PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Elment Takács oda a győzelem!

Bács-Kun Sport II./01. 1997.02.01. Bács-Kun Sport II./02. 1997.02.28.
Bács-Kun Sport II./03. 1997.03.01. Bács-Kun Sport II./04. 1997.03.15.
Bács-Kun Sport II./05. 1997.03.23. Bács-Kun Sport II./06. 1997.03.30.
Bács-Kun Sport II./07. 1997.04.22. Bács-Kun Sport II./08. 1997.04.28.
Bács-Kun Sport II./10. 1997.05.12. Bács-Kun Sport II./10. 1997.05.12.
Bács-Kun Sport II./11. 1997.05.19. Bács-Kun Sport II./12. 1997.05.28.
Bács-Kun Sport II./13. 1997.06.04. Bács-Kun Sport II./14. 1997.06.10.

Húsvét után

A Leporelló 5. számában azzal zártuk a húsvéti ünnepek alatt zajló mérkőzések beharangozóját, hogy a jelek szerint kellemes ünnepeket szerezhetnek a csapatok a PVSE híveinek

Nos, a felnőtt labdarúgók előbb Csengődön, majd hazai pályán a Dusnok gárdájával vették fel a küzdelmet. A mérleg, a papírformának megfelelő, bár egyesek úgy mondják, lehetett volna jobb is. Az utánpótlás csapatok viszont kitettek magukért, hiszen veretlenek maradtak.

A női kézilabda NB II-ben, a tavaszi idénynyitón, Szolnokon, nem született újabb bravúr. Sajnos a budapesti Dréher KC ellen sem.

A férfi és a női megyei kézilabda bajnokságban szereplő együttesek közül csak a férfi együttes diadalmaskodott, míg a lányok Lajosmizsén vereséget szenvedtek.

De nézzük az eredményeket időrendi sorrendben.

1997. Március 30., Húsvétvasárnap

Csengőd - Bácsalmás 2-0 (1-0) Labdarúgás, megyei I. osztály. Szőcs edző nem talált kiemelkedő teljesítményt nyújtó játékost a csapatában, a hazai csapat véleménye szerint a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött.

Csengőd - Bácsalmás 0-1 (0-0) Az ifjúsági együttes Simity góljával a tavaszi fordulók harmadik mérkőzésén is győzött, és csupán egy pont a hátránya a vezető Solttal szemben.

Szolnok - Bácsalmás 27-15 (14-8) Kézilabda, női NB II. Déli csoport. Hat és fél játékossal pályára lépő PVSE csak húsz percig állta a sarat a megerősödött Szolnokkal szemben.

1997. április 4. Péntek.

Lajosmizse - Bácsalmás 25-15 (17-5) Kézilabda, megyei női bajnokság. Egy félidőnyi előnyt élvező Lajosmizse, biztosan tartotta otthon a két pontot. A PVSE csak a második félidőben nyújtott elfogadható teljesítményt.

1997. április 5., szombat.

Bácsalmás - Dréher KC 9-19 (3-10) Kézilabda, női NB II. Déli csoport. Nem a vereség ténye, annak különbsége fájó. Az már máskor is előfordult, hogy Marián Katának vagy Giszinger Andinak nem ment a góllövés, de az, hogy egyszerre betlizzenek mindketten, olyan még soha...

Bácsalmás - Orgovány 32-9 (17-5) Kézilabda, férfi megyei bajnokság A két csapat nem volt egy súlycsoportban...

1997. április 6. Vasárnap

Bácsalmás - Dusnok 1-1 (1-1) Labdarúgás, megyei I. osztály. Az első félidőben kialakult a végeredmény. Előbb Szalai szerezte meg a PVSE csapatának a vezetést a 42. Percben, majd mielőtt pihenőre térhettek volna a játékosok, Pintér szögletből (!) egyenlített.

Bácsalmás - Dusnok 1-1 (1-0) A PVSE 1-0-s vezetésénél cserélték le Takácsot, aki a felnőttben is védi a PVSE kapuját. Ezt követően egyenlítettek a vendégek

A tavaszi szünetben a Focisuli labdarúgói spanyolországi tornán vettek részt, ahol a nemzetközi mezőnyben döntőt játszottak, végül a második helyen végeztek. Balogh Bálint nyerte a torna legjobb góllövőjének felajánlott különdíjat. Az első bajnoki mérkőzésükön, Mélykúton pedig tovább gyarapították a pontjaik számát, a megyei serdülő bajnokságban.

*****.

Csengőd - Bácsalmás 2-0 (1-0)

Labdarúgás Megyei I. osztály, 18. Forduló. Csengőd, 300 néző. Vezette: Horváth, Fricska, Kohajda.

Csengőd. Kovács II. - Csontos, Vadászi, Csizovszki, Hegedűs, Rávai (Udvardi), Szabó (Szentgyörgyi), Pencz, Margit (Czeffer), Kovács I., Kovács T. Edző: Franczia László. Bácsalmás: Szőke - Borcsik, Martinovics (Szőcs R.), Puskás, Száhl, Hebők (Szőcs G.), Serbanat, Szalai, Ónodi, Gombás, Kővári Á. Edző: Szőcs Lázár.

Gólszerző: Margit, Vadászi (büntetőből). Kitűntek: Vadászi, Csizovszki, Pencz, Margit illetve Szőcs Lázár edző kiemelésre méltó játékost nem talált a csapatában. A hazaiak szerint a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött

0-1 (0-0)

Az alapjaiban meggyengült PVSE, Simity góljával, Takács - Stefanovics, Kovács, Frindrik, Nagy, Bögre, Rádi, Gergely, Simity, Páhor, Igás, és a csere Szili összeállításban a tavaszi harmadik mérkőzésén is győztesen hagyta el a pályát. Ezzel továbbra is versenyben van a bajnoki címért, a listavezető Solt együttesével. A Babó Károly, dr. Gergely Sándor páros által vezényelt PVSE hátránya mindössze egy pont. *****

Labdarúgás

Bácsalmás - Dusnok 1-1 (1-1)

Megyei I. osztály, 19. Forduló. Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Ártim, Törőcsik, Némedi.

PVSE: Takács - Borcsik, Káli, Puskás, Popov, Serbanat, Ónodi, Szalai, Szőcs G. (Szőcs R. 80.'), Hebők (Gombás 52.'), Kővári Á. Edző: Szőcs Lázár. Dusnok: Jaszenovics - Ottenthál, Faddy, Báló F., Simonics Óbéri, Pintér, Tamási, Sánta, Báló J. (Báló G. 79.'), Szentmártoni (Laczkó 85.'). Edző: Barákovics István.

Több szempontból sem volt kedvező a kilátás a mérkőzés végkimenetele szempontjából. Egy hete uralkodó szélvihar ereje a mérkőzés idején sem vesztett erejéből, olykor porfellegbe burkolva pályát. Mindez persze semmit nem jelentett, ahhoz képest, hogy Szőke belázasodott és nem tudta vállalni a játékot. Ez az ifjúsági mérkőzés közben derült ki. Azon, hogy ki helyettesítse nem sokat kellett töprengeni, a válasz adott volt. Nem lehet más, mint az ifjúsági csapat kapusa, Takács Tamás. A kapust pótló kapus minderről akkor értesült, amikor 1-0-s PVSE vezetésnél a II. félidőben lecserélték az ifjúsági csapatból. Ahogy mondta nagyon meglepte a dolog. Ennek ellenére egy kivételével jól oldotta meg feladatát a felnőttek között is.

A vendégek játszottak az első félidőben széllel támogatva, ennek ellenére a PVSE vezetett veszélyesebb, formásabb támadásokat. Ezek egyikéből a 42. percben a vezetést is megszerezte. A jobb oldalon Puskás kapott jó indítást, aki az alapvonal közeléből beadta a labdát és a jó ütemben érkező Szalai védhetetlenül a kapu jobb oldalába, bombázta: 1-0. Sajnos nem sokat kellett várni a dusnoki válaszra. A PVSE kapujától jó 25 méterre jutott szabadrúgáshoz a Dusnok csapata a kapuval szemben. A jobb felső sarokra erőből megrúgott labdát Takács szögletre mentette. A szögletrúgást Pintér vállalta magára, miközben a szögletrúgáshoz készülődtek a csapatok. Taki barátunk is elfoglalta helyét a kapu közepén, bár mint kiderült nem ott kellett volna a beívelést várni... hiszen a labdára kimozduló, (labda alá futó) Takács felett a labda érintés nélkül vágódott a kapu közepébe: 1-1.*****

A második félidőben a PVSE együttesét segítette a szél, bár a segítség az túlzás, hiszen most meg a vendég csapat játszott fölényben, de az eredmény már nem változott. A PVSE az 59. percben megszerezhette volna a vezetést: a csereként pályára lépő Gombás az 59. percben a korszerű labdarúgáshoz méltón két védő között ugratta ki Szőcs Gábort a jobb oldalon, aki egyedül törhetett kapura, ám a bal felső sarokba szánt lövése az oldalhálóban landolt. Szép akció volt, kár érte.

Az említettek ellenére Takács kapus az első felnőtt mérkőzésén jól védte a PVSE kapuját. Kitűnt az ugyancsak ifjúsági korú Szőcs Gábor, valamint Szalai és Popov illetve a Dusnok együtteséből Ottenthál, Faddy Simonics, Pintér.

A tavaszi negyedik mérkőzésén is túl van a PVSE csapata. Mérleg: 3 döntetlen, 1 vereség. Nem rossz, ám lehetne jobb is. A Csengőd elleni mérkőzést leszámítva mindig rúgtak gólt. A PVSE góllal sokáig győzelemre álltak, ám ezt nem sikerült megtartani, az ellenfelek egyenlítettek. A Lakitelek ellen talán már a győzelem sem lesz elérhetetlen. *****

Bajnoki sorrend a megyei I. osztály 19. fordulója után.

6/

Megjegyzés: A táblázat első három oszlopában a csapatok ősszel elért helyezése és pontszáma, a negyedik oszlopban a tavaszi mérkőzéseken elért pontszám/ és helyezés, az ötödik oszlopban az 1-19. forduló eredményei alapján elért összes pontszám és helyezés található.

............................

Bácsalmás - Dusnok

1-1 (0-0)

Megyei ifjúsági bajnokság, 19. forduló. Bácsalmás: Takács - Stefanovics, Kovács, Frindrik, Nagy, Török, Bögre, Gergely, Rádi, Páhor, Igás. Csere: Bodrogi Kornél, Tóth Csaba. Edző: Babó Károly, dr. Gergely Sándor.

A mérkőzésen az orkán erejű széllel is meg kellett küzdeni a csapatoknak. A nagy akarás ellenére az első félidőben nem esett gól.

A második játékrészben egy szép egyéni akcióval Gergely tört be a védők mögé. A tizenhatoson belülre érve, a befejezésre már nem maradt ideje, szabálytalanul szerelték. A büntetőt Rádi végezte el és a jobbra vetődő kapussal ellentétben a bal alsó sarokba helyezte a labdát: 1-0. Nem sokáig örülhettek Gergelyék, hiszen közben kiderült, hogy Szőke lebetegedett és Takács helyettesíti majd a nagyok mérkőzésén. Ezért aztán Takit lecserélték, hogy pihenjen egy kicsit a felnőtt mérkőzés előtt. A csere után nem sokkal viszont egyenlített a Dusnok: 1-1.

A döntetlennel megőrizte ugyan második helyét a PVSE, de a hátránya 3 pontra növekedett a listavezető Solttal szemben. *****

Kézilabda

Szolnok - Bácsalmás 27-15 (14-8)

Női NB II. Déli csoport. Szolnok, 200 néző. Vezette: Tóth József, Tóth László. PVSE: Tóth Zs. - Neupert 1, Giszinger 2, Tóth Sz. 3, Marián 7, Lukács 2, Dibusz. Edző: Prókai Károly. Hétméteres / gól: 1/1 illetve 3/3. Kiállítás: 4 illetve 2 perc. Az eredmény alakulása: 6. Perc: 3-0. 20. Perc: 8-8!

A felkészülés alatt a megyei csapatok ellen elért erények és az ősszel Bácsalmáson lejátszott mérkőzés alapján a végeredménynél kedvezőbb eredményre számított a PVSE együttese. Azonban az egyre szűkülő játékosállományból ezúttal betegség miatt hiányzott Patocskai Ilona is (Elvágta a kezét...). A cseresorból a kezdőcsapatba került, Dibusz Ildikó, így kénytelen volt, mint már otthon kiderült, törött bordával is vállalni a játékot, végig szenvedni a mérkőzést. A csapatért tett nemes cselekedetéért csak dicséret illeti, ám ezzel együtt, bár a létszám teljes volt, valójában a csapat emberhátrányban próbálkozott a lehetetlent elérni.

A mérkőzés 20. percéig még így is állta a sarat a PVSE, ám a félidő utolsó harmadában már összeroppant az őszhöz képest alaposan feljavult, nagy iramot diktáló Szolnokkal szemben. Ettől kezdve, a vendéglátók gyors játékosai lerohanásokkal szereztek tetemes előnyt, amit a második félidőben tovább növeltek.

A mérkőzés amolyan négypontos mérkőzés volt a 7. helyen álló PVSE számára. Ha a győz, négy pontra növekedett volna az előnye a Szolnokkal szemben, viszont ha kikap, pontszámban utoléri a 8. Szolnok... nos, húsvétkor, a Szolnok ünnepelhetett maradéktalanul. *****

Lajosmizse - Bácsalmás 25-15 (17-5)

Megyei női bajnokság. Lajosmizse 50 néző. Vezette: Ambrus Zoltán, Domonics Vince. Bácsalmás: Tihanyi - Neupert 2, Giszinger 2, Tóth Sz. 2, Marián 7, Lukács, Bucsánszki. Hétméteres/gól: 3/3 illetve 6/4. Kiállítás: 6 perc Lajosmizséből.

A bajnoki címért küzdő mizsei csapat alaposan meglepte a tartalékos PVSE együttesét, és biztosan szerezték meg a két pontot. A PVSE " csak" a második félidőben nyújtott elfogadható teljesítményt, ám érdemben már nem tudta csökkenteni hátrányát. A Lajosmizse győzelme azt jelenti, hogy 5 pont előnyre tett szert a mögöttük második Kiskunmajsával szemben, mivel a Majsa Hercegszántón vereséget szenvedett. *****

Bácsalmás - Dréher KC 9-19 (3-10)

Női NB II. Déli csoport. Bácsalmás, 100 néző. Vezette: Tóth József, Tóth László. PVSE: Tóth Zs. - Neupert 2, Giszinger, Tóth Sz. 2, Marián 1, Patocskai 2, Lukács 2. Csere: Bucsánszki, Kerényi. Edző: Prókai Károly. Hétméteres / gól: 2/1 illetve 3/2. Kiállítás. 2 illetve 2 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-2. 20. perc: 2-7. 33. perc: 5-10. 44. Perc: 5-17!

Az ősszel a csapat főereje a védekezésben rejlett. Egy-egy kivédekezett akció után pedig Marián Kata és Giszinger Andi vezérletével jó színvonalon veszélyeztettük az ellenfelek kapuját. A védekezésben most sem volt különösebb kivetni való, vagy ami akadt, azt folyamatosan javítottuk. A támadójáték viszont maga volt a totális csőd! Az már előfordult például, hogy az említett két játékos egyikének nem ment a játék, ám az még soha, hogy mindketten egyszerre betlizzenek. Ráadásul Patocskai Ilona sem tudta hozni szokásos formáját, hiszen betegsége miatt két hete nem edzett. Bár ő nagy akarással játszott, de eredménytelenül. Ez volt jellemző Giszingerre is, ám Mariánban tőle szokatlanul, ennek még halvány szikrája sem látszott. A kapuban Tóth Zsuzsi fogta, ami fogható, ám a budapesti játékosok sokszor állították sakk-matt helyzet elé. Főleg a gyors ellentámadások után. Ezzel együtt nem a 19 kapott gól a sok, a 9 PVSE gól a nagyon kevés! Ez még akkor is igaz, ha azt nézzük, hogy a Dréher KC a bajnoki címért küzd.

A tavaszi két mérkőzésen elszenvedett két vereséggel a tömör középmezőnyben könnyen a tabella végére csúszhat a PVSE, és akkor még nem beszéltünk az idegenben most következő Újlak és az Érd elleni mérkőzésekről, amelyekről szintén pontot, vagy pontokat kellene hozni. Már csak azért is győzelemre kellene játszani, mivel Patocskai már valóban csak ezen a két mérkőzésen szerepel, mielőtt Németországba távozik. *****