PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Bokod szerepelt a legjobban Bokodon

Kézilabda Egy héttel a bajnokság kezdete előtt utolsó tesztmérkőzésekre jött össze három női csapat Bácsbokodon. Romsics Erzsébet együttese, amely az új idényben már az NB II. Dél-Nyugati csoportjában szerepel, a Makó ugyancsak NB II-es, de a Dél-Keleti csoportban rajtoló együttesét látta vendégül, a Bács-Kiskun megyei bajnokságban induló Nemesnádudvar mellett. A három csapat elégedetten távozott a mérkőzések után. Az edzéseken elsajátított ismereteket remekül tudták gyakorolni mérkőzés közben, amelyek bőven szolgáltak tanulságokkal, amelynek javítására még egy hét rendelkezésre áll.

A szombati kézilabdás találkozók arra is jó példát mutattak, hogy az egy-egy bajnoki mérkőzésen tapasztalt szikrázóan kemény csatát vívó csapatok között már-már baráti kapcsolat is lehet. Ez a 'Bokodon lejátszott három mérkőzés erről is szólt, a sportszerű mérkőzéseken túl.

Bácsbokod - Nemesnádudvar 25-22 (15-11) Bácsbokod, 50 néző. Vezette: Husti Áron - Prókai Károly.  Bácsbokod: Róka Diána - Markó Kitti 2, Bennarik Petra 3, Terner Aliz 2, Tamasi Edit 4, Varga Kitti 3, Schnábl Zsuzsanna 2. Csere: Gyimesi Nóra, Illés Kitti, Aladics Ingrid 3, Malesevics Lili 1, Serfőző Edina 1, Terner Zsanett 2, Fuszkó Fanni 2. Edző: Romsics Erzsébet. Nemesnádudvar: Jagicza Ágnes - Fiedler Anikó 2, Kleinné Simon Zsuzsanna 8/2, Schindler Erika 5, Gerényi Judit 4, Késmárki Kinga 1, Fridrich Emese 1. Csere: Juhász Andrásné, Virág Ildikó, Magyari Emese 1. Edző: Husti Jenő.

Eredmény alakulása: 2-0, 3-1, 5-3, 6-4, 9-4, 11-6, 11-9, 13-9, 14-10, 15-11, 17-12, 17-15, 18-16, 24-16, 24-21, 25-22. Hétméteres/gól: 6/4 illetve 2/2. Kiállítás: 0 illetve 0 perc.

A kora reggel kilenckor kezdődött első mérkőzésen Nemesnádudvar megyei bajnokságban szereplő együttese, noha nem tudta legyőzni Bácsbokod együttesét, alaposan meglepte. Ez még akkor is igaz, ha a második félidő jelentős részében már a 'bokodi ifjúsági csapat legjobbjai szerepeltek a hazai csapatban. De ez nem véletlen: ahogy Husti Jenő, a 'nádudvari csapat edzője elmondta, nem sokáig szeretne már edzősködni, viszont ez idő alatt még szeretne csapatával felállni a bajnoki dobogó valamely fokára.

Bácsbokod

2011-2012 NB II. Dél-Nyugat

Makó

2011-2012. NB II. Dél-Kelet

Bácsbokod - Makó 25-23 (14-9) Bácsbokod, 50 néző. Vezette: Prókai Károly - Romsics Erzsébet. Bácsbokod: Cifra Anita - Markó Kitti, Bennarik Petra 4, Terner Aliz 8/5, Tamasi Edit 3, Varga Kitti 3, Schnábl Zsuzsanna 7. Csere: Prókai Anna, Illés Kitti, Aladics Ingrid, Malesevics Lili, Serfőző Edina, Terner Zsanett, Fuszkó Fanni. Edző: Romsics Erzsébet. Makó: Dani Szilvia - Sárkány Zsuzsanna 6, Kovács Anita 4, Kürti Petranella 1, Matyi Katalin 4, Erdei Erika 2, Kozserán Beáta 2. Csere: Kozserán Krisztina, Szebehelyi Edina 2, Práger Zsuzsanna, Lovistyék Kitti, Pintér Felicia 2. Edző: Baunok Bernadett.

Eredmény alakulása: 4-0, 4-1, 6-1, 6-5, 12-5, 12-7, 14-7, 14-9, 14-10, 16-11, 18-12, 18-14, 20-14, 20-16, 21-16, 21-20, 22-20, 22-22, 24-22, 24-23, 25-23. Hétméteres/gól: 13/8 illetve 6/2. Kiállítás: 4 illetve 6 perc.

Az elmúlt bajnoki évben az NB II. Dél-Keleti csoportjában négyszer találkozott a két együttes, amely mérkőzéseken, hazai sikerrel végződtek az összecsapások. Ahogy Baunok Bernadett makó edző mondta, csapatának az összetétele szinte semmit sem változott. Most is a célkitűzésként a hatodik helyre igyekvő, végül bronzérmes helyen végzett csapat állt a rendelkezésére. Nem így állt fel a 'bokodi csapat, amelyből, az elmúlt bajnoki évben két meghatározó játékos is hiányzott. Banász Ildikó a még a tavaszi abonyi mérkőzésen szerzett sérülését sem heverte ki teljesen, amikor a Lajosmizse elleni felkészülési mérkőzésen már játszani szeretett volna, ám pontosan három percet sikerült a pályán töltenie - ismét megsérült. Itt volt viszont Prókai Anett - látogatóba... Az új bajnoki évben már az NB I/B-ben szereplő Kecskemét színeiben pattogtat...

Hát az ilyen akciókért ma már Kecskemétre kell utazni, vagy Debrecenbe, vagy Szegedre...

A mérkőzés krónikája: Az első tíz percben a hazai csapat találta meg előbb a vezérfonalat és elhúzott 2-0-ra, majd miután Erdei kihagyta a javukra megítélt hetest újabb két hazai gól következett: 4-0. Erdei akcióból szépített a 7. percben: 4-1. A 9. percben pedig ez állt az eredményjelzőn: 6-1! A kölcsönösen kihagyott egy-egy büntető után kezdődött a mérkőzés: Kovács Anita perceit követően felzárkózott a makói csapat: 6-5. Az óriási tempóba kissé belefáradt vendégek nem tudták a vezetést átvenni, sőt ismét tetemes hátrányba kerültek. Ekkor támadásban különösen Schnábl Zsuzsi és Varga Kitti volt elemében, a jó védőjáték mellett: 12-5. A Kozserán Beáta - Sárkány Zsuzsanna páros góljaival, (Kovács Anita a Makó javára megítélt harmadik hetest is kihagyja). A 25. percben: 12-7. A félidő két-két gólváltással ért véget, ötgólos hazai előnnyel: 14-9.