Megfeleltek a kihívásnak: hatodszor is PVSE siker

Bácsalmás Petőfi VSE - Izsáki Sárfehér 1-0 (0-0)

Labdarúgás: megyei I. osztály

28. forduló

Eredmények: Gara - Kecel 2-3, Kiskunhalas - Hajós 3-1, Soltvadkert - Csengőd 0-1, Bátya - Lakitelek 5-3, Hetényegyháza - Solt 0-1, Helvécia - Dusnok 1-0, Tiszaalpár - Tompa 1-1, Nemesnádudvar - Kunszentmiklós 2-3.

Jó, tudom a kihívás napja még csak május 27-én, szerdán lesz, ám a PVSE labdarúgóinak az ötös sikerszéria után elég nagy kihívás volt az Izsák elleni hazai mérkőzés. Mert szent igaz: tavasszal megtáltosodtak a helyi fiatalok is, ám az Izsák még jobban. Elég, csak a tavaszi tízenegy mérkőzés eredményei alapján elkészített sorrendre tekinteni (A megyei I. osztály állása a tavaszi 11. forduló alapján) és abból kiderül a kihívás mértéke is. Egy nagyon fontos tényező azonban a PVSE mellett szólt: az utóbbi három hazai mérkőzésen három győzelmet arattak, közben pedig kétszer idegenből is veretlenül, "pontosan" érkeztek haza Bácsalmásra. Így aztán nem csoda, hogy a hazai játékosok a győzelemre fogadkoztak. Arra, hogy az Izsáki Sárfehér játékosai üres zsebbel, lógó orral távoznak Bácsalmásról. Nos, ez bejött.

Bácsalmás, 400 néző. Vezette: Schneider, Bánfi, Narancsik.

* A Kecel - Solt mérkőzést később játsszák

Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Köves (Martinovics 89.'), Majoros, Káli, Váits, Snyehola, Kővári (Szigeti 58.'), Mándity (Schneider 77. '). Edző: Narancsik Máté.

Izsák: Molnár - Horváth, Tóth, Bonea, Mezei G., Török, Mezei K. (Nagy 75.'), Mezei Zs., Kuti, Lőrinczy, Gréczi. Edző: Gréczi Gábor.

A mérkőző csapatok az 1996-97. évi bajnokságban csak a megyei I. osztály létszámának felemelése folytán maradhattak az idei bajnokság mezőnyének tagjai.

Az 1997-98-as bajnokság őszi fordulóiban a csapatok ott folytatták, ahol az előző bajnokságban befejezték. Bár az Izsák 14 pontot gyűjtött az ősszel, ám ez is csak a 16. helyezéshez volt elegendő. A PVSE viszont csak két ponttal szerénykedett az őszi fordulók után a 18., utolsó helyen. Az idén tavasszal azonban megtáltosodtak a csapatok. Az Izsák tavasszal, 70 %-os teljesítményt ért el, és tavaszi 21 pontjával érkezett Bácsalmásra. A hazai csapat szerényebb eredménysorral, 50 %-nál alig kisebb teljesítménnyel a tavaszi tabellán elfoglalt 10. helyezéssel várta a derbit. A PVSE győzelmére, a fentiek figyelembe vételével tehát, nem volt semmi garancia, hacsak az nem, hogy az idén tavasszal hazai pályán még veretlenek, sőt az utolsó három hazai mérkőzésen PVSE győzelem született. Háromszor 2-1! A sorsdöntő, győztes gólokat az utolsó tíz percben helyezve az ellenfelek kapujába.

A fentiek figyelembe vételével, az egygólos PVSE győzelemben, mindenki kiegyezett volna. Még az sem lenne nagy tragédia, ha ismét a hajrában születne meg, gondolták a hazai szurkolók. A dokumentum teteje

2-1

a *-gal jelölt csapatok csak 10 mérkőzést játszottak. Az 1. oszlopban a tavaszi eredmények alapján elért helyezés, a 3. oszlopban a tavaszi pont és az őszi helyezés, valamint az ehhez képest történő elmozdulás iránya, vagy változatlanságát jelző szimbólum, a 4. oszlopban a PVSE tavaszi eredményei láthatók. A kövéren szedett csapatok ellen hazai pályán szerepel (t) a PVSE. A dokumentum teteje

A PVSE tavasszal lejátszott mérkőzésein tapasztaltak szerint megállapítható, hogy biztosabb volt a pontszerzés, ha az ellenfél vezetett. Bár nem volt ebben tudatosság, az első félidőben most is kimaradtak a helyzetek, viszont az ellenfelet sem hagyták kibontakozni.

15. Perc: Köves 16 méterről lőtte kapura a labdát, ami Molnárról, a vendégek kapusáról előbb kipattant, és csak másodszorra tudta megfogni.

Szép lövés volt.

18. Perc: Horváth húzott el a jobb szélen, ám a társak nem követték, és a remek beadás nem veszélyeztette Szőke kapuját.

23. Perc: egy ártalmatlannak tűnő előrevágott labda és Szőke borzolta a kedélyeket, amikor a tizenhatoson belül Szöszi találkozása nem jött össze a megcsúszó labdával és az centikkel a bal kapufa mellett hagyta el az alapvonalat.

43. Perc: Jobb oldali beadás után, a kapusról kipattanó labdát Majoros szerezte meg, ám lövésre már nem maradt ideje. A védők felrúgták, a bíró azonban továbbot intett...

A szünetre döntetlennel bevonuló csapatok mögött bandukoló Tenyér sporttárs azzal nyugtatta a szurkolókat, hogy semmi idegeskedés, a 86. percben jön a győztes gól. Persze a tavaszi sikeres mérkőzések történéseinek ismeretében nem vállalt nagy kockázatot. Narancsik Máté a második félidő előtt úgy mondta: ad még tíz percet, a sokak által a legjobbnak vélt összeállításban pályára lépő csapatnak és ha nem lesz változás az eredményben cserélni fog. Nos, az eredmény nem változott, a Mester cserélt. Az 58. percben Szigeti állt be Kővári helyére. (Kővári, aki sérülés miatt is sok edzést és mérkőzést kihagyott: - Nem volt erőm, sok volt az edzés kihagyás...) Aztán Szigeti majdnem góllal mutatkozott be.

60. perc: Snyehola két szép csel után ugrott meg a jobb szélen és remek beadásáról Szigeti csak centikkel maradt le az ötösön. (Szigeti: „Lusta" voltam, még egy lépés kellett volna, hogy elérjem.)

A kontratámadás után Szőke védett szép vetődéssel.

62. perc: Snyehola jó 30 méterről lőtte be a labdát a kapu előterébe, ahonnan Köves fejelte kapura, ám Molnár remek vetődéssel hárított

Bár az elnökhelyettes a 86. percre ígérte a vezető gólt, a csapat „fegyelmezetlenkedett". Nem várták ki az „előírt" időpontot.

85. perc: Váits ugratta ki remek indítással Snyeholát aki ismét remek labdát lőtt az ötösön belül helyezkedő Szigetihez, aki végül két méterről sodorta be a vezető, egyben győztes gólt, hűen az eddigi sikeres tavaszi mérkőzések koreográfiájához.

Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás-Izsák 5-1 (2-0) Góllövők: Páhor, Bögre 2-2, Máté. A dokumentum teteje