PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

2011. november 12-13.

Kunszentmiklós társbérletben, Kiskunhalas pontveszteség nélkül az élen

A Bács-Kiskun megyei férfi kézilabda bajnokság 9. fordulója után ismét helyreállt a rend. Már azt nézve, hogy az előző év bajnoka a Kunszentmiklós ismét az élre állt. Viszont már csak hármas holtversenyben a Bácsalmás ellen győztes Kiskunhalas I., és a Kecelen egygólos vereséget szenvedő Dunaföldvárral. A 'Halas II. Dávod, 'Vadkert a Csávoly ellen aratott győzelmet. A mezőny második feléhez tartozó csapatok, illetve a vendégek közül, csak a Tiszakécske győzött, a mindezidáig pontnélküli Kecskemét ellen...

Kiskunhalas I. - Bácsalmás 37-24 (20-12)

34-23

Megyei Férfibajnokság 2011-2012. őszi idény 9. forduló. Kiskunhalas, 40 néző. Férfimérkőzés. Játékvezetők: Horváth Zoltán, Simó András. Kiskunhalas: Gyöngyi Ferenc - Andrási Alex 7, Demeter Ádám, Forgó László 4, Gajdacsi Péter 3, Horváth József 3, Juhász László 2, Kanyik Árpád 10/1, Mezei Dávid 5, Nagy Gábor 3, Hodonoczki Szabolcs, Horváth Czinger György. Bácsalmás: Patocskai Csaba - Bilinovics Ferenc 5, Dervalics Roland, Dörmő Attila 7/1, Eckert Tibor 4/1, Fiedler Tibor 5/1, Juhász János 3/1, Koncsek Zoltán, Szente Balázs. Hétméteres/gól: 2/1 illetve 9/4. Kiállítás: 8 illetve 14 perc. Kizárás: Koncsek Zoltán 3*2 perc.

Megyei férfi bajnoki sorrend, a 9.forduló után: 1/ Kunszentmiklós 16 2/ Kiskunhalas I. 16 3/ Dunaföldvár 16 4/ Kiskunhalas II. 14 5/ Kecel 10 6/ Dávod 10 7/ Soltvadkert 10. 8/ Paks 7 9/ Csávoly 6 10/ Kiskunfélegyháza 6 11/ PVSE Bácsalmás 5 12/ Tiszakécske 4 13/ Baja 4 14/ Kecskemét 0.

A PVSE csapata legközelebb Kecskemétre látogat 2011. november 20-án, vasárnap. A mérkőzés kezdési ideje: 10 óra 30 perc.

15-26 (6-11)

Megyei Női bajnokság 2011-2012. őszi idény, 8. forduló. Kisszállás, 25 néző. Vezette: Bajusz Zsuzsanna - Ubornyák Zoltán. Bácsalmás: Kelle Lilla - Tamás Bernadett 3, Vancsura Diána 3/1, Kőhalmi Boglárka 2, Orosvári Teréz 2, Bundula Vanda 1, Kollár Dalma 1, Vinek Kitti 1, Tábori Judit 1, Panyik Renáta 1, Hanczár Petra, Horváth Szonja, Torma Mónika, Tusori Beáta. Edző: Derűs Gábor. Csávoly: Antal Orsolya - Mlinkovics Gyöngyi 7/5, Madarász Dóra 5, Madarász Viktória 3, Rózsa Gitta 3, Nemes Zsófia 3/2, Steiner Dóra 2, Hepp Barbara 1, Horváth Tünde 1, Karlovitz Titanilla 1, Juhász Eszter, Mlinkovics Edit, Salamon Andrea, Ádám Rebeka. Edző: Ábel György. Hétméteres/gól: 5/1 illetve 8/7. Kiállítás: 8 illetve 10 perc.

Megyei női bajnokság állása a 9. forduló előtt: 1/ Kiskunhalas 14 pont. 2/ Kiskőrös 12 pont 3/ Jánoshalma 12 pont.  4/ Kalocsa 9 5/ Nemesnádudvar 7 6/ Kiskunmajsa 5 7/ Csávoly 4 8/ Kiskunfélegyháza 4 9/ PVSE Bácsalmás 1.

A listavezető Kiskunhalas pontveszteség nélkül áll a mezőny élén. Legutóbb Kiskunfélegyházát fektették két vállra... Rátai Roberta kiemelkedő játékával biztos győzelmet aratott Jánoshalma Kalocsán. Így a Kiskunmajsa legyőzésével második helyen álló Kiskőrössel holtversenyben a második, harmadik helyen áll egy fordulóval az őszi idény vége előtt... A most szabadnapos Nemesnádudvar, néhány nem várt eredménynek köszönhetően csak az ötödik. A gyengén kezdő Kiskunmajsa a riválisok ellen begyűjtött pontoknak köszönhetően a hatodik. Hetedik, nyolcadik helyen a 4-4 pontos Csávoly és Kiskunfélegyháza előzi a 'Nádudvar elleni döntetlennel egy pontot szerző PVSE.

Az őszi utolsó 9. fordulóra kisorsolt mérkőzésekből már csak két mérkőzés van hátra, azok azonban rangadó jellegűek. A Kiskőrös vendégjátéka Jánoshalmán egészen biztos, amelyen az őszi idény második helyezése a tét:

Jánoshalma 3./12 - Kiskőrös 2./12 2011. 11. 19., szombat 16 óra

Kiskunhalas 1./14 - Kalocsa 4./ 9 2011. 11. 20., vasárnap 16 óra

Legközelebb Kiskunfélegyháza szabadnapos lesz, a Bácsalmás - Kiskunmajsa (23-31), valamint a Csávoly - Nemesnádudvar (17-27) mérkőzést már lejátszották a csapatok, így az ötödiktől lefelé már nem változik az őszi sorrend.