KUNSZÁLLÁS

0-4

Bács-Kiskun Megyei Labdarúgó Szövetség - Megyei I. osztály - 2007-2008.

Temessy László újra itthon...

Bácsalmás - Bácsbokod 7-2 (2-0) Bácsalmás, 350 néző. Vezette: Somodi János - Madácsi János, Tompai Zoltán. Bácsalmás: Zsemberi (Géczi) - Szűcs, Zarics, Suknovics (Vujevics), Varga, dr. Párczen, Maravics, Berényi (Cs. Kovács), Rudics (Torma), Páncsics, Bögre (Józsa). Edző: Florin Nenad. Bácsbokod: Nuszpl - Simon, Morvai, Tóth (Kis), Kreszló (Mojzes), Tettinger T. (Györe), Tettinger Zs.,, Papp, Szénási, Máté (Bosnyák), Veverka. Edző: Barákovics István. Gólszerzők: Bögre 2, Maravics 2 (1 büntetőből), Szuknovics, Torma, Vujevics illetve Veverka 2. Kitűnt: a PVSE csapata illetve Nuszpl, Morvai, Veverka. Sárga lap: Szuknovics, Józsa illetve Morvai, Tóth, Mojzes. Kiállítás: Tettinger Zsolt. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás - Bácsbokod 9-1.

A PVSE gárdája nagyszerű győzelemmel köszöntötte a egyesület legidősebb labdarúgóját az USA-beli, New Jersey-ből haza látogató 91 éves Temessy Lászlót.

2

Bácsalmás - Kiskőrös 1-3 (1-3) Bácsalmás, 150 néző. Vezette: Bősi József - Madácsi János, Mohán Richárd. Bácsalmás: Géczi - Szűcs (Zarics), Varga, Suknovics (Páncsics), dr. Párczen (Berényi), Vujevics, Józsa (Cs. Kovács), Maravics, Snyehola, Rudics (Bögre). Barcsák. Edző: Florin Nenad. Kiskőrös: Mlinko - Aszódi, Schiszler, Somlyai, Sárközi, Füleki, Makrickij, Pecznyik, Balogh (Szenti), Dedák (Rideg), Rózsa. Edző: Szlovák László.

Gólszerzők: 11.': Vujevics (1-0) illetve 33. perc: Füleki (1-1), 38. perc: Balogh (1-2), 40. perc: Somlyai (1-3). Kitűnt: Józsa, Vujevics illetve Füleki, Balogh. Sárga lap: Maravics, Varga illetve Somlyai. Kiállítás: Somlyai 85. perc. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás - Kiskőrös 2-2.

Bácsalmáson megtört a jég...

Bácsalmás - Kerekegyháza 2-0 (1-0) Bácsalmás, 53 néző. Vezette: Rácz - Allaga, Salamon. Bácsalmás: Géczi - Józsa (Torma), Szűcs, Zarics, Barcsák, Snyehola, Rudics, Bögre (Suknovics), Páncsics, Maravics, Berényi (Cs. Kovács). Edző: Florin Nenád. Kerekegyháza: Kása - András, Nagy (Szécsényi), Duzmath, Szombati, Kecskeméti, Gazdag, Virágh, Baracskai (Tengeri). Polgár, Nagy N. Edző: Gazdag Attila.  Gólszerzők: Józsa, Páncsics. Kitűntek: A PVSE együttese illetve senki. Sárga lap: Józsa, Barcsák, Páncsics illetve Kása, Polgár, Szécsényi.

Az évszakhoz képest enyhe időben, ám sáros, mélytalajon, (a PN-ben írtakkal ellentétben ráadásul szombaton!), játszották a 14. fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzést, amelyen hazai szempontból némi képzavarral élve, megtört a jég.

A hazai együttes remek kombinációkkal szegezte kapujához a vendég együttest, ám a helyzetek kihasználása az őszi szezon második feléhez hasonlóan, ezúttal sem volt a sajátja. A remek, kombinatív támadások végén ajtó-ablak helyzeteket sem tudták értékesíteni, vagy amikor már verve volt a vendégek védelme, a kapu előtti sártenger akadályozta meg a labda áthaladását a gólvonalon.

Józsa Patrik is igen eredeti módon szerezte meg a vezetést az első félidőben. A jobb szélen lefutotta védőjét, majd beadásnak szánt labdája, a kapujából kimozduló Kása felett érintés nélkül vágódott a kapuba: 1-0.

A második félidőben is a hazai együttes játszott fölényben és egy kivételtől eltekintve ekkor sem találták a góllövő cipőjüket, a helyzetek rendre kimaradtak, egy kivételével. A második gól előtt ismét Józsa hagyta faképnél őrzőjét a jobb szélen, majd remek beadása után, a jó ütemben érkező Páncsics János helyezte a labdát a kiszolgáltatott helyzetben került Kása kapujába: 2-0.

A látottak alapján a hazai együttes nagyobb különbséggel is győzhetett volna, a ritka és a kapura veszélytelen támadásokkal próbálkozó Kerekegyháza ellen. Jellemző: Gazdag Attila edző nem talált kiemelésre méltó teljesítményt a csapatában, míg Florin Nenád is csak a győzelem okán dicsérte csapatát, ám kiemelte: az őszi idény második felében, a most is „bemutatott" gyatra helyzet kihasználás miatt csúszott vissza a PVSE a mezőny második felébe. (pk)