PRO-SPORT

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatás: 2011./XVI. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Abony

Női Kézilabda NB II. Dél-Keleti csoport. Az igazság órája április 17-én, vasárnap 17:30- kor kezdődik Szegeden, az Etelka sori sportcsarnokban, ahol a bajnoki cím legfőbb várományosa Abony lesz a KSZSE vendége. Összeállításunkban az idei bajnokságban lejátszott két mérkőzésre tekintünk vissza. Számba véve, mi dönthet vasárnap Szegeden. A két csapat viszonylatában folytatódik az idei bajnokságban az abonyi sikersorozat, vagy a KSZSE megszerzi első győzelmét és elodázza az abonyi bajnokavató ünnepséget...

Így szőrmentén jegyzem meg, hogy a „bajnoki döntő" előtti napon Bácsbokod Kistelek ellen lép pályára idegenben, amely mérkőzés a harmadik helyezés szempontjából kulcsfontosságú - már a bácskai együttesnek. Amennyiben most sikerülne begyűjteni a két pontot - és az Abony illetve Szeged elleni játékot látva, a védőjátékon egy kicsinykét még finomítva, miért ne sikerülne - akkor a 'bokodi lányok bronzérmes álmai tovább élhetnek, bár vereség esetén is. Úgy viszont valószínűleg megmarad álom szintjén... Gigászi közdelem a 'Bokod-Szeged mérkőzésen

Abony - Szeged, oda-vissza  az alapszakaszban

Alapszakasz 2010-11.

Gól

7m

7m/g

S. lap

2'

0

Az alapszakaszban lejátszott mérkőzéseken abonyi győzelmek születtek: 2010. október 9-én Abonyban: Abony - Szeged 29 - 27  (13 - 13)

Hegedűs Gabriella Abony: A mérkőzés előtt mi és a szeged álltunk pontveszteség nélkül. A mérkőzés első perceiben állva hagyott minket a Szeged. A 6. percben 1-4 volt az állás az eredményjelzőn, majd két kihagyott hétméteres után kezdtünk magunkhoz térni, mind támadásban, mind védekezésben. A 20. percben vezettünk újra, de a félidő végére nem sikerült megtartani az előnyt. Döntetlen volt egy félidő után.

Védőjáték

S

2'

0

Aztán a második félidőt is ugyan olyan rosszul kezdtük, mint az elsőt, már megint 3 góllal vezettek a vendégek. Csak az 50. percben értük utol őket, ezek után már nem engedtük ki a győzelmet a kezünkből. A vége 29-27. Nagyon gyenge játékvezetés volt a mérkőzésen. Engedték a durva játékot és az ítéleteikkel is hátráltatták mind a két csapatot. A mi játékunkon meglátszott, hogy mind a két beállósunk sérülés miatt hiányzott. Viszont azt nagyon jó volt látni, hogy szélen igen eredményesen játszott Csáki Edina és Bíró Hajni, és a kapuban Niki megint fantasztikus napot fogott ki, ezt mutatja az 5 kimaradt büntető is.

Gera Norbert Szeged: Óriási akarattal és taktikailag fegyelmezetten játszott fiatal és tartalékos csapatom.

0

A végjátékban a játékvezetői hibák, és a fiatalságra jellemző forrófejűség miatt ment el a mérkőzés! Gratulálok a lányoknak, és itt üzenem nekik, hogy ezzel a teljesítménnyel bárhol bárkit meg fognak tudni verni a bajnokságban. A csatát elveszítettük, de a háborúnak nincs vége!!

2010. december 12-én, Szegeden: Abony - Szeged 35-28  (16-17)

Hegedű Gabriella Abony: A felnőtt mérkőzésnek igen nagy volt a tétje, hiszen ha kikapunk Szeged megelőz minket. Látszott az ellenfélen mennyire felpörögtek, de mi se maradtunk el tőlük. A legjobb csapattal tudtunk pályára lépni. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtunk, nagyon jó tempót diktált a hazai csapat, a góljaink után a gyors középkezdéssel nem igazán tudtunk mit kezdeni. Elől nagyon lassúak voltunk, a védekezés sem úgy működött, ahogy kellett, szélről sok gólt kaptunk. A félidőben egy góllal vezetett Szeged.
A második félidőben már jobban megjárattuk a labdát és meglett az eredménye. Kezdtünk meglépni a félidő felénél 4 majd 7gól is volt az előnyünk. Ekkor úgy tűnt elfáradt a hazai csapat, majd miután kicsit összeszedték magukat, feljöttek 4 gólra, de Nagy Kriszta és Kövér Juci újra megrázta magát és a vége 35-28-as győzelem a mi javunkra."

Gera Norbert Szeged: Nagyon készültünk a mérkőzésre azonban a rangadó tétje és a nagy érdeklődés "agyonnyomott" bennünket! Görcsösen akartunk, de a mai napon a támadásunk és a védekezésünk is csődöt mondott, amit a rutinos és jó erőkből álló vendégcsapat kegyetlenül kihasznált. Gratulálok a jól és rendkívül sportszerűen játszó Abonynak!

Az alapszakaszt követő felsőházi rájátszás során Bácsbokodon 2011. március 27-én, Abony - Bácsbokod 31-30 (16-16).

Brandt Tamás Abony:A bácsbokodi csarnokban kezdtük meg a rájátszást tudván, hogy a hazai csapat az előző fordulóban legyőzte az alapszakasz végére egyre jobb játékot mutató Makó csapatát. A 3 hetes „mini" felkészülésünket jónak értékeltem és nagyon bíztam a csapatokban. ... A felnőtt csapat mérkőzése jól indult. A hatos falunk stabil volt és ennek köszönhetően több könnyű gólt lőhettünk. 10 perc elteltével csökkent a koncentrációnk és a zárásokat ragyogóan alkalmazó és azokból építkező ellenfelünk visszajött a mérkőzésbe. Ez párosult kiemelkedő egyéni támadójátékkal, amivel a területvédekezésünket vegyes védekezésre kényszeríttették. A mi támadásunkba egyre több hiba csúszott és ezért az első 30 perc után döntetlennel fordultunk. A 2. félidőben az emberfogás elleni támadójátékunk - erre készültünk - egyre eredményesebb lett és a védekezésünk is többször megszűrte a bácsbokodiak rohamait. A végjátékot megnehezítette, hogy két játékosunkat is piros lap miatt nélkülöznünk kellett. Örülök, hogy a csapat Juci vezetésével ezt a feladatot is megoldotta. Az előbb említettek mellett a sikerhez kellett, hogy mindig volt, aki felvállalta az előkészítő mozgásokból kialakult 1:1 elleni játékot és a technikai hibák száma nem volt jelentős. A jó iramú mérkőzésen egy remekül játszó csapatot sikerült legyőznünk. Nagyon fontos első lépést tettünk a kitűzött célunk eléréséhez. A rájátszást tanulnunk kell és számolni azzal, hogy ellenünk mindenki dupla koncentrációval fog küzdeni, ezért ügyelnünk kell arra, hogy a felfokozott pillanatokban is higgadtak maradjunk. Azért dolgozunk, hogy a végelszámolásnál is saját kezünkbe tarthassuk a sorsunkat. Bácsbokod - Abony 30-31!

Bácsbokod, 2011. április 9.:Szeged - Bácsbokod 34-34 (17-22)

Gera Norbert SzegedGyőzni akartunk, de a 15. percben már hétgólos hátrányba kerültünk. Nehéz eldönteni, hogy szereztünk vagy veszítettünk egy pontot.

Szalma Dóra Szeged: Nagy a valószínűsége, hogy ebben az idényben nem kezdtünk még ennyire rosszul egy mérőzést. Arra kaptuk fel a fejünket, hogy a hazaiak folyamatosan lerohannak minket, holott fizikálisan nekünk kellene fölényben lenni. Szó szerint rémálom volt az eredményjelzőn a 6-1-es, illetve a 8-2-es eredményt látni. A félidő olyan eredményt hozott, ami normális esetben végeredménynek születik (22-17). A második félidőre összekaptuk magunkat, de loholni az eredmény után senkinek sem leányálom... A játékvezetők sem voltak a helyzet magaslatán, hagyták a játékot eldurvulni. Ezt próbálták hetesekkel kompenzálni, de a mai kézilabdában milyen egy olyan mérkőzés, ahol a hetesek folyton megtörik a játék menetét... igen, valószínű pont ez volt a cél. Végül sikerült ledolgozni a lemaradásunkat, és fej-fej mellett haladtunk. Másfél fél perccel a vége előtt 34-34-nél kaptunk a győzelemre egy esélyt, hetest ítéltek, de sajnos nem értékesítettük, így az egyik pont elszállt. Ettól függetlenül mindenki nagyot küzdött, a 7 gólos hátrány ledolgozása mindenkiből sok energiát vett ki."  Bokodi cikk a mérkőzésről.

2011. április 17., vasárnap, 16:30 Szegeden: Abony - Szeged? Nos, nem valószínű, hogy a szegediek fáradtsága lehet majd az ok a vereségre, a két csapat újabb, a 2010-2011-es bajnoki évben immár harmadik összecsapásán. A szegedi játékosok zöme még abban a korban van, amikor a bennük tomboló energiából eredő mozgásigényüket,alig vagy nehezen lehet kielégíteni... Döntőbb lehet inkább a kapusok - Zana Nioletta illetve Szalma Dóra - és az abonyi - Kövér Judit, Hegedűs Gabriella, Nagy Krisztina - illetve szegedi - Szalma Nóra, Homoki Regina, Draxler Orsolya - vezéregyéniségek játéka úgy védekezésben, mint támadásban. Az ő teljesítményük meghatározhatja a szélső és beállós játékot is.

2

A kapusok azért is töltenek be a kulcsfontosságú szerepet, hogy ne kelljen gólpárbajt vívni az ellenféllel, no meg a sikeres hárításoknak köszönhetően, a gyorsindításokra, a könnyű gólszerzésekre is több lehetőség nyíljon.

Döntő lehet a két csapat játékosainak életkorából eredő korkülönbség is. Bár a szegedi filozófia szerint, minden korosztályt eggyel magasabb korcsoportban versenyeztetnek, de így sem tudták még azt a meccsrutint megszerezni a zömében a kilencvenes években született játékosok, amit az abonyi, korban jelentősen előttük járó húzóemberek az évek során megszereztek. Azt, hogy a nehéz pillanatokban is megőrizzék higgadtságukat... Ne tegyenek meggondolatlanul olyat, amivel úgy védekezésben, mint támadásban nehéz helyzetbe hozhatják csapatukat.

Döntő lehet, hogy idegileg melyik csapat lesz frissebb a mérkőzés utolsó percében is. A rájátszásban már mindkét csapat szerepelt Bácsbokodon, ahol mindkét csapat még abban a reményben lépett pályára, hogy akár bajnok is lehet. Nos, ahogy közeledünk a bajnoki küzdelmek végkifejletéhez, egyre keményebb a küzdelem, most már világosan látszik, mit nyerhet egy csapat egy győzelemmel, és mit veszíthet egy vereséggel. Ezért már a kapott gól elkerülésének érdekében keményebb dolgokat is elkövetnek a játékosok.

Az első két hasonló párosításban lejátszott meccsen a csapatok összesen 9 abonyi illetve 16 szegedi büntetőt dobhattak. Kizárás nem volt, de a kiállítások száma is az Abonynál 6 illetve Szegednél 12 perc volt csak. Ezzel szemben, az Abony, 'Bokod elleni mérkőzésén csak az Abony ellen ítéltek 10 büntetőt, és a 12 percnyi kiállítás mellett két piros lap is villant, az egyik direktben...  A 'Bokod - Szeged mérkőzésen a Szeged ellen ítélt büntetők száma 14 (!) a kiállítás 10 percre rúgott, kizárás 1! Ezeken, a mérkőzéseken a játékvezetői ténykedés nem állt éppen a helyzet magaslatán, így mindkét csapatot érte számára kedvezőtlen ítélet, de a számok így is figyelemre méltók. A helyzet pedig csak fokozódik, de a tendencia remélhetőleg nem folytatódik vasárnap a Szeged - Abony mérkőzésen.

Döntő lehet, hogy a csapatok mivel tudják meglepni egymást. Hát nagyon nincs min meglepődni, hisz az abonyi csapat egy jól összeszokott gárdával veszi fel a küzdelmet riválisával, míg a szegedi együttesben a Draxler-ikrek Orsolya és Dorottya okozhatnak némi meglepetést, az ősszel látottakhoz képest... Aztán, hogy mi dönt, vasárnap? Majd kiderül... A szegedi csapat számára biztató lehet, hogy az őszi helyszínnel ellentétben, most a jól megszokott, Etelka sori sportcsarnokban, az otthonukban fogadhatják az idei bajnokcsapatot, amely cím használatát, ugyan győzelmükkel elodázhatják Homoki Regináék, de ez már matematikailag is bekövetkezik, előbb vagy utóbb... Győzni viszont mindig jó dolog, ezért aztán nagy harc várható Szegeden...