1

Solt

1

Bácsalmás-Lakitelek 1-1(1-0)

Van egy rossz és egy jó hírem: a PVSE ismét elvesztett két pont, de az október havi négy zakóval szemben, novemberben még veretlen. Kezdetben úgy tűnt, hogy csak a Lakitelek együttesét kell legyőzni, ám hamar kiderült, hogy Tóth bíróval is fel kell venni a harcot. Mondhatnánk utóbbival (is) elvesztettük a küzdelmet, de talán helytállóbb, ha azt mondjuk: a PVSE játékosai most sem tudták átlépni saját árnyékukat. A mérkőzés két pontján túl, veszélybe került már a pontszerzés is a további három, még ősszel lejátszásra kerülő mérkőzésen. Pedig a győzelem, égetően fontos lett volna. Lásd: bajnoki sorrend a 14. forduló után, Tudósítás a 4. oldalon

Bácsalmás-Lakitelek 2-4(0-2)

A PVSE ifjúsági együttese listavezetőhöz méltóan a győzelem reményében várta a Lakitelek együttesét, ám a beharangozóban írtakkal szemben, a csapat gólkirálya Csőke, a mérkőzés második perce helyett, csak a második félidőben érkezett az ellenfél kapujához. Egy kicsit későn és csak egyszer. A Lakitelek az első félidő után már két góllal vezetett. Tragédia azért nem történt, hiszen a hatpontos előny igaz, hogy háromra csökkent, de a további őszi mérkőzéseken ez az előny megtartható, a papírforma szerint. Viszont, ha a Körmöczi, Bögre, Páhor alkotta trió mellett, - amely hármas a felnőtt csapat támadósorát alkotta a Lakitelek ellen - további játékosok csatlakoznak az őszi három mérkőzésen a felnőttekhez, veszélybe kerülhet az első helyezés.  A sorrend a 2. oldalon található >>>

Mélykút? Vaskút? Egyre megy! A serdülő labdarúgók töretlen szorgalommal gyűjtögetik a győzelmeket. Csak összehasonlításként: az elmúl bajnoki évben a megyei bajnokság bajai csoportjában első helyen végzett PVSE együttese az alapbajnokságban 100 gólt ért el összesen. A mai csapat már kilenc mérkőzésen, lőtt 80 gólt. Igaz, a védelem „gyengült" mert a tavalyi összesen két kapott góllal szemben „már" 9 gólt kaptak!

További érdekességek a 4. Oldalon találhatók

Az edző szerint is mélyen tudásuk alatt játszottak a kunbajai labdarúgók, de még így is lett volna esély az egy pontra, ha a bíró 2-1-es hazai vezetésnél nem ítél meg egy vitatott büntetőt a hazai csapat javára.

12

*/ PVSE ellenfelei, **/ Kunbaja ellenfelei voltak. *** PVSE és a Kunbaja is lejátszotta ellenük a mérkőzést. Kunbajától 1 pont levonva.

Szilánk

A védelem a legfontosabb csapatrész. A gól, pedig a foci sava-borsa

A labdarúgó megyei I. osztály: góllövőlista a 14. forduló után

14 gólos: Aranyos (Nemesnádudvar), 13 gólos: Kirchner (Solt), Fütyü (Tompa). 11 gólos: László (Solt), Berki (Hetényegyháza), 10 gólos: Zalai (Dusnok), Sánta Z. (Dusnok). Gombkötő (Hajós), Kovács L. (Csengőd). 9 gólos: Juhász Gy. (Izsák), Hepp (Hajós). 8 gólos: Révész Gábor (Kunbaja), Kovács T. (Csengőd), Button (Hetényegyháza), Lázár (Harta), 6 gólos: Tímár (Tompa), Sánta I. (Dusnok), Margineán (Kiskunhalas). 5 gólos: Kiss Róbert (Kunbaja). 4 gólos: Mezei Zs. (Izsák), Szentgyörgyi (Csengőd), Fink (Solt). 3 gólos: Snyehola Balázs (Bácsalmás), Zsámboki (Tompa), Doszpod (Kiskunhalas), Szilvási (Lakitelek), Mezei G., (Izsák). 2 gólos: Balla Csaba, Váits Zoltán (Bácsalmás), Kiss László (Kunbaja), Zámbó (Kunbaja), Sáfár (Kunbaja) 1 gólos: Bácsalmásiak - Kővári Péter, Körmöczi, Száhl, Kovács, Bakai (Gara) öngól, Mata (Hetényegyháza) öngól. Kunbajaik - Varga Mihály, Simon, Wettstein, Agócs, Csipak, ...

Kiállítások a megyei I. osztály 14 őszi fordulójában: 1. Forduló: (2 játékos) Kővári Péter, Snyehola (Bácsalmás), 2. Forduló: (3) Szűcs K. (Nemesnádudvar), Farkas (Bátya), Bakó (Lakitelek). 3. Forduló: (3) Török (Bácsalmás) Wettstein (Kunbaja) Andróczki (Tompa),). 4. Forduló: (1) Vakulya (Tiszaalpár). 5. Forduló: (5) Majoros (Bácsalmás), Rádi (Kiskunhalas), Balaton, Tamaskó (Bátya), Freppán (Solt). 6. Forduló: (5) Körbei, Antal (Gara), Berki (Hetényegyháza), Béleczki (Soltvadkert), Kuti (Izsák). 7. Forduló: (3). Száhl, Páhor (Bácsalmás), Kuklis (Kiskunhalas). 8. Forduló: (2) Bérczes (Kunszentmiklós), Andróczki (Tompa). 9. Forduló: (0! ) nem volt kiállítás! 10. Forduló: (6) Wettstein (Kunbaja), Dózsa (Kiskunhalas), Bosnyák (Hetényegyháza), Horváth (Tompa), Kirschner (Solt), Nagy (Gara). 11. Forduló: (4) Margineán (Kiskunhalas), Kupai (Harta), Vakulya (Tiszaalpár), Mezei G. (Izsák). 12. Forduló: (3) Hírth (Hajós), Herman (Kiskunhalas), Popov (Kunbaja). 13. Forduló: (2) Bálint (Kunszentmiklós), Kuti (Izsák). 14. Forduló: (3) Snyehola, Török (Bácsalmás), Bagi (Lakitelek), Góré (Kunszentmiklós), Hepp (Hajós).

I. Bácsalmás 8 kiállítás. II. Kiskunhalas 5 kiállítás. III. Kunszentmiklós 4 kiállítás. IV. Gara, Tompa, Bátya, Kunbaja, Izsák 3-3 kiállítás. V., Tiszaalpár, Solt, Lakitelek, Hajós, Hetényegyháza 2-2 kiállítás. VI. Soltvadkert, Nemesnádudvar, Harta, 1-1 kiállítás. VII. két csapatból (Dusnok 4., Csengőd 11. helyezett a tabellán) még nem volt kiállítás.

Tiszaalpár, 200 néző. 1998. November 1. 14. forduló. Vezette: Kárász, Nagyhegyesi, Pataki. Tiszaalpár: Cseh - Tóth R., Kása, Tar, Bíró, Kovács, Sinkó (Tóth L.), Szabados, Talárcsik, Rozmán, Bársony (Kovács). Edző: Somogyi József. Kunbaja: Sólya - Kálmán, Popov, Kiss L., Barna, Simon (Pálosi), Agócs, Wettstein, Zámbó (Csipak), Révész, Kiss R. Edző: Gálfi Imre. Gólszerzők: Rozmán, Talárcsik, Kása (büntetőből) illetve Kiss Róbert. Kitűntek: Kása, Bíró, Talárcsik illetve Popov, Révész, Kiss Róbert.

Kunbaján, az eredeti elképzelések szerint, sorrendben: Csengőd, Tiszaalpár és a Gara elleni mérkőzéseken hét pont megszerzését tűzték ki célul. A Csengőd elleni hazai mérkőzésen tudva, hogy a csapat gerincéből három játékos (Popov, Barna, Wettstein nem szerepelhetett, bravúrosnak mondható győzelem született. Így aztán, hogy a Tiszaalpár ellen ismét a komplett Kunbaja léphetett pályára, meglepetésnek tűnik a kétgólos vereség. Ezért aztán, a hét helyett, csak 6 pontot söpörhetnek be, a Gara elleni győzelemmel bezárólag. Egyébként Kunbaján úgy tűnik, csak azért mondanak a reálisan elvárható pontnál eggyel többet, hogy az ellendrukkereknek is kedvébe járjanak. Azok is mondhassák: no tessék, már megint egy ponttal kevesebbet szereztek, mint amennyit mondtak.

Kár, Kárász

A mérkőzésről Gálfi Imre edző így vélekedett: - Nem titok, valóban egy pontért utaztunk Tiszaalpárra. A mérkőzés 40. percéig a sáros, irreális talajú pályán szó szerint álltuk a sarat. Ekkor egy rövidzárlatnak köszönhetően, két perc alatt két gólt kaptunk. A második félidőben, amolyan minden mindegy alapon kitámadtunk és Kiss Róbert révén szépítettünk. A szépítő gólunk után két perccel, a további rohamozásunkat a hazai csapat javára megítélt kétes büntető megítélése vetette vissza. Popov a tizenhatos előtt közvetlenül, nem durván, de szabálytalankodott az egyik hazai játékossal, aki eljátszotta a „nagyhalált", hatalmas esést produkált. Meglepetésre Kárász játékvezető, szabadrúgás helyett, a tizenegyes pontra mutatott. Nem mintha hiányolnám, ám egy tizenegyes megadásánál, ha vonalon belül történik ez a szabálytalanság, a vétkes játékosnak egy sárga lap is kijárt volna, ám ez, elmaradt.

- Feltűnő, hogy a Csengőd elleni mérkőzésen két gólt is szerző Sáfár, még csereként sem lépett pályára. Mi volt az oka?

- A szövetségtől október 29-én érkezett levélben arról értesítettek bennünket, hogy állítólag, Sáfár Csaba néhány évvel ez előtt Csikérián is rendelkezett igazolással. Ezért, Csaba igazolását küldjük meg részükre, mert az esetet kivizsgálják. Teljesen érthetetlen kinek az érdeke ezt az esetet vizsgálgatni, hiszen Csikéria egyesülete az elmúlt években néhányszor már megszűnt, és legalább annyiszor alakultak meg, hogy mint az idén ismét megszűnjön az egyesület.

Ifjúsági mérkőzés: Tiszaalpár - Kunbaja 4-0

Megyei I. osztály 14. forduló, 1998. november 1. Bácsalmás, 146 néző. Vezette: Tóth, Pocsai, Sólya. Bácsalmás: Szőke - Török, Futó, Száhl, Snyehola, Váits, Kovács (Schneider), Köves, Körmöczi (Balla), Bögre (Majoros), Páhor. Edző: Kiss Baranyi Sándor. Lakitelek: Kormos - Bagi, Szilvási, Molnár, Hősi, Makra, Újvári, Tóth (Kotvics), Varga (Szabó), Magyar, Forgó. Edző: Ézsiás Gábor. Gólszerzők: Vaits (15.' büntetőből) illetve Újvári (70.' büntetőből). Kitűntek: Páhor, Váits, Köves illetve Kormos. Kiállítva: Snyehola (70.', második sárga), Török (70.', reklamálásért piros lappal) illetve Bagi (80.', második sárga).

A PVSE serdülő együttese október utolsó napján Vaskút csapatát fogadta Bácsalmáson. A fiúk a sorozatos győzelmek „nyomasztó" terhe ellenére 6-0-ra legyőzték a vendégeket. Mérlegük: 9 mérkőzés, 9 győzelem. 80-9-es gólkülönbség, 27 pont, 100 %-os teljesítmény. Ezzel az eredménysorral a mezőny élén állnak.

Az ifjúsági együttese november elsején a Lakitelek, együttesét fogadta hatpontos előnnyel birtokolt első helyezése tudatában. Nos, a győzelem most, elmaradt. Eredmény: 2-4! Az ellenfél két góllal elhúzott az első félidőben. Majd a folytatásban a mindenre elszánt rohamozás csak a szépítő gólokra futotta Csőke és Párczen révén. Bár, 1-2-es állásnál, ha a hazai lövés nyomán a kapufa helyett, a hálóba landol a labda, akkor talán ismét győzelemnek örülhetünk. Ha bemegy, de nem így történt... Aztán ne feledjük: a felnőtt együttes az alábbi, még ifjúsági korú csatársorral kezdett a Tiszaalpár ellen: Körmöczi, Bögre, Páhor.

- Csak a győzelem az elfogadható eredmény. Nincs már papírforma, vagy esélyesség győzni kell! - vélekedett Kiss Baranyi Sándor edző, a felnőtt mérkőzés előtt. Ha a győzelem nem is volt garantált a november első vasárnapján lejátszott mérkőzésen, ám az tény: egy évvel ez előtt akkor 14 vereség után november első vasárnapján született meg a PVSE első pontja. Most pedig ugye csak 4 vereség volt zsinórban előtte pedig már 11 pont.

- Pontszerzésben reménykedek. - mondta a sárga lapok miatt eltiltott játékos-edző Ézsiás Gábor, aki a 10. forduló után vette át a Lakitelek irányítását.  Intőjel lehet, hogy három mérkőzésből az óta kettőt nyertek és egy vesztes mérkőzés három pontját is megkapták.

A PVSE mindenre elszánt rohamozásba kezdett és már a 2. percben Száhl fejese okozott gondot Kormosnak. A nagy mezőnyfölény a 15. percben érett góllá: Kovács szép átadással indította Páhort a baloldalon, aki kapura húzott, ám lövésre már nem maradt ideje, a védők buktatták a tizenhatoson belül. A tizenegyest Váits a kapu közepébe helyezte az elvetődő kapus helyén: 1-0! A 18. percben ismét Páhor akciózott. A bal összekötő helyéről leadott erős lövése kipattant a kapus öléből ám érkező csatár nem volt a közelében. A 20. percben Kövest vágták fel a tizenhatos előtt. A szabadrúgást Snyehola végezte el. A labda a sorfalról megpattanva a jobb felső sarokra tartott, ám Kormos ismét szögletre mentett. Az első félidő további részében kiegyenlítettebb lett a játék, ám a kapuk már nem forogtak veszélyben.

Miután már volt egy sárgája, Tóth bíró felmutatta Snyeholának a pirosat. Török Tapszi pedig az akciót követő „megjegyzéséért" direktben kapott pirosat. Mindez persze Újvárit nem zavarta, hogy a javukra megítélt büntetőt Szőke kapujába vágja: 1-1. A kettős emberhátrányba került PVSE ugyan próbálkozott a győzelem kiharcolásával, ám ennek csak annyi eredménye lett, hogy emberhátrányuk a 80. perc táján egyre csökkent, miután Bagi is megkapta második sárgáját és mehetett zuhanyozni.

Mérleg: 1 indiszponált játékvezető, 10 sárga, 2 piros lap, 1 büntető, 1 gól, 1 pont. Tehát mínusz 2 pont, mínusz 3 játékos (Snyehola és Török kiállítás, illetve Váits 3 sárga lap miatt) a Kunszentmiklós ellen.