Legfontosabb csapatrész a védelem. A gól, pedig a foci sava-borsa

Sport-show: szeptember 20-án, a PVSE-pályán

Túl szép lett volna az ötödik hely?

Tizenhárom góllal: Árpád, a vezér

Hasonló cipőben jártak

35. perc: Snyehola fejesével vezet a PVSE

60. perc: Juhász György egyenlít, Száhl az Izsák esélyeit növeli

86. perc: Lőrinczy büntetőből lőtt góllal eldönti a mérkőzés sorsát

1-2 (1-0)

Az elmúlt bajnoki évben, közelebbről, az idén tavasszal arról vált híressé a PVSE együttese, hogy vesztésre álló mérkőzések eredményét rendre az utolsó tíz percben fordította a maga javára.

Az új, idei bajnokságban egészen másról kezd híressé, sőt hírhedté válni a csapat. Bátyán, bár gólokkal vezethetett volna, 0-0-s állásnál, néhány perccel a mérkőzés vége előtt két kiállítás - Kővári P., Snyehola - pecsételte meg a PVSE sorsát. A 3. fordulóban 1-1-es állásnál Töröktől, tőle szokatlan módon, már 55 perc alatt begyűjtött két sárga lap miatt kellett megválni idő előtt. A végeredmény ismert: 1-3. Az 5. fordulóban a kín-keservesen kiharcolt 2-1-es vezetés után, néhány perccel a befejezés előtt Majoros volt kénytelen elhagyni a pályát fegyelmezetlensége miatt.

Az eddigieket figyelembe véve várható volt az újabb kiállítás, hiszen az Izsák elleni mérkőzés a bajnokság 7. fordulójában zajlott. A mérkőzés hozta a hibapontot. Amíg Bátyán, 1 kiállítást 1 bátyai gól követett, addig most, egy izsáki gólt követett 1 almási kiállítás. Ha Bátyán 50 %-ban felesleges volt a kiállítás, akkor most, teljes egészében azok voltak. A gólok már a PVSE kapujában pihentek. Az első kiállítás után, már esély sem maradt a győzelem kivívására. A három ponttal, a PVSE az 5.! helyről várhatta volna a bajnokesélyes, listavezető Hetényegyházát. Tizenhárom pont... A mérkőzés krónikája itt olvasható Túl szép lett volna az ötödik hely?. Vagy válasszon más témát A dokumentum teteje

Bezzeg az ifjúsági együttes! Rájuk nem lehet panasz. Eddig hozzák az eredményeket. Az utóbbi siker értékét csak növeli, hogy azt az Izsákot győzték le, akik az addig pontveszteség nélkül, jobb gólkülönbségével a mezőny élén álló Hetényegyháza együttese ellen értek el döntetlent idegenben. Az Izsáknak lőtt tíz remekbe szabott gólra nincs mit mondani! Fiúk, ez egyszerűen TÍZES osztályzatot érdemel! A mérkőzés krónikája itt olvasható Szépen fejlődnek a labdarúgó-palánták

A PVSE serdülők, mint a bajnoki cím védői ott folytatták, ahol az elmúlt bajnoki évben befejezték. Szeptember 5-én, Tompán, 6-1-re győztek, míg a szomszédvárak rangadóján, szeptember 12-én, 13 remekbe szabott gólt helyeztek a kunbajai kapuba. (Te jó ég! Elképzelem, hogy mi történik majd szeptember 26-án!). A PVSE serdülők legközelebb Garára látogatnak, míg a Kunbaja Mélykút együttesét fogadja szeptember 19-én 14 órakor.

A Kunbaja felnőtt csapata Kunszentmiklóson vendégszerepelt a 7. fordulóban, ám most csak egy félidőn át, vitézkedtek. Kunszentmiklós - Kunbaja 2-0 (0-0).

5

*/ PVSE ellenfelei, **/ Kunbaja ellenfelei voltak.

A 8. fordulóban egyik csapat sincs könnyű helyzetben, hiszen a PVSE ifjúsági együttese a második helyezett Hetényegyházát, míg Kunbaja a jó erőkből álló Kiskunhalast fogadja.

Kézilabda

A PVSE női kézilabdásai is bemutatkoztak már a megyei bajnokságban. Az első fordulóban Soltvadkerten kétgólos vereséget szenvedtek (15-17), míg a második fordulóban Csávoly együttesét fogadták Bácsalmáson. A PVSE fiatal csapata a vártnál könnyebben győzte le (24-18) a jó képességű, ám most igen indiszponáltan játszó csávolyi lányokat.

Viszont a PVSE férfi csapata sem kapott ki ezen a héten. A férfi együttes ugyanis a Kiskőrösi Kofruct II. ellen elszenvedett ötgólos vereség után most szabadnapos volt.

A Bácsbokod NB II-ben szereplő női csapata is lejátszotta már első mérkőzését. A bajnoki nyitányon, hazai pályán döntetlen eredményt harcoltak ki a Szolnok együttese ellen. A mérkőzés utolsó percében még egy góllal a bokodi lányok vezettek, ám ekkor büntetődobáshoz jutottak, amit a frissen igazolt Patocskai Ilona kihagyott. A rutinos szolnokiak, pedig gyors ellentámadás végén kiegyenlítettek.

A labdarúgó megyei I. osztály góllövőlista élmezőnye a 7. forduló után. 8 gólos: László (Solt). 7 gólos: Button (Hetényegyháza), Kirchner (Solt). 6 gólos: Zalai (Dusnok). 5 gólos: Lázár (Harta), Juhász Gy. (Izsák) Aranyos (Nemesnádudvar), Fütyü (Tompa). 4 gólos: Kovács L., Kovács T. (Csengőd), Sánta Z., (Dusnok), Berki (Hetényegyháza), Margineán (Kiskunhalas), Tímár (Tompa). 3 gólos: Révész Gábor (Kunbaja), Szentgyörgyi (Csengőd), Zsámboki (Tompa), Doszpod (Kiskunhalas), Fink (Solt), Szilvási (Lakitelek), Gombkötő, Hepp (Hajós) Mezei Zs., Mezei G., (Izsák). 2 gólos: Balla Csaba, Snyehola Balázs (Bácsalmás), Kiss Róbert (Kunbaja) ... 1 gólos: Bácsalmásiak - Kővári Péter, Körmöczi, Száhl, Kovács, Váits, Bakai (Gara) öngól. Kunbajaiak - Varga Mihály, Simon, Wettstein, Kiss László.

Kiállítások a megyei I. osztály első hat fordulójában: 1. Forduló: (2 játékos) Kővári Péter, Snyehola (Bácsalmás), 2. Forduló: (3) Szűcs K. (Nemesnádudvar), Farkas (Bátya), Bakó (Lakitelek). 3. Forduló: (3) Andróczki (Tompa), Wettstein (Kunbaja), Török (Bácsalmás). 4. Forduló: (1) Vakulya (Tiszaalpár). 5. Forduló: (5) Rádi (Kiskunhalas), Balaton, Tamaskó (Bátya), Freppán (Solt), Majoros (Bácsalmás). 6. Forduló: (5) Körbei, Antal (Gara), Berki (Hetényegyháza), Béleczki (Soltvadkert), Kuti (Izsák). 7. Forduló: (3). Száhl, Páhor (Bácsalmás), Kuklis (Kiskunhalas).

I. Bácsalmás 6 kiállítás. II. Bátya 3 kiállítás. III. Gara, Kiskunhalas 2-2 kiállítás. IV. Kunbaja, Nemesnádudvar, Lakitelek, Tompa, Tiszaalpár, Solt, Hetényegyháza, Soltvadkert, Izsák 1-1 kiállítás. További öt csapatból (Harta, Hajós, Kunszentmiklós, Dusnok, Csengőd) még nem volt kiállítás.

Úgy gondolná az ember, hogy minden mérkőzésnek adódik olyan tanulsága, amiből okulni lehet(ne). Már az első fordulóban is adódott ilyen lehetőség. Többek között a 0-0-s állásnál megtörtént kiállítások és ezek következményei. A játék hevében olykor becsúszik olyan helyzet, amikor nincs mit mérlegelni, vállalni kell a sárga lapos akció bevetését is, hogy elkerüljük az ennél nagyobb bajt. Azt viszont nem lehet eléggé elítélni, hogy teljesen hiábavalóan, mi több öncélúan, fegyelmezetlenül gyűjtögeti valaki a sárgákat.

Kővári Péter, Snyehola Balázs, Török László, Majoros Zsolt, Páhor Zsolt, Száhl Imre... Ki következik?

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 7. forduló. 1998. szeptember 13. Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Ignácz, Narancsik, Huszta.

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Váits, Kovás, Kővári P., Snyehola (Kővári Á. 85.'), Köves, Páhor, Balla (Körmöczi 46.'). Edző: Kiss Baranyi Sándor.

Izsák: Molnár - Horváth, Tóth, Juhász F., Barkóczi, Török, Mezei G., Mezei Zs., Juhász Gy., Lőrinczy, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor.

Gólszerző: Snyehola illetve Juhász Gy., Lőrinczy (büntetőből). Kitűnt: Kővári Péter, Snyehola Balázs illetve Juhász Ferenc, Juhász György, Mezei Zsolt.

A hetedik fordulóban Bácsalmáson egymásnak veselkedő csapatok az előző bajnokságban szinte azonos utat jártak be. 1997 őszét a PVSE a 18., utolsó helyen zárta, de a vendég Izsák sem tudott a 16. helyezésnél előrébb kerülni. Aztán az idén tavasszal megtáltosodtak a csapatok. Csak a tavaszi eredményeket alapul véve, a tavaszi sorrendben az Izsák a 3. helyen végzett 67 %-os teljesítménnyel, míg a PVSE ekkor, a 8. Helyen kötött ki. A két csapat tavasszal Bácsalmáson vívta bajnoki mérkőzését, ahol 0-0-s félidő után, a 85. percben Szigeti góljával a PVSE győzött 1-0-ra. A hazai együttesnek ez volt akkor a hatodik veretlenül megvívott mérkőzése. Ezt az egygólos győzelmet most is elfogadtuk volna, bár ez kemény diónak számított, hiszen az Izsák, az előző fordulóban döntetlent játszott Hetényegyházán. A Bácsalmás viszont Csengőd, Tiszaalpár és Gara felett aratott három győzelemmel készült a negyedik megszerzésére. A csapatok összetétele is alig változott a tavaszhoz képest. A jegyzőkönyvben szereplő játékosok közül 10-10 játékos szerepelt a tavaszi derbin is. Összességében tehát nem lett volna miért remegő lábakkal pályára lépni az Izsák ellen.

A mérkőzés első harmadában többnyire a középpályán zajlott a küzdelem, érdemleges helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Az első említésre méltó akciót Váits vezette a jobbösszekötő helyén a 35. percben, amikor a védőkön átcselezte magát, de a lövését Molnár bravúrosan hárította. A labda azonban a hazai csapathoz került és a labdát birtokló játékos ellen, a baloldalon, a tizenhatoson kívül, az alapvonal közelében szabálytalankodtak az izsáki védők. A szabadrúgásból Kovács ívelte a labdát a kapu elé, az ötösön álló Snyeholához, aki fejjel a kapu bal oldalába csúsztatta: 1-0!

A mérkőzés középső harmadában, bár a PVSE birtokolta többet a labdát az eredmény nem változott. Egészen a 60. percig. Ekkor, Gréczi akciózott a baloldalon, akit Váits csak szabálytalanul tudott megállítani, a PVSE gólt megelőző szabadrúgás helyszínén. Ekkor még nem lehetett tudni, hogy a gól is ugyanúgy esik, mint akkor. Gréczi ívelte be a labdát a kapu elé, az őrizetlenül hagyott Juhász György fejére, aki nem hibázott: 1-1! Nem úgy Száhl, aki a gólszerző Juhászba jókorát belerúgott, minek következtében Ignácz bíró lezavarta a pályáról.

A mérkőzés utolsó harmadában, az emberelőnyben játszó Izsák átvette a játékirányítását és csak az volt a kérdéses, hogy mikor rúgják be a vezető góljukat.

Ennek az ideje a 86. percben jött el. A kitörő Gréczit a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték. A büntetőből Lőrinczy a balra vetődő Szőkével ellentétben, a kapu jobb oldalába helyezte a labdát:1-2 Ezzel még nem volt vége a PVSE megpróbáltatásának. Nem sokkal a mérkőzés vége előtt Juhász Gy. úszott meg a jobb oldalon, ahol Páhor állta volna útját, ám ez szabályosan nem sikerült. Mivel neki is volt már egy sárgája két perccel korábban mehetett zuhanyozni.

Kár ezekért a felesleges nem törvényszerű, kiállításokért. Hiszen a PVSE, csak ezzel a most elveszített 3 ponttal, az előkelő ötödik (5.!) helyen várhatná a bajnokesélyes, listavezető Hetényegyházát.

Megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság 7. forduló. Bácsalmás. Vezette: Narancsik, Huszta.

Bácsalmás: Bodrogi - Rádi, Kubina, Tóth Csaba, Stefanovics, Máté, Smidt, Bögre, Berényi, Frindrik, Csőke. Edző: Kiss Baranyi Sándor. Csereként lépett pályára: Farkas, Párczen, Szemán, Pálmai, Igás.

Gólszerzők: Csőke 4, Bögre 2, Farkas 2, Smidt, Stefanovics.

Nem minden előzmény nélküli ez a mostani tízgólos győzelem. Például, most csak a hazai mérkőzések: PVSE - Harta 3-1. Góllövők: Csőke 2, Körmöczi. PVSE - Dusnok 3-2. G: Körmöczi 2, Bögre. PVSE - Tiszaalpár 7-0. G: Csőke 2, Páhor 2, Smidt, továbbá Frindrik és Bögre 1-1 gól.

Az előbbi góllövők közül Smidt, Páhor és Körmöczi már a felnőtt csapatban is bemutatkozott. Körmöczi például ott is góllal. Az ifjúsági mezőnyben a legeredményesebb góllövőnek Csőke bizonyult eddig, aki öt mérkőzésen szerepelt a hétből és tíz azaz 10 gólt ért el. A csapatnak, ha 20-án, a búcsúban is sikerrel veszi az akadályt, akkor már nem sok ellenfele lesz, akitől rettegni kellene. A bajnokság legnagyobb derbijének ígérkező mérkőzésen remélhetőleg az ünnepi közönség harsány biztatásától kísérve hazai győzelemnek lehetünk tanúi. Talán a fiatalok lelkileg is ráhangolódnak erre a mérkőzésre és nem nyomasztja majd őket a tét nagysága.

Labdarúgás

Szeptember 20-án vasárnap, a búcsú napján, csak a serdülő labdarúgók nem lépnek színre a hazai közönség előtt. Ők, 19-én a győzelem reményével Garán szerepelnek.

Szeptember 20-án vasárnap délután 2 órakor, a megyei I. osztály 8. fordulójában előbb az ifjúsági, majd 4 órakor a felnőtt együttes vív remélhetőleg hazai győzelemmel végződő mérkőzéseket népes közönség előtt. Kiállítás garantáltan nem lesz, az csak a páratlan számú fordulókban esedékes, tehát a Tompa elleni 9. mérkőzésen. Persze annak mindenki jobban örülne, ha nem így történne! Bár a megszokás nagyúr!

Kézilabda

Szeptember 20-án délelőtt a PVSE kézilabdacsapatai lépnek pályára. Előbb a női csapat, majd őket követi a férfi együttes. Remélhetőleg nagy csatákban hazai győzelmekkel végződnek a mérkőzések.

Az elmúlt héten a négy PVSE-csapat bajnoki meccsén, csak a sorrendben negyedik mérkőzésen nem született PVSE győzelem. Most, 20-án öt csapat reménykedik a sikerben. (A PVSE három labdarúgó és a két kézilabdás együttese).

Bács-Kiskun Megyei Kézilabda-bajnokság

Bácskai eredmények. Női bajnokság: Soltvadkert - Bácsalmás 17-15 (8-7) Góldobók: Frank 9, Rácz 5 illetve Lukács, Árpád 5-5. Bácsalmás - Csávoly 24-18 (13-8). G: Árpád 8, Lukács 7 illetve Fischer A. 6, Bajai 3. Tompa - Csávoly 21-18 (11-9). G: Hegyesi 9, Kissné 5 illetve Pálfia 7, Mlinkovics 5. Hercegszántó - Tompa 19-25 (11-11). G: László 7, Hlavati 3 illetve Kissné 10, Hegyesi 5.

Férfibajnokság: Hercegszántó - Kunszentmiklós 36-14 (18-4). G: Papp 11, Gál 8 illetve Sitkei 5, Szabó 3. Zsana - Kecskeméti Mistrál 24-30 (10-19). G: Papp 7, Farkas 5 illetve Becker 10, Barna 8. Kecel - Dávod 27-14 (14-3). G: Forczek 10 illetve Mándity 5. Kecskeméti Mistrál - Hercegszántó 22-30 (13-12). G: Becker 8, Szijj 5 illetve Gyurity 7, Gál 6. Dávod - Zsana 25-17 (10-12). G: Varga 10, Mándity 7 illetve Döme 7.