-

18

Kunszentmiklós**

-

** visszalépett, eredményei törölve. * Kunszentmiklós ellen kisorsolt mérkőzésen

Garai napok Bácsalmáson

A megyei serdülő labdarúgó bajnokság Bajai csoportjában eddig 100 %-os PVSE ismét gólzáporos győzelmet aratott PVSE - Gara párosításban lejátszásra kerülő három találkozó nyitó mérkőzésén. A sikerből Rudics János 8, Snyehola 2, Erdei, Túri és Tóth Zsolt 1-1 góllal vette ki a részét. Megérdemelték a megbízott edző által felelőtlenül beígért nagy adag fagyit.

A Bambinóba szervezett programot megelőző esemény a 2. Oldalon olvasható

Csőke Attila

hat gól!!

A megyei ifjúsági bajnokságban, nem 100 %-os teljesítménnyel, mint a serdülő együttes, de ahhoz hasonlóan szintén listavezető a PVSE együttese. A bajnokság 22. Fordulójában a Gara elleni mérkőzésen kiütéses győzelmet arattak. Itt is a házi gólkirály volt a legeredményesebb. A további gólok „gazdái": Farkas, Gergely, Bögre 2-2 és Szemán.

A mérkőzés krónikája a 2. oldalon olvasható

A Gara elleni harmadik felvonás végeredményére, nem kellett jósnak lenni, hogy a PVSE győzelmére tippeljen a publikum. Az túlzás lett volna hogy az utánpótlás csapatok által elért egyaránt 13 gólt - ebből az első félidőben hetet - termeljenek be a felnőttek is, ám azt elvárta mindenki, hogy magabiztos játékkal némileg javítson a negatív gólkülönbségén. A győzelem, valamint a garai mérkőzésen kialakult tömegverekedés elkerülése sikerült. Az örömbe mégis került üröm is. No, nem Szőke István miatt. A pályafutását többször befejező kapus ismét bizonyította, hogy még mindig lehet rá számítani, és nemcsak a kapuban, de a csatársor tengelyében is, ha az ifjú titánok rakoncátlankodnak, ahogy a Gara ellen történt.

20

**Kunszentmiklós csapata visszalépett, az eredményeit törölték, ellenfelei szabadnaposak*.

Legfontosabb csapatrész a védelem! A gól a játék sava-borsa!!

Góllövőlista élmezőnye a megyei I. osztályban

20 gólos Berki (Hetényegyháza), Fütyü (Tompa). 16 gólos: László (Solt). 14 gólos: Révész (Kunbaja), 15 gólos: Kovács T. (Csengőd), 14 gólos: Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner (Solt). 13 gólos: Sánta Z., (Dus-nok), Gombkötő (Hajós) 12 gólos: Hepp (Hajós).

Bácsalmás: 4 gólos: Váits Zoltán, 3 gólos: Balla Csaba, Snyehola Balázs, Kovács Imre, Barna Jenő. 1 gólos: Szőke István, Hangya László, Kővári Péter, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Tóth Csaba, Páhor Zsolt. Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza).

Kunbaja: 13 gólos: Révész Gábor. 7 gólos: Kiss Róbert. 3 gólos: Kiss László, Wettstein Róbert, Zámbó András. 2 gólos: Sáfár Csaba, Torma Krisztián. 1 gólos: Varga Mihály, Simon Tibor, Agócs László, Csipak János, Öngól (Solt)

Pirossarok

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 21. Forduló után: I. Bácsalmás 8 kiállítás, II. Kiskunhalas 5 kiállítás. III. Solt, Tompa, Izsák, Lakitelek, Nemesnádudvar, Kunszentmiklós 4-4 kiállítás. IV. Kunbaja, Gara, Bátya, Hajós, Harta 3-3 kiállítás. V. Tiszaalpár, Soltvadkert, Hetényegyháza, 2-2 kiállítás. VI. Csengőd 1 kiállítás. VII.  Dusnok együtteséből még nem volt kiállítás!

Bácsalmás - Gara 13-0 (7-0)

Megyei serdülő labdarúgó bajnokság, Bajai csoport, 14. Forduló. Bácsalmás, 1999. Április 10. Vezette: Balázs.

Bácsalmás: Jaszenovics - Józsa, Tóth Zs., Varga, Farkas, Párczen, Berényi (Túri), Szemán, Erdősi (Molnár M.), Rudics, Snyehola. Mb. edző: Tenyér István.

Gólszerző: Rudics 8, Snyehola 2, Erdősi, Túri, Tóth Zs. 1-1.

A PVSE serdülő együttese túl van a tavaszi fáradtságon és az előző fordulóban Kunbaja ellen elért 11 gólt is túlteljesítve 13 gólt termeltek be a Gara elleni hármas találkozó nyitó mérkőzésén. A rossz indulatúak persze azt mondják: ennyit csak azért rúgtak, mert egyszerűen szeretik a fagyit. A megbízott edző ugyanis azt ígérte: ha az első félidő közepére meglesz az öt gól, meghívja a játékosokat  egy mélykúti termékkóstolóra, a volt Bambino cukrászdába. A fiúk teljesítették a fagyizás feltételét.

Snyehola két gólja nyitotta a sort, majd Rudics két gólja következett és Erdősi biztosította a finomságot a mérkőzés utánra. Az első félidőben Rudics további két góllal terhelte meg a vendégek kapuját. A hét gól egy kicsit elégedetté tette a PVSE játékosait, a fagyi már biztosítva volt. Csak akkor kapcsoltak egy fokozattal nagyobb sebességre, amikor a „közönség" elindult haza. Ekkor további hat góllal bírták maradásra e sorok íróját is.

A PVSE tehát továbbra is 100 %-os. A 14 mérkőzésen 122 gólt lőttek és csak 11 gólt kaptak. A gólkülönbség: 111! A góllövésben Rudics János jár az élen, 37 góllal (ősszel 23 + tavasszal 14), őt követi Farka 18 (17+1), Erdősi 14 (12+2), Snyehola 12 (6+6), Berényi 12 (10+2).

Megyei ifjúsági bajnokság, 22. Forduló. Bácsalmás, 1999. Április 11. Vezette: Bánóczki, Juhász.

Bácsalmás: Bodrogi - Kubina, Gergely, Máté, Körmöczi, Farkas, Párczen, Berényi (Túri), Bögre, Szemán (Snyehola). Edző: Kiss Baranyi Sándor.

Gólszerző: Csőke 6, Farkas, Bögre, Gergely 2-2, Szemán.

A sereghajtó vendégek nem késztették a PVSE játékosait a tudásuk legjavának bemutatására, ám így is rengeteg helyzetet dolgoztak ki, amiből 13 góllal végződött. A góllövésben Csőke szerzett elévülhetetlen érdemeket. Mindkét félidőben háromszor helyezte a labdát a vendégek kapujába. A gólkirály Csőke mellett, az első félidőben Farkas, Bögre és Szemán volt eredményes, míg a másodikban Bögre, és Gergely használta ki az adódó helyzetek egy részét. Bács-Kun Sport

Bácsalmás - Gara 3-1 (1-1)

Megyei I. Osztály, 22. Forduló. Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Kalmár - Bánóczki, Juhász.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Kiss Baranyi Cs. (Száhl 46.'), Barna, Váits, Tóth Cs., Páhor (Kővári Á. 46.'), Kővári P. (Bodrogi 80.'), Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Gara: Domokos - Walkovics, Varró, Csipak, Bakai T., Császár, Miokovics, Antal (László 87.'), Bakai O., Csobolya, Görög. Edző: Baráth Lajos. Góllövő: Hangya (büntetőből), Váits, Szőke illetve Csobolya.Kitűnt: Szőke, Hangya illetve Domokos, Miokovics, Bakai O.

Mérkőzés előtt

Az előző fordulóban Tiszaalpáron elszenvedett vereség vonzataként egy alaposan megváltozott összeállításban vonult ki melegíteni a PVSE. Száhl Imre, Snyehola Balázs, Balla Csaba, Kővári Ákos, Bodrogi Kornél most csak a cserepadon kapott helyet. Schneider István pedig még onnan is leszorult. A kezdőbe került viszont az ifjúsági csapat egyik legjobbja, az ott söprögető poszton kiváló játékra képes Tóth Csaba a középcsatár helyén. Emberfogóként Kiss Baranyi Csaba került ismét a csapatba. A kapuba pedig a nagy öreg Szőke állt be az első perctől kezdve.

Az ellenfél ismeretében, mikor hagyjon ki az edző, sőt edzőpáros nevelő célzattal biztos kezdőnek számító játékost, ha nem a Gara ellen. Ezzel együtt, minden úgy tűnt, így is biztos a hazai győzelem.

A mérkőzés

Nem úgy indult viszont a meccs, hogy a Gara ezen a napon az áldozati bárány szerepére készül. Annak ellenére sem, hogy soraiban, három kivételével, csupa ifjúsági játékos található.

0-1

A 20. percig a PVSE irányította a játékot, ám a kapufán és a szögletzászlónál leparkoló rendőr autó szélvédőjén kívül más nem került veszélybe. A háló állapotára végkép nem voltak veszélyesek a hazai lövések. A vendégek viszont fiatalos lendülettel vetették magukat játékba és bátran kitámadtak, ha néha hozzájuk került a labda. Többek között a 20. Percben is átmerészkedtek a hazai térfélre és Csobolya révén nagy meglepetésre, megszerezték a vezetést: 0-1! A gól után csak Szőkének köszönhető, hogy Gara nem növelte előnyét.

1-1

A folytatásban ismét szorongatott a PVSE, és a 35. Percben sikerült egyenlíteni. A kapu elé ívelt labdára Hangya rajtolt volna, ám mielőtt megtehette volna, az egyik védő, lerántotta. A büntetőt a sértett végezte el. A jó irányba vetődő Domokos hasa alatt a kapu bal alsó sarkába helyezte: 1-1.

2-1

A szünet után kettős cserét hajtott végre a hazai szakvezetés: Páhor helyett Kővári Ákos, Kiss Baranyi Csaba helyett Száhl Imre lépett pályára. A frissítés ellenére csak a 65. Percben született meg a PVSE vezető gólja. Jobb oldalról Hangya a kapu elé lőtte a labdát és az érkező Váits a kapu jobb oldalába fejelte a feszültségoldó második hazai gólt: 2-1.

A PVSE biztosan őrizte előnyét az elfáradó Gara ellen. A 77. percben mégis paprikás hangulat alakult ki a hazai csapat körében. Kővári Péter egy eleve veszni látszó labdát próbált megszerezni, ám a védő előnyösebb helyzetből indulva Péter lábával együtt elrúgta. Az első orvosi diagnózis szerint törés nem valószínű, ám Kővári nem tudta folytatni a játékot, cserélni kellett.

Igen cserélni, de kivel? Kővári Ákos és Száhl Imre már a pályán volt, ám a kispadon már csak Bodrogi Kornél árválkodott. Snyehola és Balla Csaba már felöltözve a nézők közül követte nyomon a mérkőzés alakulását. Kiss Baranyi edző nem esett kétségbe és Kővári Péter „helyére" beküldte Bodrogit, aki a kapus Szőkétől átvette a kapu őrzését, Szőke pedig a csatársor tengelyében kapott szerepet. Legalább kössön le egy védőt.

3-1

No, Szőke ennyivel nem elégedett meg. Egy perccel a befejezés előtt beállította a végeredményt. Szőke fejjel játszotta a labdát Hangyához, aki elfutott a jobb oldalon, majd az akciót követő Szőkéhez passzolt és Szőke Pisti nem hibázott: 3-1!!!

Mérkőzés után

A mérkőzés egyáltalán nem mellékes eseményét követően nem lehetett a győzelemnek maradéktalanul örülni. A PVSE felnőtt labdarúgó csapatánál „helyzet" van. Ennek megoldása azonban a szakvezetés dolga. Az viszont várható, hogy a renitens játékosok, ahogy az ilyen esetekben illik valószínűleg néhány hétig még a cserepadra sem ülhetnek le.

A garai vendégek nem voltak elkeseredve az újabb, immár 23. vereség után sem. Egy hibájuk azonban volt. Amint az illetékesek mondták, akkor hibáztak nagyot, amikor vállalták a szereplést a megyei egyben. Talán a PVSE nem sóvárog a másodosztály után!

Megyei I. Osztály 22. Forduló. Lakitelek, 1999. Április 11. Lakitelek, 300 néző. Vezette: Kondász, Holczimmer, Trisztyinszki.

Lakitelek: Kormos - Szilvási (Tóth), Safranyik, Kovács R., (Kotvics), Hősi, Bakó, Kovács P., Domonics, Makra, Varga, Újváry (Seres). Edző: Bohács Ferenc. Kunbaja: Takács - Kálmán, Popov, Pálosi, Kiss L. (Csipak), Kiss R., Wettstein, Varga (Agócs), Torma, Révész, Zámbó (Simon). Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Makra 2 (egyet büntetőből), Kovács R., Domonics illetve Wettstein, Révész. Kitűnt: Kormos, Hősi, Makra.

Kunbaja újabb három mérkőzésből álló idegenbelei szereplés első mérkőzésén esett túl, nem éppen a várakozásnak megfelelően. Az eredmény azt sejtteti, hogy a kunbajai legények csak a második félidőben érkeztek meg Lakitelekre.

A további mérkőzések sem ígérnek sok jót: Kiskunhalas (IV. 25.), Hetényegyháza (V. 2.). Bár egy évvel ezelőtt is elég kilátástalan helyzetbe kerültek, a bajnoki címet illetően, aztán a Szeremle visszalépése miatt adódó szabadnap után ismét visszaverekedte magát a mezőny élére. Most Kunszentmiklós lépett vissza a küzdelmektől és Kunbaja április 18-án ismét szabadnapos. Innen kezdve meg folytatni sem kell a gondolatmenetet, annyira természetes a kunbajai sikersorozat. Persze a tévedés lehetőségét is vállalom. A kupamérkőzések sorában, a Madaras és a Bácsborsod elleni siker után, a harmadik fordulóban erőnyerők voltak. A negyedik fordulót, eddig ismeretlen ellenféllel április 21-én, szerdán játsszák.

Hírek

* A PVSE női kézilabdásai Csávolyon vendégszerepeltek, ám a Soltvadkert elleni vereség után ismét pontot vesztettek. Fenyvesi Évát és Lukács Zsuzsát nélkülöző PVSE, bár kezdetben vezetett, a végén örülhetett a döntetlennek is.

* A PVSE férfi kézisei Kunszentmiklóson léptek pályára és még a pontszerzésnek is örültek volna, ám ezt a játékvezetők kurtán-furcsán megakadályozták: 32-31-es hazai vezetésnél több mint két perccel a mérkőzés vége előtt Szalai került ziccerbe, ám a gólt ígérő akciót már nem tudta befejezni, a bírók a támadás közben idő előtt lefújták a mérkőzést! Kovács Péter munkahelyi elfoglaltsága miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére, talán ez is oka a vereségnek, ám egy kicsit jobb védekezéssel a győzelem biztosra vehető. A 31 vendéggóllal ugyanis, majdnem két mérkőzést is nyerni lehet.

*A kézis fiúk vereségéhez további adalék, hogy a kemény védekezéséről híres Prikidánovics János is hiányzott a mérkőzésről. Prikidánovics egy gyorsasági versenyen vett részt, de pechére ezen a versenyen 60 km/órában szabták meg a csúcssebességet, ám Jani barátunk 72 km/órás sebességgel száguldott. Így a remélt babérkoszorú helyett büntetésben részesült.

* Élesedik a küzdelem a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Amíg az első négy fordulóban csupán egy kiállítás volt, addig az 5. tavaszi fordulóban (a bajnokság 22. fordulója) 3 játékosnak kellett idő előtt elhagyni a pályát, kiállítás miatt. Két játékos esetében pedig az történt, hogy önként vonultak az öltözőbe. A piros lapot ezúttal nem a játékvezető mutatta fel a renitenseknek, ám az, hogy az eltiltással járó lapocskát megkapják, tutira lehet venni.

* Nincs új, a nap alatt. Egykor a magyar válogatottnál találták ki, a sziklaszilárd védelem, a kiváló középpályások, és a gólerős csatárok helyett, a két szövetségi kapitányos felállást. Ez a variáció nem ismeretlen Bácsalmáson sem, hiszen az MLSZ útmutatása szerint már 1996 tavaszán bevezették. A mai felállás a kispadon tehát nem újdonság a magyar labdarúgásban illetve Bácsalmáson.

A PVSE - Gara felnőtt mérkőzésen aztán az előbbi taktikai variáció került továbbfejlesztésre. Ekkor a két szövetségi kapitány mellett, két kapussal vette fel a küzdelmet a PVSE. Szó se róla, eredményesen.

Nos e gondolat mentén az utánpótlás csapatoknál további „újításokat" lehetne bevezetni, amivel tovább lehetne növelni a támadójáték hatékonyságát. Ebben az lenne az újdonság, hogy a kapus is elhagyná őrhelyét, hiszen az ellenfelek úgysem közelítik meg a kapuját és csak annyi különbség van közte és a néző között, hogy ő a pályáról követheti nyomon a mérkőzést. Persze ehhez neki sportmezbe kell öltözni. Viszont, ha a kapus idegenkedik a mezőnyjátéktól, eleve mezőnyjátékost kellene a kapuba állítani.