-

Jön!

1999. III. 28. Bácsalmás - Izsák

1999. III. 28. Hajós - Kunbaja

A Hartára induló almási különítmény a buszra várakozva, a visszaérkezésről még úgy nyilatkozott: nem bíznak az esti „pontos" hazatérésben, aztán mégis sikerült a bravúr. Bár, a pontrablás ellen szólt, a tavaszi első mérkőzésen, hazai pályán elszenvedett vereség és az, hogy Varga János kapus ismét bedobta az unalmast, azaz nem tartott a csapattal.

A kedvezőtlen előjelek ellenére, a mérkőzésen már nyoma sem volt a pesszimizmusnak és jó játékkal sikerült pontot elhozni Hartáról. Attól a csapattól, amely a dobogóra pályázik.

Jó jelnek tekinthető, hogy Török Tapszi letöltötte eltiltását és ismét elfoglalta helyét a védelemben. Az árván maradt kapu őrzését pedig a tehetséges ifjúsági korú Bodrogi Kornél vette át, aki feladatát kiválóan ellátta, sőt bravúrokra is képes volt. Annak ellenére, hogy a nagyok mérkőzése előtt az ifjúságiak összecsapásán is Ő állt a kapuban.

A másik kiemelésre méltó teljesítmény a Kunbajáról visszatért Barna Jenő nevéhez fűződik, aki a védőfeladatának ellátása mellett, a támadások befejezéséből is kivette részét. Ennek jellemzésére elég legyen annyi: a Bátya ellen két ígéretes fejest eresztett el, ám akkor még sikertelenül, de most a két egyenlítő gól Barna nevéhez fűződik. A csapat dicséretére legyen mondva, hogy kétszer is egyenlíteni tudtak. Nem roppantak össze, mint az ősszel, a második bekapott gól után sem. >>>>>

Az első, és talán utolsó vereség

A sérült Bögre vezérletével derekasan küzdött a ifjúsági csapat, ám a jó képességű Harta ezúttal jobbnak bizonyult. A bajnoki sorrendben viszont nincs változás, továbbra is a PVSE áll az élen 45 ponttal. A bajnoki sorrend a második oldalon található. >>>>>

Nem születtek szerencsés csillagzat alatt a derék kunbajai focisták. Az őszi teljesítményükkel kivívott babérokat előbb a szövetség, majd most a tavaszi folytatásban Soltvadkert és Solt két mérkőzésen lőtt 13 gól tépázta meg. Na, meg a bennmaradás kiharcolásába vetett hitnek sem használt a csapat tekintély esett csorba... Minden bizonnyal a tizenhármas szám nem tartozik a szerencseszámok közé Kunbaján. És akkor még nincs vége a megpróbáltatásoknak. Március 28-án Nemesnádudvaron kellene helytállni. Az ősszel Kunbaján 1-1 volt az eredmény. Most ennek a döntetlennek a megismétlése hatalmas durranás lenne. A solti mérkőzésről írás, a 3. Oldalon olvasható, vagy A dokumentum teteje

20

** Kunszentmiklós csapata visszalépett a további küzdelmektől, kisorsolt ellenfeleik szabadnaposak*

Védelem a legfontosabb csapatrész! A gól, a játék sava-borsa!!

A megyei I. osztály góllövőlista élmezőnye

17 gólos: Berki (Hetényegyháza), Fütyü (Tompa). 14 gólos: Kovács T. (Csengőd), Aranyos (Nemesnádudvar), Kirschner, László (Solt). 13 gólos: Sánta Z., (Dusnok). 11 gólos: Hepp (Hajós), Révész (Kunbaja).

Bácsalmás: 3 gólos: Balla Csaba, Snyehola Balázs, Kovács Imre. 2 gólos: Váits Zoltán, Barna Jenő. 1 gólos: Kővári Péter, Körmöczi Roland, Száhl Imre, Köves Tamás, Tóth Csaba, Öngól: Bakai (Gara), Mata (Hetényegyháza).

Kunbaja: 11 gólos: Révész Gábor. 5 gólos: Kiss Róbert. 3 gólos: Kiss László, Zámbó András. 2 gólos: Sáfár Csaba, Wettstein Róbert. 1 gólos: Varga Mihály, Simon Tibor, Agócs László, Csipak János, Torma Krisztián.

Pirossarok

A megyei első osztály csapatainak fegyelmi helyzete, a kiállítások tükrében (piros illetve második sárga lap miatt), a 19. Forduló után:

I. Bácsalmás 8 kiállítás, II. Kiskunhalas 5 kiállítás. III. Solt, Tompa, Izsák, Kunszentmiklós 4-4 kiállítás. IV. Kunbaja, Gara, Bátya, Hajós, Nemesnádudvar 3-3 kiállítás. V. Tiszaalpár, Lakitelek, Soltvadkert, Hetényegyháza, Harta 2-2 kiállítás. VI. Dusnok és Csengőd együtteseiből még nem volt kiállítás.

MK 2. Bácsalmás - Tompa 3-4 (1-1)

A vendégek jól szórakoztak

No, azért Bácsalmáson a helyi szurkolók is, bár két hazai gyermeteg hibának is tanúi lehettek. Mindezzel együtt jó mérkőzést produkált az érthetetlen módon összesorsolt két megyei első osztályú együttes. Gólokban, izgalmakban bővelkedett a mérkőzés, amelynek végén (a Hartán látottakat is figyelembe véve) a PVSE csapatáról megállapítható: kezd CSAPAT-tá formálódni. A Bátya elleni fiaskót pedig tekinthetjük akár kisiklásnak is.

A mérkőzést március 24-én Suba, Balogh, Bánfy bírói hármas közreműködéssel, 150 néző tekintetével kísérve, Bácsalmáson játszották az alábbi összeállításokban:

Bácsalmás: Bodrogi - Török (Páhor), Futó, Kiss B. Cs., Barna, Váits, Kovács, Kővári P., Kővári Á., Hangya, Snyehola. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté.

Tompa: Urlauber - Andróczky, Horváth, Bálind, Sulomán, Tímár, Szalai, Enyedi, Véh, Fütyü, Mándity. Edző: Koszó László.

Az első félidőben kiegyenlített játék zajlott a pályán, sőt azt is mondhatnánk a PVSE mutatott be szervezettebb játékot, melynek során a 15. Percben megszerezte a vezetést. A védők mögül induló Kővári Péter kapott remek indítást a jobb oldalon. Péter Urlaubert is kicselezve helyezte a labdát a kapu jobb alsó sarkába: 1-0. A 25. Percben egyenlített a Tompa. A védők mögé ívelt labda, a kaputól jobbra, az alapvonal közelébe került, a mire egy vendég csatár rajtolt, ám mielőtt megszelídíthette volna, a fiatal, rutintalan Bodrogi mögüle a labdára akart vetődni, ám ez nem sikerült. A megítélt büntetőt Horváth a jobb alsó sarokba helyezte, bár Bodrogi érintette a labdát: 1-1.

A folytatásban a Tompa gyors két góllal szerzett előnyt. Az 50. Percben Fütyü kapott lesgyanús helyzetben jó indítást, majd a kimozduló kapus mellett a kapu előtt helyezkedő Mándity elé passzolta a labdát és Mánditynak nem okozott gondot az üres kapuba betalálni: 1-2. Három perccel később egy balról átívelt labdát Enyedi a jobbösszekötő helyéről védhetetlenül vágott a jobb felső sarokba: 1-3. Vége, elszállt a továbbjutási esélyünk, gondoltuk néhányan a 150 néző közül. Szerencsére a fiúk nem így gondolták és a 66. percben, előbb szépítettek, majd a 80. percben egyenlítettek. 66. perc: baloldali szabadrúgásból ívelték a labdát a rövidsarok elé, és Kovács a védőket megelőzve, a jobb felső sarokba csúsztatta: 2-3. 80. Perc: Kovács indította középen Váitsot, aki egyedül vezethette a labdát Urlauberre, ám lövés helyett önzetlenül a felfutó Hangya elé passzolt, aki higgadtan a kapu közepébe lőtte az egyenlítő gólt: 3-3!

Túl sokáig nem örülhettek a helyi érdekeltek: Fütyü, Kővári „labdájával" egyedül törhetett kapura és 16 méterről ballal, a kapu jobb oldalába lőtte a Tompa sikerét jelentő gólt: 3-4.

A szurkoló nem azért jár Bácsalmáson focimeccsre, mert itt a Reál Madrid vagy a Juventus által nyújtott produkciónak lehet tanúja. Egyszerűen csak azért járnak ki a stadionba, mert Bácsalmás játszik. Azonban, ha a szerdaihoz hasonlót tapasztalna hétről-hétre, valószínűleg többen néznék „élőben" a mérkőzéseket. Pláne, ha Csengőd ellen már győzne is a csapat.

Megyei I. Osztály, 19. Forduló. Harta, 250 néző. 1999. Március 21. Vezette: Berger, Fejes, Dulai.

Harta: Nagy - Kupai, Hegedűs, Kutak, Vejtei, Gutman, Veres (Lehoczky), Kákonyi, Bujáki (Tomolik), Döbrentei, Lázár (Sümegi). Edző: Sümegi József. Bácsalmás: Bodrogi - Török, Futó, Száhl, Barna, Váits, Kővári Á. (Balla), Páhor (Kiss B. Cs.), Kővári P., Kovács, Hangya. Edző: Kiss Baranyi Sándor, Narancsik Máté. Gólszerző: Vejtel, Bujáki(büntetőből) illetve Barna 2. Kitűnt: Hegedűs, Döbrentei, illetve Bodrogi, Barna, Hangya.

A

tavaszi első mérkőzésen, hazai pályán elszenvedett vereség valószínűleg kellően letörte a PVSE csapatát, így nem kell azon csodálkozni, hogy az indulásnál még nem akartak „pontosan" visszaérkezni Bácsalmásra. Már az is örömteli lett volna számukra, ha egyszerűen csak túl lennének rajta. Kezdetben mégsem ez volt a meglepetés. Nagyobb gondot jelentett az, hogy a kapus Varga János nem jelent meg az indulásnál és okát sem adta, hogy miért nem utazik Hartára.

N

os, a kezdeti gondokat ügyesen áthidalták a szakvezetők. Nem udvaroltak Vargának sokat és az ifjúsági csapatban portáskodó, tehetséges Bodrogi Kornél mellett döntöttek. Bodrogi meghálálta a bizalmat. Török Tapszi is elfoglalta helyét a védelemben. Mindezzel együtt a pontszerzés hatalmas bravúrnak számít. Több szempontból is: mindennek ellenére kellő küzdőképességgel felvértezve léptek pályára a PVSE játékosai. Ezt abból lehet gondolni, hogy a Harta vezetését (1-0, 2-1) kétszer is kiegyenlítették. Holott az ősszel, ha két gólt kapott a csapat mindig elúszott a három pont.

B

ezzeg, most kétszer is egyenlítettek. No, ehhez az is kellett, hogy Barna Jenő visszatérjen Kunbajáról. A Bátya elleni mérkőzésen még nem volt szerencséje, hiszen az első fejese a felső lécen csattant, a másik kísérlete alig ment a kapu mellé. Most a szemfüles gólját, egy szép fejesből elért találattal duplázta meg.

Persze ezzel még nem lett volna meg a győzelemmel felérő döntetlen, ha a kapuban Bodrogi Kornél a kötelezőn túl, nem mutat be kétszer is bravúros hárítást, mert erre is szükség volt, hiszen a védelmünk most is elkövetett néhány bakit.

Ö

sszességében a csapat derekasan helytállt. A mutatott játék, biztató lehet a tavaszi folytatásra. A Hartán látottak alapján jogos elvárás lehet a Csengőd legyőzése. Vagy, már szerdán egy igazi siker lenne, a Tompa elleni kupasiker. Ennek végeredményét a 2. Oldalon olvashatják.

Sajnos,

az ifjúsági együttes, ha minimális különbséggel is, de vereséget szenvedett az élbolyban tanyázó Harta ellen. Ennek megfelelően a Hetényegyháza 3 pontra megközelítette az élen álló PVSE együttesét, míg a Dusnok és a Harta négypontos hátránnyal követi. A szerény képességű Csengőd ellen talán nem okoz nehézséget a 3 pont begyűjtése.

J-LLLLLLLLLLLLL

Megyei I. Osztály, 19. Forduló. Solt, 1999. Március 21., 350 néző. Vezette:Farkas, Apró, Holczimmer.

Solt: Csepecz - Horváth, Lukács, Szekeres (Almási), Stróbl, Virágh, Fink (Bajnok), Németh (János), Gula, Freppán, László. Edző: Freppán György. Kunbaja: Takács (Sólya)- Kálmán, Popov, Kiss L., Pálosi, Simon, Kiss R., (Varga), Wettstein, Csipak, Révész, Berghoffer. Edző: Gálfi Imre. Gólszerző: Freppán, Németh 2-2, Fink, Stróbl, Bajnok illetve Szekeres (öngól) Kitűnt: Stróbl, Virág, Gula, Freppán illetve Kálmán, Pálosi, Révész.

A Solt - Kunbaja mérkőzésről tudósító írás címe, az éles szemű olvasó előtt, talán nem érthetetlen, ám a gyengébbek kedvéért elmagyarázom: a tavasszal lejátszott két bajnoki mérkőzés, egy örömteli (bár öngólból született) és tizenhárom csúnya, illetve szomorú gól vizuális szemléltetése illetve tömör összefoglalása. A Solt elleni mérkőzésen amúgy folytatódott a Kunbaja tekintélyének lerombolása. Freppánék nem kímélték Takácsot, aki ezzel együtt nem hibáztatható a gólokért. Amíg a Solt kihasználta adódó helyzeteit addig a Kunbajának semmi sem sikerült, még a szépítő gól is öngólból esett.

A Kunbaja veszteséglistája is tekintélyes: a téli szünetben érte a legnagyobb. Sáfár jogosulatlan játéka miatt a szövetség 15 pontot vett el a 25-ből, majd Varga és Barna visszaigazolt Bácsalmásra. Különösen az utóbbi érintheti érzékenyen a csapatot, míg Varga már Almáson is bedobta a törölközőt. Tehát Sáfár és a mínusz 15 pont nélkül kell(ene) kiharcolni a további megyei első osztályú tagságot, ám most meg Berghoffer is kiesett a sorból. Eltört az orra egy jól kivitelezett rúgásnak köszönhetően

Magyar Kupa megyei 2. forduló

Kunbaja a kupacsapat

A Magyar Kupa idei versenysorozatának első két mérkőzésén a hagyományokhoz méltóan ismét kunbajai siker született: előbb a Bácsborsodi TSZSK ellen, most a megyei második osztályba törekvő Madaras együttese ellen. Ennek a mérkőzésnek az előzményeként jegyezhetjük fel a felkészülés alatt Kunbaján lejátszott Kunbaja - Madaras edzőmérkőzést, ahol a hazai együttes csak nehezen tudott 3-2-re nyerni. Madarasnak most itt volt a remek alkalom a visszavágásra, ám nem tudtak élni vele. A csapatok az alábbi összeállításban léptek pályára:

Madaras: Rapcsák - Piller J., Szabó, Rákity, Gulyás, Makai, Piller T., Kalmár, Tóth, Marcsó, Varga. Edző: Vankó István. (Csereként pályára lépett még: Mihálykövi, Gubán). Kunbaja: Sólya - Kálmán, Kiss L., Pálosi, Simon, Agócs, Wettstein, Varga, Zámbó, Révész, Csipak. Edző: Gálfi Imre (Cs: Torma Krisztián).

A Soltvadkert és Solt ellen bekapott 13 szomorú gombóccal ellentétben a Kunbaja együttesében nem uralkodott el a letörtség, a pesszimizmus. Amolyan búfelejtőnek meg tipikusan megfelel a két bajnoki mérkőzés között lejátszásra került kupamérkőzés. A mérkőzést vezető Kriskovics, Márton, Keresztes triónak a sportszerű légkör ellenére akadt dolga, azaz könyvelni valója bőven.

Az első félidőben egy Zámbó bomba landolt a madarasiak kapujában és egy hazai játékos sérülése jelentett eseményt. Piller J., agyrázkódást szenvedett a mérkőzés 9. Percében.

A második félidőben Révész növelte az előnyt 2-0-ra, majd a harmadik gólt tizenegyesből Kiss László érte el. A hazai szépítés Piller T., nevéhez fűződik. A 78. Percben Csipak János neve került be a bíró noteszába, no nem fegyelmezetlensége miatt. Súlyos izomszakadást szenvedett, tovább szaporítva Gálfi mester ősz hajszálainak számát.

- Az első három mérkőzésre betervezett 5 pontot már biztosan nem tudjuk elérni, ám a Nemesnádudvar ellen bízom a pontszerzésben. - válaszolt Gálfi Imre.

Nos, Kunbaja együttese nem az a csapat, amely könnyen feladja a meccset, így elképzelhető a pont. Csak nehogy elfogyjon a csapat, mire a papírforma szerint is nyerhető mérkőzések következnek. Varga, Barna, Sáfár, Berghoffer, Csipak... Ki következik? Talán nem lesz folytatás.

A két tavaszi fordulóban Kunbaja ifjúsági együttese jobban kezdett a felnőttnél, hiszen Solton 2-2-es döntetlent játszott és ők már szereztek egy pontot.

Hajrá Kunbaja! A pontszám gyarapítására még hat-hét fordulónál több, azaz 13 mérkőzés van.

A megyei első osztály 20. fordulójában a PVSE számára igen kellemes ellenfél, a Csengőd együttese látogat Bácsalmásra.

Ellenük még 1997 őszén, abban a kétpontos, inséges idényben is sikerült egy pontot megcsípni. Akkor Balla a 20. Percben szerzett vezetést, ám Ciffer, szinte a középkezdés után azonnal egyenlített.

Az 1998 tavaszán, Csengődön lejátszott visszavágón PVSE győzelem született, a bajnokság során az első, egyben az utolsó idegenben elért győzelem. Káli Lajos szerezte meg a vezetést a 15. Percben, amit Szabó a félidő vége előtt kiegyenlített. A folytatásban előbb Köves, majd a csereként beállt Balla 3-1-re növelte az előnyt és a csengődi csere, Hánzs állította be a végeredményt. A PVSE 3-2-re győzött.

Tavaly ősszel Csengődön került sor az 1998-99-es bajnokság első Csengőd elleni mérkőzésre. Ekkor, szintén PVSE siker született: Körmöczi és Balla révén már a 10. percben kétgólos előnyt ért el a Bácsalmás. Bár a 35. Percben Kovács L., még szépített, de a győzelem nem forgott veszélyben.

Tehát a március 28-án, a 20. Fordulóban Bácsalmáson sorra kerülő mérkőzésen a papírforma szerint, valamint a Harta és a Tompa ellen nyújtott játékkal a PVSE az esélyesebb a győzelemre.

Március 27-én a megyei serdülő bajnokság Bajai csoportjában is elkezdődik a tavaszi pontvadászat. A sorsolás szeszélye folytán a hétközi PVSE - Tompa kupamérkőzés után Tompa legfiatalabbjai is Bácsalmásra látogatnak. Az esélyekről annyit, hogy az őszi tompai mérkőzésen is gólzáporos PVSE győzelem született (Tompa - PVSE 1-6).

Csak emlékeztetőleg: A PVSE a listavezető a csoportjában és egy pontot sem vesztettek, gólt is csak kilencet kaptak, míg 95 vagy 96 gólt lőttek, bár erről megoszlanak a vélemények, ugyanis hivatalos közlemény az őszi végeredményről még nem készült el. Bár, ha az őszihez hasonló sorozatot produkálnak Berényiék, akkor a tabella teljesen fölösleges. Már abból a szemszögből, hogy kit illet a bajnoki cím.