Kunbaja baja, Baja...

A megyei asztalitenisz csapatbajnokság második osztályában Kunbaj hazai pályán fogadta Baja csapatát. Nem titkoltan azzal a céllal álltak asztalhoz a csapat tagjai a harmadik fordulóban, hogy a vendégek elleni nyeretlenségi sorozatnak véget vetnek... Nos, a célt majdnem sikerült teljesíteni, hisz jó kezdést követően, a fordulatokban bővelkedő, izgalmas véghajrában döntetlenre hozták a mérkőzést. Amelyért az új pontszámítás alapján a jobb szett-arányának köszönhetően Baja 2, Kunbaja 1 ponttal gazdagíthatta gyűjteményét.

- Győzelmi reményekkel lépett parkettre  a kunbajai alakulat a bajnokság 3. fordulójának Pénteki elhalasztott mérkőzésén, egy rossz sorozat után azonban még az egyik pontért is alaposan meg kellett küzdeni. - vélekedik Figura Tibor. Hát nézzük, mennyire?

Asztalról, asztalra...

1-0. Kern Adrián - Berghoffer László - Az első körben jól összpontosítottak játékosaink. A párosunktól már megszokhattuk, hogy általában hozzák a mérkőzésüket.

2-0 Figura Tibor - Havasi Sándor - Második párosunk viszont erőn felül küzdve ötjátszmás csatában fektette két vállra ellenfelét.

3-0 Havasi Sándor - Az első egyéni mérkőzésen hatalmas csatában vért izzadva győzte le 3:2-re közel 70 éves ellenfelét.

3-1 Szűcs Sándor

4-1 Kern Adrián - Magabiztos játékkal nyert Katona ellen.

4-2 Ádám Géza - Berghoffer a bajaiak legjobbja, Ádám Géza ellen állt asztalhoz. Berghoffer 2-1-es vezetésnél és 10:7-es mérkőzéslabdáról bukta el a meccset 3:2-re, viszont kettejük mérkőzése igen magas szintű játékot hozott, minden játszma apró nüánszokon múlott. Ez volt a fordulópont. Ezek után a vendégek átvették az irányítást és 5:4-re átvették a vezetést, amit Berghoffer egalizált (5:5). Innentől kezdve a bajaiak mindig meg tudtak lépni (5:7, 7:8), akiket együttesünknek csak 8:8-nál sikerült beérnie.

8-9 Az utolsó két egyes mérkőzés közül a győzelem eléréséhez Figurának is nyernie kellett volna, de az igen indiszponáltan játszó hazai játékos elvesztette a nyeretlenek párviadalát.