PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

BÁCS-KUN SPNyelvöltésRT

XI. évfolyam, 3. szám

Bácsalmás, Kunbaja Sportlapja

2006. május 31.

Egyéves a Bács-Kun Sport magazin

Valahogy nem így képzeltem el az önálló Bács-Kun Sport Internetes magazin alapításának egyéves évfordulóját, ám az élet, legfőképpen a technika ördöge közbeszólt. Ez eredményezte a kéthetes pauzát, már ami a Bácsalmás és környékének friss sporthíreinek közlését illeti. Azt viszont meg kell vallani, számomra sem esett rosszul. Azt viszont örömmel látom, hogy az oldal látogatottsága illetve olvasottsága ez idő alatt sem csökkent számottevően, és ezt köszönöm a Bács-Kun Sport olvasóinak.

Egy év mérlege A Bács-Kun Sport internetes sportmagazin 2005. május 18-án vált elérhetővé. A kezdetektől napjainkig, a 16 rovatban, 500 sport és helytörténeti témájú írás látott napvilágot oldalunkon. Ezek olvasottsága: 2005. május 18-31.: 2554, június: 9193, július: 9953, augusztus: 13566, szeptember: 14400, október: 13251, november: 15733, december: 17338. 2006. január: 13507, február: 20668, március: 23334, április: 20371, május: ~ 24000 körül alakul remélhetőleg. A hírekhez, több mint 600 hozzászólást jegyeztek be regisztrált olvasóink, szám szerint 51 fő. Jó, tudom: ezek a számok nem vetekednek az országos hírszolgáltatókkal, ám Bácsalmás és környékének sporteseményei sem ontják a híreket, ám azt elmondhatjuk, hogy itt arról lehet olvasni, ami nekünk, a bácsalmási, a bácskai embereknek fontos. Meg arról, hogy mi történt az elmúlt évtizedekben, évszázadokban Bácsalmáson. Viszont erősítésre szorul, a város életéről szóló írások mennyisége, amely ma még friss hír, de holnap már a város történelmének része lesz. Nos ezen írások növelése érdekében várjuk a híreket, a tudósítókat.

A Bács-Kun Sport egyéves évfordulóját nem így képzeltem el, ám a technika néha váratlan galibákat is tud okozni, bár meg kell hagyni, nem esett rosszul a kéthetes szünet nekem sem. Az a csütörtöki nap - 2006. május 11. - is olyan volt, mint az elmúlt 365 nap. Miután felkerült az e napra tervezett három hír, nyugovóra tértem. Az, hogy a gép is, az csak másnap derült ki, amikor a heti sportműsort szándékoztam az oldalra felrakni. A masina nem indult, de tegnap letelt a „szabadsága".

Ami a Bács-Kun Sportból kimaradt Az elmúlt hetekben aztán a megyei harmadik osztály déli csoportja után - ahol Csávoly lett a bajnok - a megyei női bajnokságban is véget értek a küzdelmek. Itt a Kiskunfélegyháza végzett az élen, a dobogón megelőzve a második Jánoshalma, és a harmadik Dusnok együtteseit. Katymár csapata a hetedik helyen végzett. A csoport mesterlövészei: 26 gólos: Szabó Nóra (KHTK), 22 gólos: Baksa Szonja (Dusnok), 17 gólos: Komáromi Henrietta (Jánoshalma) 13 gólos: Grézló Dóra (Városföld) 10 gólos: Pörge Rita (Nagykőrös) 9 gólos: Sinyi Andrea (Katymár), 8 gólos: Ispánovits Krisztina (Géderlak) 4 gólos: Nagy Viktória (Jászszentlászló).

A megyei első osztályban, két újabb fordulót játszottak a csapatok. A bácskai vonatkozású eredmények Bácsalmás - Dusnok 3-3 (1-1) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Rácz (Balázs, Tóth P.) Bácsalmás: Jaszenovics - Győrfi, Rudics, Snyehola, Párczen (Berényi), Lódri, Juhász, Hercz (Csehó Kovács), Bögre, Sztojanovics, Tóth (Páncsics). Edző: Kovács József. Dusnok: Bakula - Laczkó, Sánta, Jagicza, Kassai, Rogács (Perity), Deák (Konkoly), Sáfrán, Bogárdi, Bárdos, Varga. Edző: Sánta Zoltán. Gólszerző: Sztojanovics, Tóth, Bögre, illetve Sánta 2, Varga. Kitűnt: Lódri, Juhász, Snyehola, illetve Bakula, Sánta, Bárdos.
 30. perc - a Bögrétől kapott labdát Tóth fejjel továbbította Sztojanovicshoz, aki - ugyancsak a fejét használva - a kapuba bólintott: 1-0.

35. perc - Sánta szabadrúgásból a jobb felső sarokba küldte a labdát: 1-1. 60. perc - Tóth a bal alsó sarokba fejelte a labdát: 2-1.

65. perc - a szabadrúgásból a bácsalmási kapu elé ívelt labdát Sánta a hálóba fejelte: 2-2. 70. perc - Bögre jobb oldalról, éles szögből a kapus felett a jobb felsőbe bombázott: 3-2. 85. perc - jobboldali támadás végén Varga az üres kapuba gurította a labdát: 3-3.

A Bögre Károly, Szlavisa Sztojanovics, Tóth Ferenc trióval az élen jól és mezőnyfölényben játszó hazai csapat gyermeteg hibák miatt vesztett pontokat. A szomszédvár viszont még rosszabbul járt. Hazai pályán: Tompa-Izsák 1-2 (1-0).

Az ifjúsági csapatok mérkőzésein: Bácsalmás - Dusnok 15-0. A PVSE csapata a tavaszi 11. mérkőzésén is megőrizte veretlenségét. Mérleg: 9 győzelem, 2 döntetlen. A tompai fiatalok Izsák ellen értek el 2-2-es döntetlent.

A megyei első osztály 27. fordulójában Kunszállásra látogatott a PVSE, ahol Kunszállás-Bácsalmás 2-1 (1-0). 200 néző. Vezette: Tóth, Hodován, Polyák. Kunszállás:  Fekete R. - Virág, Kertész G., Váczi, Fekete I., Vincze, Koleszárik, Samu, Kertész Á. (Jaskó), Pataki (Keresztesi), Lapsánszki. Edző: Kertész Gábor. Bácsalmás: Jaszenovics - Rudics, Varga, Lódri, Juhász, Párczen (Páncsics), Bögre, Tóth, Sztojanovics, Hercz (Csehó Kovács), Berényi (Krix). Edző: Kovács József. Gólszerző: Samu, Pataki, illetve Rudics. Az előző forduló bácsalmási legjobbja Bögre Károly büntetőt hibázott, így elmaradt a remélt pontszerzés, bár a PVSE helyzeteinek alapján gólokkal kellett volna nyerni... A Tompa együttese viszont Hartán győzött: Harta - Tompa 0-1 (0-0).

Az ifjúsági csapatok mérkőzésén ebben a fordulóban nem termett babér: Kunszállás - Bácsalmás 3-1. Harta - Tompa 6-0.

A megyei serdülő bajnokság déli csoportjában május 27-ig tart a versenyfutás a bajnoki címért. Ekkor, szombaton, az utolsó fordulóban Baján rendezik, a bajnoki címről dönteni hívatott mérkőzést, ahol a listavezető Bácsalmás vendégeskedik. A csapatok eredményei a legutóbbi két fordulóban: Bajai LSE - Jánoshalma 3-2, Bácsalmás - Gara 14-0, Jánoshalma - Bácsalmás 1-8, Vaskút - Baja 1-2.  A mindent eldöntő utolsó mérkőzés előtt a csoport állása az élen:  1. Bácsalmás 25 24 0 1 177-12 72 pont. 2. Bajai LSE 25 23 1 1 180-17 70 pont. A gólkülönbség számolgatása felesleges. A vendégek győzelme, és döntetlen eredmény esetén a PVSE a bajnok. A Bajának ehhez győzni kellene...

Ennyit mára Monte Carlo-ban már készülnek a gépjárművek az időmérőre, majd a busz indul Bajára. A döntőt látni kell... Bács-Kun Sport

Bácsalmás baja Baja - megint

Megyei serdülő bajnokság déli csoport Az előző bajnoki évben a Jánoshalma - Mélykút kistérségi együttessel vívott nagy csatát a bajnoki címért a PVSE. Akkor, többek között a bajai 2-2-es döntetlennek köszönhetően, csak a második helyen végeztek a bácsalmási fiatalok. A Narancsik Máté trenírozta gárda a 2005-2006-os bajnoki évben az előzőhöz hasonlóan, ismét kiélezett küzdelmet vívott a bajnoki aranyért, de most a Bajai LSE együttesével. A döntő mérkőzés előtt most akár a döntetlen is a PVSE sikerét hozná, de hol van az a tavalyi 2-2?

A két csapat toronymagasan kiemelkedett a mezőnyből. A BLSE az őszi bácsalmási veresége ellenére a jobb gólkülönbségének köszönhetően őszi elsőként végzett és vezető helyét a sükösdi pontvesztéséig őrizte. Ekkor az egyetlen vereségét ősszel Nemesnádudvaron vitatható körülmények között elszenvedő PVSE ugrott az élre, nagy riválisát két ponttal megelőzve. Így zajlott a tavaszi idény az utolsó fordulóig, amikor a csoportelsőséget eldöntő Baja - Bácsalmás mérkőzést játszották a csapatok Baján. A mindent eldöntő mérkőzést május 27-én, szombaton 17 órai kezdettel játszották a csapatok, ám annak kimenetele valójában már május 24-én szerdán Bácsalmáson az edzésen eldőlt. Ekkor a csapat kapusa súlyos kézsérülést szenvedett, így Prikidánovics Tamás csak nézőként lehetett jelen a mérkőzésen. A bajnokság során nem tették próbára kiváló képességeit, ám amikor bizonyíthatott volna, a sors keze közbe szólt. Helyettese Szemán Csaba megtette, amit megtehetett, ezzel együtt a remélt döntetlenre nem sok esély mutatkozott, bár a mérkőzés egyes időszakában, a PVSE játékosai előtt adódó számtalan helyzet jobb kihasználása révén a kapus gond csak egy epizód lett volna a sikerhez vezető úton.

Baja - Bácsalmás 3-0 (1-0) Baja, 200 néző. Vezette: Horváth Ferenc, Szabó Gábor, Balázs Ákos. Baja: Hofbauer András - Bócsa Bálint, Vedelek Zoltán, Farkas Péter, Vajas Norbert, Gál Andor (Ördög Erik), Krizsán Milán, Szabó Martin, Sibalin Robin, Tóth Tamás, Schnobl Attila. Edző: Goretich Gábor. Bácsalmás: Szemán Csaba - Varga László, Barcsák Gábor, Csima László, Novák Dávid, Eckert Norbert, Józsa Patrik, Prikidánovics Milán, Doszpod László, Manz Tamás, Horváth Zoltán (Paplógó Gergő). Edző: Narancsik Máté.

Baja, Bácsalmás, Nemesnádudvar

Megyei serdülő bajnokság déli csoport A serdülő bajnokságban is lejátszották az utolsó fordulót is. A dobogós helyezések, legfőképpen a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóig nyílt, érdekes versenyfutásban dőlt el. Végül az élen a Baja, Bácsalmás, Nemesnádudvar sorrend alakult ki.

14. Szeremle 26 1 2 23 39-212 5

Percről, percre A PVSE kezdte a játékot, majd kiegyenlített erők küzdelme zajlott a pályán. Józsa Patrikot Krizsán Milán, Doszpod Lászlót Vedelek Zoltán, követte árnyékként. Tóth Tamást Varga László, Schnobl Attilát Csima László vette őrizet alá. A védelmek tengelyében Farkas Péter illetve Barcsák Gábor tette a dolgát hibátlanul, jó ütemű szerelések bemutatásával. Ennek megfelelően kezdetben a kapuk nem nagyon forogtak veszélyben. 6. perc - Szabó Martin beadást a kapuval szemben nem találta el jól a társa. 10. perc - Józsa Patrik Horváth Zoltánt szökte a baloldalon, akit a védők szögletre szereltek. 15. perc - Schnobl Attila elől ígéretes támadásvezetés közben Csima László mentett bedobásra. 20. perc - Prikidánovics Milánt akasztották a védők a tizenhatos sarkánál jobbra. A szabadrúgásból Józsa Patrik ívelte kapu elé a labdát, ahol Doszpod László fejesét egy védő szögletre mentette.

Az első félidő második felében, bár a bajnoki címhez a gólnélküli döntetlen is „bőségesen" elegendő lett volna, a PVSE ritmust váltott és sorozatban vezette gólveszélyes támadásait.  A mérkőzés ebben a szakaszában akár többgólos vezetést is szerezhettek volna Józsa Patrikék, ám ezúttal szerencséjük sem volt. Sőt a támadójátékra koncentrálva a túlságosan az előre játékot támogató csapatjátéknak köszönhetően sebezhetővé vált a védelmük, ami Prikidánovics Tamás hiányával tetézve, megpecsételte sorsukat. 22. perc - Talpalás miatt megítélt szabadrúgást Varga László végezte el. A kapu elé ívelés rövidnek bizonyult, a védők felszabadítottak. 23. perc - Józsa Patrik rázta le szép szólóval őrzőjét, Krizsán Milánt a jobb oldalon, majd beadás helyett, a kapu fölé bikázta a labdát. 24. perc - Eckert Norbert tálalt remek labdát Prikidánovics Milán elé, kicsit hosszan és Hofbauer felszabadított. 25. perc - Józsa Patrik fordult le őrzőjéről, majd 20 méterre a kaputól, középről a felső lécet találta telibe. 30. perc - a hazai, kapujához szegezett csapat kiszabadulva a szorításból a baloldalon szöktette Tóth Tamást, akit a PVSE védelme nem tudott megakadályozni abban, hogy kapura húzzon és a kimozduló Szemán Csaba fölött a kapu baloldalába, lője a labdát: 1-0.

A hátrányba került PVSE tovább folytatta a támadójáték, most már a „helyből" megvolt döntetlen eredmény visszaállítása reményében. 32. perc - PVSE jutott szabadrúgáshoz, a kaputól 30 méterre, középen letett labdát Józsa Patrik küldte kapura, ami Hofbauer kezei között landolt. 34. perc - Ezúttal 25 méterről végezhetett el szabadrúgást Józsa, ám ennek végállomása ismét a bajai kapus volt. 38. perc - Eckert Norbert szerelte Gál Andort. Gál az esetnél megsérült és már nem tudta folytatni a játékot.

A második félidőben tovább rohamozott a PVSE az egyenlítés reményében, ám a bajai védelem szabálytalanságokkal tördelte a kapuhoz közelítő vendégek játékát. 45. perc - a jobb oldalon megítélt szabadrúgásból Prikidánovics Milán ívelte kapu elé a labdát Doszpodhoz, aki Mancz Tamás elé gurította, ám a Király kapu fölé lőtte. Majd egy perc múlva balról elvégzett szabadrúgás sem járt eredménnyel. 47. perc - a csereként pályára lépő Ördög Erik kap sárga lapot a Prikidánovics ellen elkövetett szabálytalanságért. A szabadrúgásból a sértett a kapu fölé lőtte a labdát. 49. perc - egy ígéretes támadás végén Józsa Patrik kapásból lőtt, ám a labda, ha centikkel is de a kapu mellett hagyta el a játékteret. 50. perc - Tóth Tamás ellen elkövetett szabálytalanság miatt Varga László is sárga lapot kapott. 53. perc - a kapuval szemben megítélt szabadrúgást ezúttal Eckert Norbert végezte el, ám a labdát a kapu fölé emelte. Egy perccel később ismételhetett, a labda ezúttal a kapu mellé szállt. 57. perc - balról, szabadrúgásból Józsa ívelte kapu elé a labdát, ahol Varga László akár le is kezelhette volna, ám a lövést elkapkodva a kapu mellé lőtt. 58. perc - Prikidánovics Milánt terítette le két védő ígéretes helyzetben, ám az esettől tisztes távolságban lévő bíró úr sípja néma maradt. Nem, így amikor Varga László „Fújjon már valamit spori", szavakkal fejezte ki méltatlankodását. Azonnal villant a sárga, majd a piros lap.

A kétszeresen hátrányba került PVSE még mindig nem adta fel az egyenlítésbe vetett hitét, és tovább rohamozott, ami így már magában hordozta a védelem sebezhetőségét is. 64. perc - Barcsák Gábor tört előre, majd Prikidánovics Milánt szöktette, aki elől a védők szögletre mentettek. 66. perc - a hazai csapat jutott szabadrúgáshoz balról. A labdát Vajas ívelte a védők mögé, ahonnan Szabó Martin a vonalon ragadt Szemán Csaba mellett a bal alsó sarokba helyezte: 2-0. 70. perc - Tóth Tamás szerezte meg a labdát a felező vonal tájékán, majd gyors labdavezetés és egy kényszerítő átadást követően, a visszakapott labdát a bal alsó sarokba lőtte, véglegesítve a bajnoki cím sorsát: 3-0.

Így végződött a 2005-2006-os bajnoki évben a megyei serdülő bajnokság déli csoportjának bajnoki címéről dönteni hívatott mérkőzés. Összegzésként: a PVSE számára már az első perctől kezdve kedvezően, azaz döntetlenre állt az eredmény. Talán az első félidő második felében nem lett volna szabad annyira nyíltan felvállalni a támadójátékot. Mert ahogy a nagy rohamozásban történt egy előre vágott labdával Tóth Tamás megpecsételte sorsukat. Mindezzel együtt a bajnokság során nyújtott teljesítményért mindenegyes PVSE játékos csak dicséretet érdemel, hogy az utolsó pillanatig nyílttá tudták tenni a bajnoki címért zajló versenyfutást. A Bajai LSE csapatának pedig a megyei döntőben további sikereket kíván a

Bács-Kun Sport

Miért nem sikerült győzni?

Megyei első osztály, 28. forduló Bácsalmáson a második helyen tanyázó Izsák együttesét fogadták vasárnap. Ha azt nézzük, hogy az ősszel Izsákon is győzni tudott a PVSE, és a mostani mérkőzés 85. percéig látottakat nézzük, akkor nem volt alaptalan a győzelmi remény, ám amint az írás címe is sejtteti, ez nem vált valóra. De miért nem sikerült győzni? Addig már eljutott a PVSE, hogy ügyesen játszik. Ennek olykor győzelem a megérdemelt jutalma. De nem annyira jó, hogy olykor a külső körülményekkel is eredményesen vegye fel a küzdelmet. És sajnos nem is olyan lelki alkatú játékosok alkotják a PVSE csapatát, akiket hidegen hagy a játékvezető nyilvánvaló helytelen ténykedése.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, majd szinte az újabb kezdést jelző sípszóra kiadós zápor zúdult pályára, áztatta a csapatokat és a mérkőzésre kilátogató nézőket. Bár az eső, amilyen gyorsan jött, olyan hamar el is állt. A borús fellegek, viszont maradtak, meg a játékvezető is, aki az idő előrehaladtával egyre jobban belekeveredett a helyzetek megítélésbe. Mondanom sem kell, ennek következtében mindig a PVSE húzta a rövidebbet. Mondják, egy jó csapat ellen a játékvezető a bűn rossz fel fogásával együtt sem tud mit kezdeni, ám egy olyan csapat, amely még alakulóban van, lásd Bácsalmás együttesét, nagyon ki tud babrálni.

Bácsalmás - Izsák 2-3 (1-1) Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Sánta Péter, Tamás Roland, Vén Ernő. Bácsalmás: Zsemberi Imre - Rudics János, Varga Róbert, Párczen Zoltán, Juhász Róbert, Snyehola Ákos, Bögre Károly, Csehó Kovács Ferenc, Tóth Ferenc, Szlavisa Sztojanovics (Marcsó Norbert 60.', Berényi Krisztián 75.'), Hercz Zoltán. Edző: Kovács József. Izsák: Házi Imre - Garaczi Csaba, Jávorka András, Virágh József (Kocsis Bence 46.'), Márton Attila, Riscutia Ákos (Hugyecz Attila 63.'), Parti Gábor, Pap Szabolcs, Kirchner Ferenc, Hleba Szergej, Gréczi Gábor. Gólszerzők: Szlavisa Sztojanovics, Juhász Róbert (büntetőből) illetve Kirshner Ferenc, Parti Gábor, Hleba Szergej. Sárga lap: Rudics János, illetve Riscutia Ákos, Kocsis Bence. Kiállítva: Rudics János második sárga lap. Kitűntek: Rudics János, Juhász Róbert, Snyehola Ákos, Hercz Zoltán, CS. Kovács Ferenc illetve Márton Attila, Hleba Szergej. Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Izsák 2-3.

Percről, percre A zápor áztatta pályán, a hazai csapat, a támadásban lendült vendégeket, egy gyors kontratámadás végén elért góllal intették óvatosabb támadásszövésre. 5. perc - a megszerzett labdával Snyehola Ákos indította kiválóan Szlavisa Sztojanovicsot, aki kilépve a védők közül a kapuból kifutó Házi Imrét is elfektetve az üres kapuba lőtt: 1-0. 11. perc - Parti Gábor 16 méterről ballal a kapu mellé lőtt. 13. perc - a kaputól 25 méterre jutott szabadrúgáshoz az izsáki csapat. A labda mögé Kirchner Ferenc állt és a bődületes erővel meglőtt labda a bal felső sarokba vágódott: 1-1.

35. perc - ezúttal a PVSE jutott szabadrúgáshoz a kaputól 20 méterre középről. Bögre Károly lövése a jobb felső sarok felett centikkel hagyta el a játékteret. 37. perc - Sztojanovics vette célba Házi kapuját 25 méterről, azonban a ballábas lövését a kapus védte. 43. perc - Riscutia Ákos durva belépője miatt részesül sárga lapos figyelmeztetésben. 57. perc - Bögre Károly is besárgult. A játékot sérülten is vállaló, a mérkőzésen egy parádés gólt szerző Szlavisa Sztojánovics cserét kért. Helyére Marcsó Norbert érkezett, de mint kiderült ő sem volt teljesen rendben. Őt, a 75. percben Berényi Krisztián váltotta.

66. perc - Csehó Kovács Ferenc kapott remek indítást a bal szélen. Bár két védő is szerelni próbálta, ez csak a tizenhatoson belül sikerült. Szabálytalanul. A büntetőt Juhász Róbert végezte el és a labdát higgadtan a jobb alsó sarokba helyezte: 2-1. 70. perc - Rudics János Hleba ellen elkövetett szabálytalanság miatt sárga lapot kapott.  A csereként pályára lépő Kocsis Bence sorozatos szabálytalan belépőjének is sárga lap a jutalma a 72. percben. A bíró elmaradt ítélete miatt reklamáló Tóth Ferenc is besárgul. A játékvezető ítéletei ellenére, aki szemmel láthatóan nagyon nem akar már elmozdulni a PVSE térfeléről, egy gyors bal szélen vezetett hazai támadás végén kénytelen szabadrúgást ítélni. 78. perc - a szabadrúgásból Bögre ívelte kapu elé a labdát, az üresen maradt Tóth fejére, akinek fejese nyomán a labda, a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. Ha ez bemegy, akkor... De nem ment be, de még mindig vezet a PVSE! 80. perc - Gréczi Gábor játszotta magát tisztára jobb szélen, majd a kapu elé ívelt labdát Parti fejelte kapura az ötösről. Ezt még Zsemberi Imre védte ugyan, de a kiöklözött labdát Parti másodszorra már a jobb felső sarokba fejelte: 2-2.

A 85. percben döntő pillanatához érkezett a mérkőzés. Rudics János, a mellette csellel ellépő játékoshoz ért kézzel, a felezővonal közelében. A bíró úr, határozott mozdulattal sípjába fújt, majd Rudicsnak felmutatta a sárga lapot. Miután ez már a második volt, ezt követte a piros. (A bíró ennél keményebb belépőkért még szabadrúgást sem adott, nemhogy sárga lapot. Ilyen volt például, amikor Bögrét leterítve indíthatott támadást az Izsák. Vagy igen érdekes módon a Tóth Ferencet mellbetaszító Gréczi Gábor helyett Tóth „oktatásába" kezdett hosszasan.. A hátrányba került PVSE azonban még nem itta ki a méregpoharat fenékig. 90. perc - a támadásba lendült Izsák Hleba révén, a bal alsó sarokba helyezte a vendégek győztes találatát is: 2-3!

Kovács József - Megnyert meccset veszítettünk el. A 2-1-es vezetésünknél kihagytuk a százszázalékos helyzetünket. Az utolsó húsz percben kicsúszott a mérkőzés a játékvezető kezéből, az Izsák így nyerhette meg a mérkőzést. Gréczi Gábor - Az őszi mérkőzés fordítottja történt, most nekünk volt szerencsénk.

A várakozással ellentétben döntetlen

Megyei első osztály 28. forduló A Tompa, a hétközepén, győztesen megvívott Magyar Kupa mérkőzés után - Kalocsával szemben kivívták az országos főtáblára jutást - bizakodva várta a vasárnapi bajnokit. A hosszabb hullámvölgy után úgy tűnik felfelé szálló ágba került a csapat, hiszen egy hete Hartán is győztesen hagyta el a játékteret. Egyszóval, a szurkolók a Kerekegyháza ellen újabb győzelmet és jó játékot vártak el a Kószó legénységtől.

Az első 45 percben a házigazdák akarata minden igyekezet ellenére nemigen érvényesült, és bár Vasuthnak alig-alig akadt dolga mégis a vendégek jutottak előnyhöz a szünet előtt. Igaz, ehhez a gólhoz kellett Gazdag helyzetfelismerése és kivételes rúgótechnikája is. A második félidőben a drukkerek által várt rohamok továbbra is elmaradtak, és az első félidőben  szervezetten küzdő Kerekegyháziak a folytatásban sem változtattak a taktikán. Így azután
az amúgy sem magas színvonalú mérkőzés egyre jobban ellaposodott, és csak Csamangó egyenlítő gólja vitt színt az unalomba fúló találkozóba. Az egész mérkőzést a hazaiak uralták, de meddő mezőfölényükkel nem tudtak mit kezdeni, a vendégek, pedig vidéken jó az iksz alapon feladták még a támadás gondolatát is. A találkozó egyetlen érdekessége az, és ez egyben a hazaiak bosszúsága is, hogy a játékvezetők Dombóvárról érkeztek Tompára. Még a legöregebb szurkolók sem emlékeznek arra, hogy ilyen messziről küldtek volna valaha is bírót ide.

Tompa - Kerekegyháza 1-1 (0-1) Tompa 200 néző. Vezette: Csizmadia, Botos, Albert. Tompa: Vasuth - Bálind, Horváth Zs., Rencsár, Kiss, Kósa, Fenyvesi (Simola), Snyehola, Csamangó, Beszedics (Velez), Béleczki, Edző: Kószó László. Kerekegyháza: Fekete - András, Fejes, Balogh, Marosvölgyi, Fritz, Gazdag, Duzmath, Virág, Polgár, Kovács, Edző: Gazdag Attila.

Percről, percre 17. perc - Vasuth egy jobbról belőtt labdára rosszul mozdult ki a kapujából. A hosszú oldalon érkező Fritz ha centiméterekkel is de lemaradt a beadásról. 25. perc - Rencsár a jobboldalon vezetett támadást. Kissel kényszerítőzött majd a visszakapott labdát az oldalhálóba rúgta.

40. perc - Gazdag harminc méterről meglőtt labdáját Vasuth a mezőnybe öklözte. 45. perc - a baloldalon Gazdag kapott jó indítást, majd a hazai tizenhatos sarkán felnézett és a kissé kint álló Vasuth felett a bal felső sarokba tekerte a labdát. Szépség díjas gól volt: 0-1.

63. perc - Simola Csamangó összjáték után Csamangó lépett ki a védőfalból és a kapu jobb oldalába helyezte a labdát: 1-1. 66. perc - Csamangó ívelt be egy szabadrúgást a vendégek kapuja elé. A belőtt labdát Snyehola fölé fejelte. 73. perc - Snyehola fejjel veszélyeztette a vendég kaput, de fejese a felső léc felett hagyta el a játékteret.

Fábián Mátyás Bács-Kun Sport

Mesterlövészek délen

A Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó Szövetség Bajai Verseny Bizottsága értékelése szerint a megyei serdülő bajnokság déli csoportjában a 2005-2006-os bajnoki évben a góllövők rangsorának élén Tóth Tamás (Baja) végzett, második Kolompár Dávid (Jánoshalma), harmadik Józsa Patrik (Bácsalmás). Figyelemre méltó Prikidánovics Milán teljesítménye, aki az Újpest után, a tavaszi idényben már a PVSE színeiben jutott 29 gólig, nem kevésbé dicséretes Kazi Zoráné, aki az őszi 10 találatát követően, a tavasszal már a Budapesti Vasasban folytatta pályafutását. Bár nem volt „versenyszám", de viszonylag jól mérhető a sportszerűségi verseny. Ebben a „kategóriában" Jánoshalma végzett az élen.

Gólszerzők élcsoportja a 2005-2006-os bajnoki évben 68 gólos: TÓTH TAMÁS (Baja). 52 gólos: KOLOMPÁR DÁVID (Jánoshalma). 47 gólos: JÓZSA PATRIK (Bácsalmás).

32 gólos: Takács Zoltán (Sükösd).  29 gólos: Prikidánovics Milán (Bácsalmás), Gál Andor (Baja). 28 gólos: Békési Zoltán (Vaskút). 27 gólos: Fekete Csaba (Sükösd), Melcher Martin (Nemesnádudvar), Antal I. Dávid (Gara), Rónási Attila (Tompa).

26 gólos: Doszpod László (Bácsalmás 16 és Mélykút 10), Vinter Balázs (Nemesnádudvar). 23 gólos: Eckert Norbert (Bácsalmás). 22 gólos: Szöllősi Tamás (Madaras). 21 gólos: Révész Krisztián (Kelebia). 20 gólos: Granyák Dominik (Jánoshalma). 19 gólos: Schnobl Attila (Baja). 18 gólos: Horváth Zoltán (Bácsalmás), Kovács Róbert (Sükösd), Farkas Gábor (Érsekcsanád), Ternyák Zsolt (Tompa).

17 gólos: Sibalin Robin (Baja). 16 gólos: Györe Róbert (Madaras), Bacsi Szabolcs (Gara), Vidákovics Bertalan (Érsekcsanád), Szabó Zoltán (Kelebia). 15 gólos: Novák Dávid (Bácsalmás). 14 gólos: Fabacsovics Tamás (Vaskút). 13 gólos: Petrics Milán (Vaskút), Tóth Gábor és Illés Tamás (Nagybaracska).

12 gólos: Cser Péter (Nemesnádudvar). 11 gólos: Vörös Norbert (Baja), Kárpáti Szabolcs (Sükösd), Kovács Gergely (Mélykút). 10 gólos: Kazi Zorán (Bácsalmás), Boldog Dávid (Nemesnádudvar), Fekete Tamás (Sükösd), Körbei Gábor (Szeremle).