső sarokba, 2-1. 43. perc - Török a védők között pattogó labdát helyezte a kapuba, 2-2. 50. perc - Bögre egyedül vezethette a labdát kapura, lövését Madla védte, majd a kipattanó labdát Suknovics lőtte kapura, de a védők a gólvonalról mentettek.

66. perc - Tóth Istvánt ugratták ki a védők között, akinek lövését Zsemberi tette ártalmatlanná, ám a lepattanó labda Török elé került és a kapuba helyezte. 2-3. 68. perc - baloldali szöglet után Anka fejjel juttatta a bal felső sarokba a labdát, 2-4. 80. perc - Szuknovics futott el a bal szélen, majd pontosan tálalt a középen érkező Páncsics elé, aki senkitől sem zavartatva a kapu közepébe helyezte a labdát, 3-4. 83. perc - az egyedül kapura törő Szuknovics lövését Modla bravúrosan védte lábbal.

A hazai együttes stílusos, már-már szemet gyönyörködtető játékot nyújt szinte hétről hétre, csak a százszázalékos helyzetek értékesítésével áll hadi lábon. Ha Török játékát egységnek vesszük, akkor pontosan egy egységgel volt jobb a vendég együttes. Kitűntek: Zsemberi, Rudics, Suknovics illetve Modla, Maczkó, Tóth G., Czifrák, Török. Sárga lap: Zsemberi, Tóth, Suknovics illetve Czifrák, Tóth I. Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Tiszakécske 6-2. Prókai Károly

A különbség nagyobb is lehetett volna

Bácsalmás - Harta 1-0 (1-0) Bácsalmás, 121 néző. Vezette: Kúti Gergő, Tompai Zoltán, Madácsi János. Bácsalmás: Zsemberi - Szűcs, Szuknovics, dr. Párczen, Snyehola, Berényi, Varga, Rudics, Páncsics, Tóth (Marcsó 79.'), Mándity (Juhász 57.'). Edző: Florin Nenad. Harta: Zsinka - Tomolik, Czigler, Lázár, Bálint, Zsibók, Bujáki, Scherer, Koch, Nagy, Lisztmaier (Gillich 70.'). Edző: Szabó László.

Gólszerző: Tóth Ferenc, a 15. percben, egy jobb oldali beadás után 5 méterről a bal alsó sarokba. Kitűntek: Szuknovics, Snyehola, Rudics, Tóth illetve Szabó edző ilyen játékost nem talált a csapatában.

Florin Nenad: - A helyzeteink alapján, ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna nyernünk. Minden elismerésem a csapat tagjainak. Szabó László: - A küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött. A hazai együttes védőjátéka nem tette lehetővé az eddig sikert hozó játékunk bemutatását.