Versenyben a bajnoki címért

1. Bajai LSE 13 12 1 94 11 36 +83 92 %

2. BÁCSALMÁS 13 12 1 74 8 36 +66 92 %

3. Nemesnádudvar 13 10 1 2 57 14 31 +43 79 %

Labdarúgás A Bácsalmási Petőfi VSE serdülő együttese, miként a 2004-2005-ös bajnoki év őszén, úgy most is az élen végzett a bajnokság őszi fordulói után. Akkor a Jánoshalma-Mélykút kistérségi, most a Bajai LSE együttesével, azonos pontszámmal, holtversenyben. Most, jobb gólkülönbségének köszönhetően a Bajai LSE csapata lett a megyei serdülő bajnokság Déli csoportjának őszi bajnoka. A Bácsalmás a második, a Nemesnádudvar a harmadik helyen várhatja a tavaszi folytatást.

A megyei serdülő bajnokság Déli csoportjában, a PVSE együttese a lejátszott 13 mérkőzésen 12 győzelmet aratott, és csak egyszer szenvedett vereséget, azt is vitatható körülmények között. A PVSE 74 gólt lőtt, a kapott gólok száma: 8. Gólkülönbség: 66. A megszerzett 37 pont, 92 %-os teljesítményt jelent, ami az őszi bajnok Bajai LSE csapata mögött a rosszabb gólkülönbségének köszönhetően a második helyezést jelenti, 5 ponttal megelőzve a harmadik Nemesnádudvar együttesét.

A bajnokság őszi fordulóiban 20 játékos lépett pályára kezdő, vagy cserejátékosként. A leggyakoribb összeállítás: Prikidánovics Tamás 12 - Paplógó Gergő 12, Varga László 12, Barcsák Gábor 11, - Mancz Tamás 9, Novák Gábor 10, Józsa Patrik 11, Eckert Norbert 11 - Csima László 8, Horváth Zoltán 12, Kazi Zorán 11. Továbbá: Eckert Dávid 11, Németh Ákos 7, Szemán Csaba 6, Gregó Márk 6, Szappanos Patrik 4, Bedzsula Martin 3, Farkas Ádám 1, Balla Viktor 1. A 2004-2005-ös bajnokságban második helyezett együttesből Lázár Viktor kiöregedett, míg Prikidánovics Milán a nyáron az UTE csapatához igazolt. Viszont a távozók helyére érkezett Csima László, és a 13 éves korosztályból 6 játékos. Amint az őszi eredményekből kitűnik a folyamatos, minden korosztályt felölelő képzésnek köszönhetően, a játékosállományban bekövetkezett változások nem okoztak törést a csapat eredményességében, sőt a jelenleg listavezető Baja együttesét egyetlenként a mezőnyben legyőzték, míg egyetlen vereségüket Nemesnádudvaron szenvedték el.

A PVSE 74 gólján, 9 játékos osztozott: a házi gólkirály Józsa Patrik 23 találattal. 14 gólos: Kazi Zorán, 10: Novák Dávid, 8: Horváth Zoltán, 6: Eckert Norbert, 4: Manz Tamás, 2: Barcsák Gábor, Csima László, 1: Eckert Dávid.

Egyéb érdekességek az őszi idényből: a PVSE 36 gólt lőtt az I. félidőben, 41 gólt a II. félidőben. Az ellenfelek az I., és a II. félidőben is egyaránt 4-4 gólt helyeztek el a PVSE kapujában. A PVSE 14 percenként vette be az ellenfelek kapuját, míg azok csak 130 percenként mattolták a PVSE védelmét.

Ahogy Narancsik Máté mondja, a játékosok hozzáállása biztató a jövőre nézve. Mindenki képességei szerint hozzájárult a remek őszi teljesítményhez, de fokozottan igaz ez a megállapítás Barcsák Gábor végig egyenletes jó teljesítményére, kiemelkedő játékára. Őt Eckert Norbert, és Józsa Patrik követi továbbá Novák Dávid, Paplógó Gergő és Prikidánovics Tamás.

- A felkészülést január 18-án kezdjük, heti négy terem és szabadtéri edzéssel. A feltételek biztosítottak ahhoz, hogy a célkitűzésünket az első három közötti helyezés egyikét elérjük, természetesen a bajnoki cím elhódításáról sem mondtunk le. A csapat erősödött, hiszen Prikidánovics Milán visszatért az UTE együttesétől és hozzánk igazolt Mélykútról Doszpod László is. Bács-Kun Sport

Bajai LSE - Szentistván városi rangadó?

A VARIENS Magyar Kupa 2005-2006. évi megyei selejtezőnek újabb fordulóját rendezik április 12-én. Ennek érdekessége, hogy a harmadik fordulóban a Bácsalmás együttesével szemben továbbjutott Bajaszentistván rögtön az ötödik fordulóba került. Most ugyanis erőnyerő. Addig azonban még kétszer a bajnokságban kell helytállnia, előbb Érsekcsanádon, hogy versenyben legyenek a bajnoki címért is. Az őszi kupamérkőzésen a Bácsalmás együttesét, bár a 'szentisváni csapat elbúcsúztatta, az ősszel a megyei első osztályban nem kis meglepetésre pontot rabolt a bajnoki cím várományosától. Most vasárnap ennek visszavágójaként Kiskunfélegyháza látogat Bácsalmásra.

VARIENS Magyar Kupa 2005-2006. évi megyei selejtező, 4. forduló április 12., 16,30: Érsekcsanád - Tompa, Kecel - Kalocsai FC , Dunavecse - Csólyospálos, Izsáki Sárfehér - Soltvadkert, Kunszállás - Kiskunhalasi FC , Ladánybene - Helvécia SE, Kiskőrös - Bajai LSE . Erőnyerő: Bajaszentistván

Ennyit előjárójában kupamérkőzés újabb fordulójáról. A  héten is érdekes mérkőzéseknek lehetünk tanúi szerte a bácskai pályákon is: a Nemesnádudvar csapata Hartán, Dusnok együttese Izsákon igyekszik szaporítani pontjainak számát, a megyei első osztályban. Tompa és Bácsalmás viszont hazai pályán fogadja, hasonló reményben a Solt, illetve az idei bajnoki címre toronymagasan esélyes Kiskunfélegyházát.

Bácsalmáson több okból is érdekesnek ígérkezik a mérkőzés. Az akasztói mérkőzés után, Kővári Péter lemondott edzői megbízásáról, amit a PVSE elnöksége, méltányolva az edző indokait elfogadott. A jövőben Kővári Péter, mint játékos áll a csapat rendelkezésére. A Félegyháza elleni mérkőzésen átmenetileg Narancsik Máté ül a kispadon, majd Kovács József (Baja) veszi át az edzői tevékenységet. Az ősszel, döntetlennel (2-2) vonultak le a csapatok a pályáról. Ugyan mire megy egymással a két csapat most, Bácsalmáson?

A megyei második osztály élcsapatai közül Bajaszentistván Érsekcsanádon, Hajós a katymári oroszlánbarlangban próbálja begyűjteni a pontokat.

A megyei III. osztály Déli csoportjában a 13. forduló mérkőzéseit játsszák a csapatok. Már a hagyományok, továbbá a közös múlt miatt is izgalmas mérkőzésre kerül sor Jánoshalmán, ahol a Mélykút lesz az ellenfél. A listavezető Csávoly Dunafalvára látogat, és ha Romsics most is betalál, nem lehet kétséges a győzelme, de a még mindig veretlen második helyezett Felsőszentivánnak sincs sok izgulni valója Rém ellenében. 13. forduló Április 1-2.., 15:30.

Megyei serdülő bajnokság Déli csoport - Április 2., vasárnap 10 óra BÁCSALMÁS - NEMESNÁDUDVAR

Most, hogy így a végére értek a hét vége labdarúgó programjának, ne feledjék, hogy szombaton hajnalban (4:45) FORMA1 időmérő, majd vasárnap reggel (5:35)  az Ausztrál Nagydíj közvetítése lesz az RTL KLUB adásában. Bár a futamot délután is megismétlik, ám a korai kelésnek köszönhetően kényelmesen ki érhetnek a délutáni foci meccsekre is. Jó szórakozást! Bács-Kun Sport

Tippverseny állása

Következzék tehát a szombati és vasárnapi labdarúgó és egyéb programok után a Tippverseny 5. forduló tippszelvénye 16 mérkőzéssel. Ám lássuk a Tippverseny állását a negyedik forduló után. Negyedik forduló: 1. csabax 3/16 38 %, 2. csikágó 5/16 31 %, 3. fagolyó 1/16 25 %, 4. Bács-Kun Sport 3/16 19 %!!!. Négy forduló összesítve: a legtöbb találat és a legjobb találati arány kategóriában is azonos a sorrend: 1. csikágó 29/57 51 %, 2. fagolyó 27/57 47 %, 3. csabax 26/57 46 %, 4. Bács-Kun Sport 22/57 39 %.